Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Zaproszenie na dni otwarte Zaproszenie na dni otwarte

Dzień otwarty zespołu szkół przy ul. Czyżewskiego

Paź 07, 2016

We wtorek 11 października w godzinach od 10:00 do 14:00 w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych (ul. Czyżewskiego 31), odbędzie się Konferencja Zawodowa, skierowana do uczniów trzecich klas gimnazjów oraz ich rodziców, a także nauczycieli i wychowawców. Będzie ona jednym z punktów dnia otwartego, podczas którego zaprezentowana będzie oferta edukacyjna szkoły.

- Podczas organizowanego wiosną Tygodnia Zawodowca dużą popularnością cieszyły się dni otwarte poszczególnych szkół. W tym roku szkolnym chcemy dać młodzieży gimnazjalnej i ich rodzicom możliwość poznania w jeszcze lepszej formule oferty szkół zawodowych – podkreśla Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej Piotr Kowalczuk. Poszczególne szkoły zapraszać będą co miesiąc w swoje mury gimnazjalistów, tak by młody człowiek mógł poznać i w sposób świadomy wybrać kierunek swojego kształcenia, a co za tym idzie swój przyszły zawód. - Jesteśmy przekonani, że osiągną sukces stosując się do maksymy „Masz zawód i praktykę, masz pracę” – dodaje Kowalczuk.

Szkoła wielkich możliwości

Jako pierwsza w swoje progi w nowym roku szkolnym zaprasza Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych przy ul. Czyżewskiego 31. To tutaj we wtorek 11 października od godziny 11:00 odbędą się dni otwarte z konferencją zawodową, nie zabraknie także praktycznej prezentacji zawodów, które można zdobyć w jej murach.

 - Minął zaledwie miesiąc od powitania nowego roku szkolnego, a wraz z nim kolejnego rocznika uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, na wymarzonych kierunkach. Jeszcze kilka miesięcy temu stali oni jednak przed trudnym zadaniem, zaprojektowania własnej ścieżki kariery. Oni już wybrali – mówi dyrektor Jadwiga Chys dyrektor szkoły.  - Niedługo jednak to Wy drodzy gimnazjaliści, będziecie musieli zaplanować podróż swojego życia. Warto się do niej dobrze przygotować – zachęca do udziału w dniu otwartym dyrektor Chys.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana oferta edukacyjna szkoły. Będzie też okazja, by poznać profil absolwenta kierunków: technik architektury krajobrazu, technik organizacji reklamy oraz technik obsługi turystycznej. Zaproszeni Goście – pracodawcy, przedstawiciele firm branżowych, a także przedstawiciele uczelni wyższej przedstawią perspektywy zatrudnienia oraz dalszego kształcenia w zawodzie.  Podczas spotkania będzie także okazja, by zadać pytania specjalistom i porozmawiać o przyszłości swojego dziecka.

Dla młodzieży przygotowano liczne atrakcje, takie jak quiz, udział w kreatywnych warsztatach i grach tematycznych pozwalających poznać w praktyce jak wygląda nauka w szkole. Dla zgłodniałych i to nie tylko wiedzy, będzie czekał grill, podczas, którego będzie można poznać szkołę z tej nieformalnej strony. 

Sylwetka absolwenta szkoły:

Technik architektury krajobrazu - to specjalista, z duszą artysty, kreatywna jednostka, potrafiąca współpracować w grupie, kochająca naturę i dbająca o środowisko, cechująca się wyobraźnią przestrzenną i świadomością ekologiczną. Projektuje, wykonuje i pielęgnuje ogrody i inne tereny zieleni (m.in. parki, skwery, zieleń osiedlową, place zabaw), kreuje przestrzeń przyjazną naturze, człowiekowi i środowisku. Prowadzi własną działalność gospodarczą lub jest pracownikiem m.in. urzędów, biur projektowych, firm wykonawczych z zakresu zakładania i pielęgnacji terenów zieleni.

Technik organizacji reklamy – to osoba kreatywna, twórcza, komunikatywna i przedsiębiorcza, myśląca nieszablonowo, posiadająca umiejętność negocjacji, świetnie odnajdująca się w pracy w zespole. W swojej pracy łączy wiedzę artystyczną, informatyczną oraz ekonomiczną projektując kampanie reklamowe. Prowadzi własną działalność gospodarczą lub pracuje, jako grafik komputerowy, copywriter, projektant, specjalista do spraw reklamy.

Technik obsługi turystycznej – to podróżnik i organizator, posiadający kompetencje interpersonalne, kreatywny, a przy tym zorganizowany i przedsiębiorczy, lubiący kontakt z ludźmi oraz komunikatywny. Planuje i organizuje różne formy wypoczynku. Pracuje w biurze turystycznym, jako pilot wycieczek zagranicznych, w biurze informacji turystycznej a także jak animator czasu wolnego.

Olimpia Schneider

Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej
Referat Prasowy
Ostatnio zmieniany piątek, 07 październik 2016 21:43

Newsletter

Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 1502 Historia

50-lat działalności Muzeum Gdańska

2 kwietnia 1970 r. udostępniono zwiedzającym Ratusz Głównego Miasta, siedzibę główną dzisiejszego Muzeum Gdańska. Obecnie 10 oddziałowe muzeum jest jedną z chętniej odwiedzanych placówek muzealnych w Gdańsku. Zamiast przeniesionych z powodu koronawirusa na 24...

02-04-2020 351 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!

Ratujemy oliwską gastronomię!

Od soboty restauracje, kawiarnie czy bary muszę być zamknięte. Nadal jednak mogą sprzedawać jedzenie. Ograniczeniu podlega jedynie spożywanie posiłków na miejscu. Zamówienia można brać na wynos lub też z dostawą...

16-03-2020 3837 Rozrywka

ARTystycznie w Pałacu – sobotnie warsztaty rodzinne

ARTystycznie w Pałacu – sobotnie wars…

Weźcie koniecznie udział w rodzinnych warsztatach o sztuce współczesnej, które będą się odbywać w Pałacu Opatów (siedzibie Oddziału Sztuki Nowoczesnej). Zwiedzając wystawy stałe i czasowe, eksplorując Park Oliwski, poznacie sztukę...

16-02-2020 575 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Maj 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31