Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Zaproszenie na dni otwarte Zaproszenie na dni otwarte

Dzień otwarty zespołu szkół przy ul. Czyżewskiego

Paź 07, 2016

We wtorek 11 października w godzinach od 10:00 do 14:00 w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych (ul. Czyżewskiego 31), odbędzie się Konferencja Zawodowa, skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów oraz ich rodziców, a także nauczycieli i wychowawców. Będzie ona jednym z punktów dnia otwartego, podczas którego zaprezentowana będzie oferta edukacyjna szkoły.

- Podczas organizowanego wiosną Tygodnia Zawodowca dużą popularnością cieszyły się dni otwarte poszczególnych szkół. W tym roku szkolnym chcemy dać młodzieży gimnazjalnej i ich rodzicom możliwość poznania w jeszcze lepszej formule oferty szkół zawodowych – podkreśla Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej Piotr Kowalczuk. Poszczególne szkoły zapraszać będą co miesiąc w swoje mury gimnazjalistów, tak by młody człowiek mógł poznać i w sposób świadomy wybrać kierunek swojego kształcenia, a co za tym idzie swój przyszły zawód. - Jesteśmy przekonani, że osiągną sukces stosując się do maksymy „Masz zawód i praktykę, masz pracę” – dodaje Kowalczuk.

Szkoła wielkich możliwości

Jako pierwsza w swoje progi w nowym roku szkolnym zaprasza Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych przy ul. Czyżewskiego 31. To tutaj we wtorek 11 października od godziny 11:00 odbędą się dni otwarte z konferencją zawodową, nie zabraknie także praktycznej prezentacji zawodów, które można zdobyć w jej murach.

 - Minął zaledwie miesiąc od powitania nowego roku szkolnego, a wraz z nim kolejnego rocznika uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, na wymarzonych kierunkach. Jeszcze kilka miesięcy temu stali oni jednak przed trudnym zadaniem, zaprojektowania własnej ścieżki kariery. Oni już wybrali – mówi dyrektor Jadwiga Chys dyrektor szkoły.  - Niedługo jednak to Wy drodzy gimnazjaliści, będziecie musieli zaplanować podróż swojego życia. Warto się do niej dobrze przygotować – zachęca do udziału w dniu otwartym dyrektor Chys.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana oferta edukacyjna szkoły. Będzie też okazja, by poznać profil absolwenta kierunków: technik architektury krajobrazu, technik organizacji reklamy oraz technik obsługi turystycznej. Zaproszeni Goście – pracodawcy, przedstawiciele firm branżowych, a także przedstawiciele uczelni wyższej przedstawią perspektywy zatrudnienia oraz dalszego kształcenia w zawodzie.  Podczas spotkania będzie także okazja, by zadać pytania specjalistom i porozmawiać o przyszłości swojego dziecka.

Dla młodzieży przygotowano liczne atrakcje, takie jak quiz, udział w kreatywnych warsztatach i grach tematycznych pozwalających poznać w praktyce jak wygląda nauka w szkole. Dla zgłodniałych i to nie tylko wiedzy, będzie czekał grill, podczas, którego będzie można poznać szkołę z tej nieformalnej strony. 

Sylwetka absolwenta szkoły:

Technik architektury krajobrazu - to specjalista, z duszą artysty, kreatywna jednostka, potrafiąca współpracować w grupie, kochająca naturę i dbająca o środowisko, cechująca się wyobraźnią przestrzenną i świadomością ekologiczną. Projektuje, wykonuje i pielęgnuje ogrody i inne tereny zieleni (m.in. parki, skwery, zieleń osiedlową, place zabaw), kreuje przestrzeń przyjazną naturze, człowiekowi i środowisku. Prowadzi własną działalność gospodarczą lub jest pracownikiem m.in. urzędów, biur projektowych, firm wykonawczych z zakresu zakładania i pielęgnacji terenów zieleni.

Technik organizacji reklamy – to osoba kreatywna, twórcza, komunikatywna i przedsiębiorcza, myśląca nieszablonowo, posiadająca umiejętność negocjacji, świetnie odnajdująca się w pracy w zespole. W swojej pracy łączy wiedzę artystyczną, informatyczną oraz ekonomiczną projektując kampanie reklamowe. Prowadzi własną działalność gospodarczą lub pracuje, jako grafik komputerowy, copywriter, projektant, specjalista do spraw reklamy.

Technik obsługi turystycznej – to podróżnik i organizator, posiadający kompetencje interpersonalne, kreatywny, a przy tym zorganizowany i przedsiębiorczy, lubiący kontakt z ludźmi oraz komunikatywny. Planuje i organizuje różne formy wypoczynku. Pracuje w biurze turystycznym, jako pilot wycieczek zagranicznych, w biurze informacji turystycznej a także jak animator czasu wolnego.

Olimpia Schneider

Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej
Referat Prasowy
Ostatnio zmieniany piątek, 07 październik 2016 21:43

Newsletter

Historia

Historia Campusu Uniwersytetu Gdańskieg…

27 maja 2019 roku w Oliwskim Ratuszu Kultury odbył się wykład Marcina Szumnego „Campus Uniwersytetu Gdańskiego”. Wykład wygłoszono w ramach cyklu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

20-06-2019 785 Historia

Architektura Oliwy - wykład prof. Jakub…

Katedra, kościół św. Jakuba, Dwory Oliwskie czy domki przy ul. Kwietnej. Opisania dawnej architektury Oliwy podjął się Jakub Szczepański.

28-05-2019 1633 Historia

Ostatnio dodane

Mozartiana 2019

Mozartiana 2019

Gdańskie święto muzyki Mozarta to zawsze duża dawka muzyki klasycznej, jazzu i folku. 7 festiwalowych dni, około 200 artystów, 12 koncertów, tradycyjnie w pięknej scenerii Parku Oliwskiego, Katedry Oliwskiej i Domu...

20-08-2019 52 Rozrywka

Spacer szlakiem Galerii Współczesnej Rzeźby Gdańskiej w Parku Oliwskim

Spacer szlakiem Galerii Współczesnej R…

GDAŃSK-MIASTO-SZTUKA Spotkanie #5 Galeria Rzeźby Gdańskiej Gdańska Galeria Miejska 25 sierpnia zaprasza na piąte już spotkanie z cyklu Gdańsk-Miasto-Sztuka, podczas którego przyjrzymy się ukrytej wśród złożenia parkowego w Oliwie Galerii Rzeźby...

19-08-2019 310 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31