Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Będzie zakaz zatrzymywania przy ul. Wąsowicza

Cze 06, 2015

Ograniczony czasowo zakaz zatrzymywania się przy ul. Wąsowicza będzie jednym ze sposobów walki z samochodami należącymi do pracowników z pobliskich biurowców.

Wsowicza20150525_03

Po prawej stronie tej drogi nie będzie można parkować w godzinach 10-15

Rosną kolejne budynki Olivia Business Centre ? rośnie również problem z parkowaniem samochodów w okolicy. Szczególnie jest to widoczne przy ul. Kaszubskiej, Wąsowicza oraz na przyległych trawnikach.

Wielokrotnie w tej sprawie mieszkańcy interweniowali w Zarządzie Dróg i Zieleni oraz w Radzie Oliwy.

ZDiZ zaproponował wprowadzenie na ul. Wąsowicza ruchu jednokierunkowego - do lub od ul. Wita Stwosza (dotyczy odcinka od ul. Derdowskiego do ul. Wita Stwosza).

W związku ze sprzecznymi wnioskami mieszkańców, 26 maja w Radzie Dzielnicy Oliwa, przeprowadzono konsultacje w sprawie parkowania i organizacji ruchu na ulicach Wąsowicza i Kaszubskiej.

Oprócz mieszkańców i radnych dzielnicy, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Olivia Business Centre: dyr. Wojciech Walania oraz Stefan Grabski.

Okazuje się, że miejsca parkingowe wokół OBC są dostępne i stosunkowo tanie. Miesięczny karnet na parking jest w cenie od 100 złotych. Dla korzystających z parkingów OBC okazjonalnie, pierwsze dwie godziny postoju są bezpłatne a za kolejną płaci się 1 zł. Jak opowiadał dyr. Walania, mimo to są osoby, które co dwie godziny wyjeżdżają  z parkingu a następnie na niego wracają. Wszystko po to aby nie płacić za parkowanie. OBC twierdzi, że nie może udostępnić parkingów zupełnie za darmo, ponieważ zaczną z nich korzystać studenci UG, pracownicy Federal Mogul Bimet oraz z biurowców Alchemia.

Dyrekcja OBC stara się promować alternatywne do samochodów sposoby dojechania do pracy. Firma zabiegała (bezskutecznie) o przedłużenie linii autobusowej, która obecnie kończy swój bieg na pętli tramwajowej w Oliwie. W biurowcach są bezpłatne parkingi rowerowe z szatniami i prysznicami.

Opracowanie: Magdalena Sadowska - Rada Dzielnicy Oliwa

Spotkanie, momentami, miało burzliwy przebieg. Mieszkańcy tzw. ?bloków Górskiego? proponowali wprowadzenie strefy płatnego parkowania z wyłączeniem mieszkańców. Jednak nie jest to możliwe na drodze publicznej. Płacić musieliby wszyscy.

Ostatecznie ustalono, że pierwszą próbą uregulowania problemu będzie wprowadzenie znaku zakazu zatrzymywania B-36 po prawej stronie ul. Wąsowicza (od Wita Stwosza do ul. Kaszubskiej). Rozwiązanie to sprawdza się w rejonie biurowców przy ul. Arkońskiiej na Przymorzu Małym.

Konsultacje_Wasowicza_mapa

Opracowanie: Magdalena Sadowska - Rada Dzielnicy Oliwa

Okoliczni mieszkańcy mają obserwować bieg wydarzeń a w razie łamania zakazu zatrzymywania się ? wzywać Straż Miejską.

Olivia Business Centre deklaruje ustawienie na własny koszt słupków uniemożliwiających wjazd samochodów na trawniki. Tę deklarację wynegocjował Zarząd Dzielnicy Oliwa, ponieważ ZDiZ nie posiada w tym roku pieniędzy na zakup i ustawienie takich słupków.

Obecnie ZDiZ ma przygotować projekt organizacji ruchu oraz miejsc ustawienia słupków. Zebrani na spotkaniu w Radzie Dzielnicy dali sobie czas do listopada tego roku na obserwację, czy działania te poprawią obecną sytuację.

Tomasz Strug

Samochody z biurowców zalewają Oliwę


Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

+8 #1 tc2 2015-06-17 09:50
Mi to powinno być obojętne, bo ani nie mieszkam przy Wąsowicza, tylko 200m dalej, ani nie pracuje w "biznes itd", a poruszam się znacznie częściej rowerem niż samochodem, ale

to wielka szkoda, że cywilizowane rozwiązania w Polsce nie działają i trzeba nam postawić zapory mechaniczne jak dla dzikich zwierząt. Słupki będą przeszkadzały karetkom pogotowia i straży pożarnej, ludzie mogą przez to zginąć. Ale bezsporny jest fakt, że stojące samochody przeszkadzają karetkom BARDZIEJ, a przy obecnej degrengoladzie kierowcy uszanują tylko kawał stalowej lub betonowej rury. A i te czasem próbują ścinać, taki Wolv np. ściął cztery. Żal i niesmak pozostaje.

Tak samo żal, że potrzebne były garby spowalniające na Polankach, trasie karetek do szpitala MarWoj. Dziki kraj.
Cytować

Newsletter

Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 758 Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 3063 Historia

Ostatnio dodane

VIII Bieg Oliwski

VIII Bieg Oliwski

VIII Bieg Oliwski Niedziela 18.10.2020 ORGANIZATOR Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem Rada Dzielnicy Oliwa Sportevo Triathlon Team

10-10-2020 408 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 197 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Październik 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31