Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Zagłosuj na co wydać pieniądze w Budżecie Obywatelskim

Wrz 11, 2016

W dniach 12 – 25 września 2016 r. gdańszczanie po raz czwarty wybiorą projekty, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. W Oliwie o 353 tysiące złotych konkuruje 5 wniosków.

 

W kwietniu  mieszkańcy zgłosili swoje propozycje projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych. Pula na wszystkie projekty to 12,5 miliona złotych, w tym 10 mln na projekty dzielnicowe i 2,5 mln na projekty ogólnomiejskie.

335 projektów spełniło wymogi formalne i  zostało przekazanych do weryfikacji. Po sprawdzeniu możliwości realizacji propozycji mieszkańców (kryteria oceny to m.in. zgodność z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, czas realizacji projektu w 2017 roku, weryfikacja kwoty) do głosowania zakwalifikowane zostały 254 projekty.

Jak wygląda głosowanie?

Uprawnionymi do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych „Budżet Obywatelski 2017 w Gdańsku” są mieszkańcy Gdańska, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji (1 kwietnia 2016 r.)  ukończyli 16 lat i byli zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie Miasta Gdańska lub wpisani do stałego rejestru wyborców.  

Głosowanie rozpocznie się 12 września o godz. 00:01, a zakończy 25 września 2016 r. o godz. 23:59.

Głosowanie odbywa się wyłącznie elektroniczne, jednorazowo, nie ma możliwości ponownego dostępu do systemu elektronicznego.

Głosować można samodzielnie przez Internet lub w Punktach Konsultacyjnych, które są w wybranych szkołach, większości filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w dwóch Zespołach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Czym różni się głosowanie samodzielne od głosowania w Punktach Konsultacyjnych?

W głosowaniu w punktach pośredniczy konsultant, który ma możliwość aktywacji procesu głosowania bez podawania adresu e-mail lub numeru telefonu komórkowego.

Pełna lista Punktów Konsultacyjnych oraz projektów do głosowania na stronie: www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

Głosujący ma do dyspozycji 5 głosów na projekty dzielnicowe i 1 głos na projekt ogólnomiejski. Głosować można na projekty w dowolnej dzielnicy. Wszystkie 5 głosów można przekazać na wybrany projekt lub po 1 lub więcej głosów na projekty różne.

Wyniki głosowania ogłoszone zostaną do dnia 28 września 2016 roku, a realizacja wygranych projektów odbędzie się w roku 2017.

W tym roku po raz pierwszy głosowanie w tym samym terminie odbywa się nie tylko w Gdańsku, ale także w innych miastach m.in. Gdyni, Sopocie i Rumii. To część porozumienia metropolitalnego, które w kolejnych latach będzie rozwijane na rzecz jak najszerszej współpracy miast zrzeszonych w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot.

Kwota budżetu dla projektów w dzielnicy Oliwa:

353 000 zł

Zgłoszone wnioski:

Projekt i status
Kino w Zarazie - wyposażenie sali kinowej w Domu Zarazy
odrzucony
Opieka nad kotami w Oliwie
wybrany do głosowania
Remont Starego Rynku Oliwskiego
wybrany do głosowania
Place zabaw i zielone skwery Oliwy
wybrany do głosowania
Zielona Oliwa
wybrany do głosowania
STAWY OLIWSKIE I ICH PIĘKNE OTOCZENIE
wybrany do głosowania
Pierwszy na Pomorzu Plac Zabaw dla Dorosłych "Potoczysko" oraz wybieg dla psów
odrzucony

Materiały prasowe miasta Gdańska


 

Drodzy Mieszkańcy i Sympatycy Oliwy,

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 chcemy poprosić o Wasze głosy dla Oliwy i zachęcić Was do głosowania na nasz projekt:

Główne założenia projektu:

Plac na Drzymały:

Kontynuacja projeku z 2016. Na podstawie projektu, który zostanie wykonany z tegorocznych środków Budżetu Obywatelskiego:

Plac ma mieć charakter wypoczynkowo-rekreacyjny i ma stanowić miejsce spotkań dla okolicznych mieszkańców. W ramach projektu powinny znaleźć się następujące elementy:

 • nowe ogrodzenie placu,
 • ławki lub ewentualnie ławy ze stołami, jako miejsce wypoczynku
 • stoły do szachów
 • śmietniki oraz śmietnik na psie odchody
 • wytyczenie ścieżek na miejscu istniejących ciągów komunikacyjnych
 • nowe nasadzenia krzewów lub roślin wieloletnich, które nie wymagałyby dużej pielęgnacji w latach następnych
 • elementy małej architektury” kwietnik (może mieszkańcy sami zechcą sadzić kwiaty) lub karmik dla ptaków.

Boisko przy Kanapariusza:

Ciąg dalszy realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego 2016.

Dokończenie inwestycji, która w 2016 roku zakłada następujące działania:

 • Nowa nawierzchnia boiska
 • Umożliwienie odbijania piłek od ściany sali gimnastycznej
 • montaż słupków do przyczepienia siatki (najlepiej na różnej wysokości
 • wymiana ogrodzenia

Prawdopodobnie BO 2016 wystarczy na projekt i wymianę nawierzchni, więc resztę chcielibyśmy zrobić w przyszłym roku.

Teren pod lasem u zbiegu ul. Polanki i Tetmajera w Oliwie tzw. "hopki":

Projekt i inwestycja do zrealizowania w dłuższej perspektywie czasowej. Z budżetu 2017 chcielibyśmy zrealizować następujące zadania:

 • projekt  zagospodarowania  terenu + inwentaryzacja
 • likwidacja wałów ziemnych
 • wybieg dla psów

W dalszej perspektywie do wykonania:

 • Prokur i siłownia.
 • renowacja schodów.
 • Renowacja muszli koncertowej
 • ławki, kosze
 • nawierzchnie
 • konserwacja drzewostanu

Budżet, o który wnioskujemy: 250 tyś zł

Jak głosować?

 • Głosowanie na projekty odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną w terminie od 12 do 25 września na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski
 • Każdemu głosującemu przysługuje maksymalnie pięć głosów na projekty dzielnicowe i jeden głos na projekty ogólnomiejskie ujęte w „Bazie Projektów Dzielnicowych” i „Bazie Projektów Ogólnomiejskich”.
 • Mieszkaniec na projekty dzielnicowe może głosować w dowolnej dzielnicy.
 • Głosami na projekty dzielnicowe można dysponować w sposób swobodny przyznając np. wszystkie pięć głosów jednemu projektowi jak i po jednym głosie na pięć propozycji.
 • Wyniki głosowania ogłoszone zostaną do 28 września 2016 r.

 

Magdalena Sadowskka

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 wrzesień 2016 12:33

Komentarze   

+6 #17 Anon 2016-10-06 10:41
Cytuję Zuzek:
Szanowny Anon najechętniej by porozbijał głowy małym kotkom, za to że sikają.
Ja ani nikt o tym nie pisal, prosze swoich chorych fantazji nie realizowac i nie piblikowac na forum

Cytuję Zuzek:
"głupim kociarom"
cytat? ciekawie kogo, bo nie moj ani nikogo tutaj tez... jakies zaburzenia zwiazane z kotami? toksoplazmoza? a moze po prostu samo-nienawisc?


Cytuję Zuzek:
zależy, żeby stworzenia nie cierpiały, a nie, żeby się mnożyły po ulicach. W parze z dokarmianiem zazwyczaj idzie sterylizacja tych kotów, Panie Anonie. Ale dla Pana liczy się tylko ordnung, prawda?
tylko zauwaz, ze nie tylko koty zyja w tej okolicy, glownie sa to ludzie, jak ludziom to przeszkadza, to nie powinno tego tutaj bycm gdyz sa odpowiednie miejsca na to, takie jak schorniska oraz domy adopcyjne.
Cytować
-7 #16 Zuzek 2016-10-02 11:05
Szanowny Anon najechętniej by porozbijał głowy małym kotkom, za to że sikają. Tym "głupim kociarom" zależy, żeby stworzenia nie cierpiały, a nie, żeby się mnożyły po ulicach. W parze z dokarmianiem zazwyczaj idzie sterylizacja tych kotów, Panie Anonie. Ale dla Pana liczy się tylko ordnung, prawda?
Cytować
+7 #15 Anon 2016-09-23 09:15
Cytuję Dorota:
Proponuję pana odizolować od wszystkiego co żyje oprócz szczurów,które nie dałyby spokoju.Co za ludzie po tym świecie chodzą.
Masakra
na szczury sa trutki, a po kociach fakaliach nikt nie sprzatka z wlascicieli lub dokarmiaczy, do tego smierdzace szczochy i darcie w nocy...


chcesz kota, trzymaj go w domu, bo wolnosc kogos, konczy sie tam gdzie drugiego zaczyna... :-*

P.S. wincyj minusow kociary ;)
Cytować
+7 #14 Jakub 2016-09-22 15:56
Uważajcie na co głosujecie!
Namówiłem mojego tatę (67 lat) na głosowanie. Tata mówił, że z oliwskich projektów to zdecydowanie mu się najbardziej podobał : Remont starego Rynku Oliwskiego. Zapytałem go czy czytał ten projekt, że to ma być tylko wymiana 300 metrów asfaltu. Tata odpowiedział, że nie. Myślał że będzie remont kamienic, kwietników i jakieś ławeczki.

Czytajcie na co głosujecie.
Cytować
-12 #13 Dorota 2016-09-20 20:12
Proponuję pana odizolować od wszystkiego co żyje oprócz szczurów,które nie dałyby spokoju.Co za ludzie po tym świecie chodzą.
Masakra
Cytować
+4 #12 Oliwa to nie zaspa 2016-09-18 23:29
Ale co z Żeromskiego, kiedy będzie ta realizacja? I taki apel - rezygnujmy z płotów, na ch... te płoty?
:flaga:
Cytować
+14 #11 Oliwa to nie zaspa 2016-09-18 23:15
nie no, nie nie nie. Przecież to nie miało polegać na wskazywaniu dziur w drogach...Gdańsk ma rating A-, równa droga to zwykły obowiązek miasta
Cytować
+15 #10 kz 2016-09-14 22:17
Projekt nr 1 w naszej dzielnicy, to chyba jakaś pomyłka???miasto chce z budżetu obywateli naprawiać jezdnię? dla kogo? dla tirów, które nic nie robią sobie z zakazu wjazdu do Starej Oliwy(absurdalne ograniczenie na znaku). Dlaczego jezdnia ma być naprawiana, skoro ludzie dosłownie przewracają się, potykają i wpadają w dziury na chodniku przy aptece i dawnym Misiu? może ktoś zauważy, ze zagospodarowanie placu wokół hali targowej na ryneczku leży odłogiem (piach, dziury i gigantyczne kałuże w czasie deszczu przy aptece i hali)...
Cytować
+2 #9 grzgrz 2016-09-14 14:44
Do głosowania nikt. Natomiast kociarze zmuszają mnie do sprzątania po ich bezdomnych pupilach.
Cytować
-2 #8 Anon 2016-09-13 10:37
Tylko nie zadne koty. Ktos chce sie opikowac to zabrac je do swojego domu, a nie uprzykrzac zycie ludziom zyjacym w okolicy wystawianej karmy czy kociej "sypialni". Smurod kocich siuskow jest masakryczny, a nocne bojki i zawodzenia sa nieznosne. To cos na styl dokarmiania golebi w Gdansku Glownym...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Newsletter

Historia

Skarby Oliwian - czekamy na wasze histor…

Z racji dużego zainteresowania akcją czekamy na wasze kolejne skarby! Drodzy Oliwianie, przynoście swoje skarby! Wyciągnijcie z domowych zakamarków wasze pamiątki i opowiedzcie nam ich historie. Sfotografujemy je, spiszemy opowieść, a potem...

14-03-2017 709 Historia

Stutthof w kobiecych narracjach

Ta książka to pierwszy zbiór kobiecych wspomnień poświęconych KL Stutthof.  W żadnej innej publikacji jakie ukazały się na temat losów więźniów tego obozu nie znajdziemy tak dokładnych opisów przybliżających strukturę...

04-03-2017 854 Historia

Ostatnio dodane

Olivia Camerata – Musical w przekroju

Olivia Camerata – Musical w przekroju

Chcesz spędzić niebanalnie kwietniowe, sobotnie popołudnie? Lubisz oryginalną muzykę i kochasz musicalowe hity takie jak „West Side Story”, „Nędznicy” czy „Upiór w operze”? Zapraszamy na wyjątkową, wiosenną odsłonę cyklu koncertowego...

18-04-2017 512 Rozrywka

V Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych

V Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Nie…

Zapraszamy na V Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Niezłomnych pod patronatem  Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Leszka Głódzia, Wojewody Pomorskiego oraz Rady Dzielnicy Oliwa., który odbędzie się 22 kwietnia 2017r. w Gdańsku Oliwie, ul. Cystersów 13...

18-04-2017 77 Rozrywka

 1. Najnowsze
 2. Oceniane
 3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Kwiecień 2017 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30