Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Tu nie ma wolnych miejsc! - mówi Lisicki

Paź 04, 2012

Sprawa wprowadzenia płatnego parkowania w Oliwie jest nadal aktualna. W tym miesiącu mają zapaść decyzje. O sensowności płacenia za parkowanie dyskutowali w Radiu Gdańsk: wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki oraz radni z Oliwy i Wrzeszcza Górnego.

LiciskiPArkingi78

Uchwała o płatnym parkowaniu ma dotyczyć Oliwy, Siedlec, Wrzeszcza, Śródmieścia i Aniołek. We wtorek w Radiu Gdańsk emitowano program interwencyjny, którego gośćmi byli: wiceprezydent Maciej Lisicki, radna dzielnicy Wrzeszcz Górny Lidia Makowska oraz Jarosław Borlik, Andrzej Drewa, Tomasz Strug i Marek Szreder - radni osiedla Oliwa.

Wszyscy radni twierdzili, że w Oliwie płatne strefa nie jest potrzebna ? nawet na Starym Rynku Oliwskim. Maciej Lisicki pokazywał zdjęcia z zajętymi miejscami i nieugięcie twierdził, że parkometry są potrzebne.

Nie wierzę w argumenty mieszkańców, są zdjęcia z godziny 14, sprzed tygodnia. V LO ? ani jednego wolnego miejsca, wzdłuż Polanek, przy poczcie, przy Opata Rybińskiego ? mówił Lisicki. Jeśli ktoś mi mówi, że tu można znaleźć wolne miejsce, to mówi nieprawdę, myśmy to wielokrotnie sprawdzali ? dodał wiceprezydent.

Warto dodać, że pokazywane zdjęcia są jedynym dowodem na poparcie miejskiego pomysłu utworzenia strefy płatnego parkowania. Nie przedstawiono żadnych, szczegółowych analiz wykorzystania miejsc parkingowych i zapotrzebowania na nie. Przeciwko płatnym miejscom jest Rada Osiedla Oliwa, Rada Osiedla Siedlce a konsultacji na temat poszczególnych ulic domaga się Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny. Za płatnym parkowaniem jest Rada Dzielnicy Śródmieście.

Sprawa wprowadzenia płatnego parkowania w Oliwie i innych dzielnicach miasta spadła z porządku wrześniowych obrad Rady Miasta. Radni mają się zająć tą sprawą 25 października. Wcześniej decyzję ma podjąć rządzący w mieście klub radnych PO. Do przyjęcia uchwały będzie ich niezmiennie namawiał wiceprezydent Maciej Lisicki.

PiWi

>>> Płatne parkowanie ? zostało mało czasu aby przekonać radnych


LisickiPArkingi

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

+6 #17 #karo 2012-10-08 15:49
Proszę się rozejrzeć:) Nie wszystkie budynki posiadają podwórka. Wniosek jest prosty. Z resztą co z tego, że ulica będzie pusta skoro zamiast na ulicy będą samochody stały przed domem czyli w obecnym ogródku. Będzie funkcjonalnie ale czy lepiej i ładniej?
Cytować
+9 #16 Robert 2012-10-08 00:02
Ktoś kredyty na EURO i ECS ktoś musi spłacić! Dlaczego my?
Cytować
+7 #15 wojtek 2012-10-07 09:18
Za martwa Oliwe, pozamykane sklepy i zaklady uslugowe, za proby wprowadzenia dodatkowych podatkow czyli strefy platnego parkowania zaplaci PO w kolejnych wyborach. Sondaze juz spadaja!
Cytować
-9 #14 Grzgrz 2012-10-05 17:56
nie no jasne, nie twórzmy prywatnych miejsc parkingowych kosztem własnego ogródka, przecież zawsze można zaparkować na podwórzu u sąsiada - prawda?

A bez sarkazmu - przy zdecydowanej większości posesji w Oliwie da się pogodzić zieleń z miejscami parkingowymi.
Cytować
0 #13 Grzgrz 2012-10-05 17:53
dzięki za informacje
Cytować
-12 #12 Grzgrz 2012-10-05 17:53
Znowuż - przy kosztach utrzymania samochodu 360 złotych to nieznaczny pieniądz. Jeżeli kogoś na to nie stać to znaczy, że po kolejnej podwyżce OC też nie będzie go stać - prawda? Nie żebym lubił podatki ale nie dramatyzujmy - to nie jest kwota, która miałaby spowodować utratę samochodu.

Co zaś do samochodów firmowych - tzn. pracodawca parkuje samochód na Twój koszt? Czy też korzystasz z samochodu służbowego do celów prywatnych? Bo nie rozumiem o czym mowa... .

Raz jeszcze - jeżeli ta strefa wykurzy samochody z trawników i chodników w Oliwie to jestem całym sercem za.
Cytować
+12 #11 #karo 2012-10-05 14:43
Tak zlikwidujmy cała zieleń i zróbmy parkingi. Po co w Oliwie ogródki i podwórka!!! To jest rozumowanie Pana Lisickiego. Niech Oliwa straci swój urok przecież wystarczy urok lasu co rośnie tuż obok. Co za kretyńskie myślenie.
Cytować
+12 #10 piekna.oliwa 2012-10-05 11:07
Może zróbmy duży parking na miejskiej działce przy Opackiej, róg Grunwaldzkiej? Przydałby się choćby turystom - do katedry mieliby spacer przez park.
Cytować
+8 #9 ali 2012-10-05 10:41
Grzgz, w innych miastach podobno:
w Bremen 30 Euro/rok!
Zrodlo www.bremen.de/buergerservice/27403006 ("30.00 EUR Gültigkeitsdauer: 1 Jahr")

W Hanover 30,70 Euro / rok!
Zrodlo: bbs.hannover-stadt.de/vv/produkte/150010100000003808.php
Cytować
+11 #8 hahaha 2012-10-04 22:57
nie przesadzam, bo jest to dodatkowa opłata ponad to co obecnie płacą. Może nie wiesz tego, że np. samochody firmowe nie zaliczają się do opłaty 30zł, tylko na pełnopłatne 500zł(http://staraoliwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=756:parkowanie-w-oliwie&catid=1:aktualnosci&Itemid=10), nie wiem jak się ma sprawa do samochodów zapisanych na adresy poza strefą, ale nie zdziwiłbym się, że podobnie, bo kombinatorzy pracujący w oliwie by od razu złapali jakiegoś emeryta i zapłaciliby 50zł(30za parkowanie i 20 za fatygę) zamiast 500.
Cytować

Newsletter

Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 2403 Historia

50-lat działalności Muzeum Gdańska

2 kwietnia 1970 r. udostępniono zwiedzającym Ratusz Głównego Miasta, siedzibę główną dzisiejszego Muzeum Gdańska. Obecnie 10 oddziałowe muzeum jest jedną z chętniej odwiedzanych placówek muzealnych w Gdańsku. Zamiast przeniesionych z powodu koronawirusa na 24...

02-04-2020 643 Historia

Ostatnio dodane

63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Orga…

Program 63. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie:

24-07-2020 284 Rozrywka

Sobotnia "Muzyka w Altanie"

Sobotnia "Muzyka w Altanie"

Polski Chór Kameralnt zaprasza na koncerty z cyklu: ,Muzyka w Altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego".

24-07-2020 793 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane