Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

"Operacja RH" - biznes dał krew

Paź 11, 2012

21 litrów krwi zebrano wczoraj od pracowników kompleksu biurowego Arkońska Business Park i w Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Wydarzenie to było zwieńczeniem ?Operacji Rh? mającej na celu zachęcenie ludzi do aktywnego krwiodawstwa oraz zwiększenie ich świadomości.

Operacja_RH

W "krwiobusie"

Na terenie kompleksu biurowego przy ul. Arkońskiej pracuje około 2000 osób. Podczas środowej akcji udało się zebrać ponad 21 litrów krwi. Choć wynik ten może nie jest imponujący to należy pamiętać, że zapotrzebowanie, zwłaszcza po okresie wakacyjnym jest ogromne. Liczba osób, które w środę mogły oddać krew, była ograniczona ze względu na możliwości ?krwiobusu?,  jednak pośrednio z inicjatywą zetknęło się znacznie więcej ludzi, co z pewnością rozpropaguje krwiodawstwo na przyszłość.

? Nie spodziewaliśmy się, że ?OPERACJA Rh? spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Do akcji zgłosiło się ok 180 osób, z czego ponad 70 mogło zostać przyjętych w ambulansie - mówi Monika Brzozowska z firmy Torus, jednego z organizatorów "Operacji Rh". Okres jesienny nie sprzyjał jednak wszystkim zainteresowanym. Z jednej strony niedawne urlopy pracowników w określonych krajach za granicą, z drugiej zaś przeziębienia i przyjmowane w związku z tym leki, spowodowały iż potencjalni krwiodawcy nie mogli zostać zakwalifikowani. Zainteresowanie było jednak tak duże, iż na pewno nie poprzestaniemy na tej jednej akcji ? dodaje Monika Brzozowska

Po oddaniu krwi, każdy z uczestników akcji mógł odpocząć w specjalnej do tego przygotowanej Strefie Rh i zregenerować siły pożywnymi daniami i przekąskami. Znaczna część osób oddawała krew po raz pierwszy. Pozytywne uczucie po oddaniu krwi jest nie do opisania ? powiedziała jedna z uczestniczek akcji.

Symulacja_wypadku_05

Pokaz ratownictwa medycznego z symulacją wypadku samochodowego

Dodatkowo, aby bardziej wpłynąć na wyobraźnię ludzi, w poniedziałek 8 października na terenie gdańskiego STARTERa odbył się pokaz ratownictwa medycznego z symulacją wypadku samochodowego. Wypadek samochodowy? Nie, mnie to przecież nie dotyczy - myślimy tak dopóki w najbliższym otoczeniu nie wydarzy się coś, co może zmienić nasze myślenie i podejście do tej jakże trudnej sytuacji. 

Organizatorami "Operacja Rh" były firmy TORUS, Implix, Jeppesen a Boeing Company oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Wsparcia udzieliły Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Stowarzyszenie na Rzecz Ratownictwa ADIUTARE, Auto Recycling Service (Stacja Demontażu Pojazdów) oraz Hotel Arkon Park.

Akcja ma być kontynuowana w przyszłości.

PPo / mat. prasowe

Symulacja_wypadku_01

Pokaz ratownictwa medycznego z symulacją wypadku samochodowego

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Newsletter

Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 2418 Historia

50-lat działalności Muzeum Gdańska

2 kwietnia 1970 r. udostępniono zwiedzającym Ratusz Głównego Miasta, siedzibę główną dzisiejszego Muzeum Gdańska. Obecnie 10 oddziałowe muzeum jest jedną z chętniej odwiedzanych placówek muzealnych w Gdańsku. Zamiast przeniesionych z powodu koronawirusa na 24...

02-04-2020 648 Historia

Ostatnio dodane

63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie

63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Orga…

Program 63. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie:

24-07-2020 292 Rozrywka

Sobotnia "Muzyka w Altanie"

Sobotnia "Muzyka w Altanie"

Polski Chór Kameralnt zaprasza na koncerty z cyklu: ,Muzyka w Altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego".

24-07-2020 805 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31