Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Olivia Cup 2017 - turniej hokejowy w Hali Olivia

Mar 29, 2017

Startuje Olivia Cup, międzynarodowy turniej dla zawodników z rocznika 2007 i młodszych. Na taflach gdańskiego lodowiska swoje umiejętności zaprezentuje się około 100 młodych zawodników, przedstawicieli 10 drużyn z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Nie zabraknie oczywiście gospodarzy. GKS Stoczniowiec do boju posyła dwa zespoły.

To druga edycja festiwalu hokejowego organizowanego w ramach Olivia Cup. Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województw; a Pomorskiego Mieczysława Struka. Ambasadorem turnieju jest wychowanek Stoczniowca, reprezentant Polski w hokeju na lodzie Aron Chmielewski. Trud organizacyjny rodziców, Uczniowskiego Klubu Sportowego Olivia 17 oraz współfinansujących wydarzenie Miasta Gdańsk i Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec, wspiera również jeden z najbardziej znanych polskich hokeistów Mariusz Czerkawski.

Turniej rozegrany zostanie w dniach 1-2 kwietnia w gdańskiej hali Olivia. O zwycięstwo w imprezie, poza drużynami z Gdańska, powalczą zespoły białoruskiego Dynama Mińsk, rosyjskich Feniksa i Jantarnej Zwiezdy Kaliningrad, litewskiego Griunvaldasa Kowno oraz Sokołów Toruń i Legii Warszawa.

- Dla młodych sportowców taki turniej to często przedsmak przyszłych, poważniejszych zawodów, w których niejednokrotnie będą brać udział, jeśli myślą o karierze sportowej. Rodzice natomiast są najlepszymi, najwierniejszymi kibicami - mówi Mariusz Czerkawski, który wspiera organizację gdańskiej imprezy.

- Olivia Cup to strzał w "10".  Jest mi niezmiernie miło być ambasadorem turnieju i promować tego typu wydarzenie. Nic bardziej nie cieszy niż widok młodych ludzi na lodzie, poszukujących aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu i cieszących się z dobrej zabawy z krążkiem. Być może wśród zawodników znajdują się przyszłe gwiazdy tego sportu, który w Gdańsku, dzięki Stoczniowcowi, ma znakomitą i długą tradycję. Jestem przekonany, że tego typu akcje przełożą się bezpośrednio na jeszcze większe zainteresowanie dyscypliną wśród dzieci w wieku szkolnym. Regularnie gram w reprezentacji Polski, na swoim koncie mam też medale mistrzostw Polski oraz mistrzostw Czech. Swoją przygodę zaczynałem jednak od właśnie podobnych imprez i turniejów, gdzie mozolnie uczyłem się hokejowego rzemiosła. Wszystkim uczestnikom Olivia Cup życzę wielu sportowych emocji. Jako wychowanek Stoczniowca, ufam tutaj na zrozumienie, szczególnie jednak będę ściskać kciuki za gdańskie zespoły – powiedział znany w występów na tafli Hali Olivia Aron Chmielewski.

- Olivia Cup ma promować przyjacielską i zdrową rywalizację. Dzieci poza zdobywaniem hokejowych umiejętności mają rozwijać swój charakter, ducha sportowego, poczucie pracy w zespole, szacunek do kolegów i koleżanek z drużyny oraz zaangażowanie. Głównym celem rywalizacji jest, ażeby wszyscy młodzi adepci hokeja poznali swój potencjał i przy okazji dobrze się bawili - mówi Krzysztof Lehmann, trener gdańskich hokeistów i koordynator sportowy turnieju.

- Mimo, że takie turnieje są bardzo widowiskowe i niesamowicie pozytywne pod względem atmosfery, to na lodzie zawsze czuć rywalizację i walkę o zwycięstwo – wskazuje Zenon Obłoński, prezes UKS Olivia 17, współorganizator turnieju.

- Grając od kilku miesięcy w Lidze Kaliningradzkiej, wyjeżdżając z zespołem żaków do Kanady na prestiżowy turniej hokejowy w Quebec, a teraz wspierając organizacyjnie i finansowo Olivia Cup, inwestujemy w odbudowę silnego, gdańskiego, stoczniowego hokeja. Wierzę, że wielu młodych zawodników będzie w przyszłości grało w Olivii o najwyższe krajowe laury. Wartością dodaną tych wszystkich naszych projektów jest bardzo duże zaangażowanie rodziców, którzy wspólnie z klubem finansują przedsięwzięcia hokejowe z udziałem swoich pociech. Teraz przyszedł czas na Olivia Cup. Zapraszamy wszystkich - dorosłych i dzieci - do hali Olivia na to emocjonujące wydarzenie sportowe – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Warto dodać, że dwudziestu zawodników GKS Stoczniowiec wzięło udział w lutym br. w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Lodzie Pee-Wee  Quebec City w Kanadzie. Turniej w Quebecu jest uznawany za nieoficjalne klubowe mistrzostwa świata graczy w wieku 12 lat. W ostatniej edycji rywalizowała ponad setka drużyn skupiających blisko 2500 młodych hokeistów z takich krajów jak m.in. Kanada, USA, Rosja, Niemcy, Chiny, Finlandia, Australia, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania czy Francja. W przeszłości (impreza odbyła się 58. raz), wielu najsłynniejszych hokeistów świata - Brad Park, Guy Lafleur, Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Erick Lindros, Patrick Roy, Steven Stamkos, czy znany dobrze w Polsce Wojtek Wolski - uczestniczyło w tym turnieju na początku swojej kariery. Młodzi zawodnicy Stoczniowca stanęli przed podobną szansą i wyzwaniem.

- Występ w takim turnieju był wielkim zaszczytem i nobilitacją. Jeszcze tym razem nie podbiliśmy Kanady, ale turniej Pee-Wee Quebec to absolutny sportowy szczyt dla tej kategorii wiekowej. Chłopcy sprawdzili się i dlatego występ za oceanem może mieć kolosalne znaczenie przy kształtowaniu karier sportowych tych młodych chłopaków – podsumował trener 12-latków Paweł Zwoliński.

GKS Stoczniowiec, którego drużyna wystąpiła za oceanem, i którego zespoły możemy oglądać podczas turnieju Olivia Cup, to jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych klubów hokejowych w kraju. W czerwcu 2017 roku będzie świętować swoje 47-lecie. Największym sukcesem w historii, w sezonie 2002/03, było zdobycie III miejsca w lidze i brązowego medalu Mistrzostw Polski. W Stoczniowcu swoje pierwsze kroki na tafli lodowej stawiało wielu przyszłych reprezentantów Polski, a sukcesami hokejowej młodzieży gdański klub mógłby śmiało obdzielić wiele innych krajowych drużyn. W ramach Mistrzostw Polski juniorów gdańszczanie złote medale wywalczyli w roku 1996, 2004, 2005, 2010, 2011, wicemistrzostwo kraju zdobywali w roku 1975, 1997, 2001, 2009, a brąz na swoim koncie zapisali w roku 1974, 1976, 1977, 1978, 1979, 1981, 1985, 1988, 2003, 2007, 2008.

>>>> www.oliviacup.pl/

Pp/GKSS

Ostatnio zmieniany środa, 29 marzec 2017 15:37

Newsletter

Historia

Historia Campusu Uniwersytetu Gdańskieg…

27 maja 2019 roku w Oliwskim Ratuszu Kultury odbył się wykład Marcina Szumnego „Campus Uniwersytetu Gdańskiego”. Wykład wygłoszono w ramach cyklu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

20-06-2019 910 Historia

Architektura Oliwy - wykład prof. Jakub…

Katedra, kościół św. Jakuba, Dwory Oliwskie czy domki przy ul. Kwietnej. Opisania dawnej architektury Oliwy podjął się Jakub Szczepański.

28-05-2019 1776 Historia

Ostatnio dodane

Oliwska Wyprzedaż Garażowa - edycja Jesień 2019

Oliwska Wyprzedaż Garażowa - edycja Je…

Czas przejrzeć szafy, piwnice i pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Po wiosennych porządkach, z początkiem jesieni powracamy z kolejną edycją Oliwskiej Wyprzedaży Garażowej. 

18-09-2019 330 Rozrywka

Open House Gdańsk - Oliwa

Open House Gdańsk - Oliwa

Misją festiwalu Open House jest przybliżanie mieszkańcom oraz odwiedzającym tego, co już znają, co chcieliby zobaczyć ponownie i czego nie mieli jeszcze okazji widzieć.

09-09-2019 238 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30