Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Szkolny baner ledowy drażni sąsiadów [VIDEO]

Gru 17, 2017

Na budynku Szkoły Podstawowej nr 35  przy Wąsowicza zamontowano niedawno ledowy baner reklamujący działalność tej placówki edukacyjnej. Nie podoba się to mieszkającym naprzeciwko sąsiadom.

- Niedawno na elewacji budynku szkoły podstawowej przy ul. Wąsowicza został zamieszczony neon reklamowy, który agresywnym światłem dostaje się do okien mieszkań po drugiej stronie ulicy – napisała do nas pani Agnieszka. - Jest niewątpliwie wyjątkowo uciążliwy dla mieszkańców budynków Wita Stwosza 31. Moje dzieci nie mają dostępu do telewizora, a obecnie jemy obiad praktycznie z literami neonowymi na talerzu. Do kogo możemy się zwrócić o interwencję? Czy tutaj może być pomocny konserwator jak w przypadku reklamy przy ul. Derdowskiego?

Sprawdziliśmy świecenie neonu wieczorem 11 grudnia. Rzeczywiście, baner reklamowy został zawieszony na poziomie drugiego piętra, nad wejściem do budynku szkoły. Na świetlnej tablicy wyświetlane są atuty edukacyjne szkoły przy Wąsowicza oraz data, godzina i aktualna temperatura. Wokół banera, z szybkością efektów dyskotekowych, obracała się wielobarwna poświata.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z dyrekcją szkoły. – To taki sam baner jak jest pod Urzędem Miejskim, tu pokazuje się temperatura, informacje o szkole - odpowiada na zarzuty Piotr Szepelowski, dyrektor SP nr 35. - Nie znajduję uzasadnienia, by to urządzenie wyłączyć, biorąc pod uwagę, że przez całą dobę pali się oświetlenie na sąsiednich biurowcach OBC. Dyrektor obiecał jednak sprawdzić, czy możliwe jest wyłączenia „dyskotekowego” podświetlenia tablicy. Już następnego dnia podświetlenie banera zmieniło się na jednolity, zielony kolor.

Dyrekcja placówki uważa, że wyświetlacz wyróżnia szkołę. – Szkoła musi się czymś wyróżniać, jest konkurencja i w związku z tym takie muszą być działania marketingowe – odpowiada dyr. Szepelowski.

Co z uchwałą krajobrazową?

Budynek szkoły powstał w latach 60-tych i znajduje się na terenie, który nie podlega konserwatorowi zabytków. Obecnie obowiązuje dość liberalne podejście do tematu reklamy zewnętrznej na terenie Gdańska. Warunki wieszania reklam, banerów reklamowych czy ekranów świetlnych ma regulować tzw. miejska uchwała krajobrazowa. Wszyscy się zastanawiają czy uda się ją uchwalić jeszcze w tej kadencji Rady Miasta Gdańska.

Projekt uchwały był wyłożony do publicznego wglądu na przełomie września i października. Do 23 października można było zgłaszać swoje uwagi do projektu uchwały. Rada Oliwy postulowała zmianę klasyfikacji dla obszaru całego zespołu urbanistycznego Oliwy wraz z terenami sąsiadującymi z S1 na S0. Oznacza to największe obostrzenie względem obecności reklam. W projekcie uchwały klasyfikacją S0 objęto na razie jedynie teren przed Katedrą Oliwską.

Na razie brak odpowiedzi prezydenta Gdańska na wnioski do projektu uchwały Rady Miasta Gdańska (w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane).

este

Ostatnio zmieniany niedziela, 17 grudzień 2017 18:59

Komentarze   

+1 #5 Marek1331 2017-12-21 14:56
Pięknie się prezentuje telebim, tego brakowało, aczkolwiek trochę mały moim zdaniem. Co do wypowiedzi Pani Agnieszki, to skoro dzieci nie mają dostępu do telewizora, to niech najlepiej sobie zawiesi jakąś szmatę na oknie, żeby dzieci nie patrzyły na wynalazek szatana jakim jest telebim. Szkoła chce iść dalej, nie stać w miejscu, lecz leśne dziadki zawsze musza się znaleźć. Pozdrawiam i oby tak dalej!
Cytować
+2 #4 wanda 2017-12-18 19:44
Jakie boiska? :D W tej szkole nie ma ani boisk, ani sali gimnastycznej. Jest tylko reklama. Brawo, Panie Dyrektorze, nic tylko jeszcze zadrzeć z sąsiadami.
Cytować
+3 #3 Wojti 2017-12-18 17:34
reklama nowa a boiska w opłakanym stanie!!!dobra reklama :-|
Cytować
+2 #2 Tola 2017-12-17 22:29
mam podobny, ale większy problem - telebim na Ergo Arenie - nie wiem jakim cudem jeszcze nic z nim nie zrobiono :(
Cytować
+5 #1 Piotrusz 2017-12-17 19:19
Pięknie! Jak na rondzie w Żukowie!
Cytować

Newsletter

Historia

Podział Gdańska na dzielnice w latach …

Przedstawiamy bardzo ciekawy referat dra Jana Daniluka (Uniwersytet Gdański) dotyczący ewolucji podziału administracyjnego powojennego Gdańska (do końca 1973 roku).

13-12-2019 2539 Historia

"Miasta skoszarowane" Gdańsk …

Zapraszamy na zapis video spotkania z doktorem Janem Danilukiem, autorem książki "Miasta skoszarowane" Gdańsk i Sopot jako garnizon Wehrmachtu w latach 1939-1945. Spotkanie odbyło się w 20 listopada w Muzeum...

23-11-2019 932 Historia

Ostatnio dodane

Rodzinny Piknik z Fokami i Morsami

Rodzinny Piknik z Fokami i Morsami

Sympatyków zimowych aktywności zapraszamy 22 lutego (sobota) do gdańskiego Zoo na Rodzinny Piknik z Fokami i Morsami.

18-02-2020 58 Rozrywka

Etnopodróże: W obiektywie serca. Fotorelacja z Meksyku. Spotkanie z Anetą Paluszkiewicz

Etnopodróże: W obiektywie serca. Fotor…

Zapraszam na fotorelację z wyjątkowej wyprawy do Meksyku. Dzika dżungla, piękne wodospady i jeziora, majańskie piramidy, miejsca mocy, szamani i medycyna Indian, klimatyczne miasteczka, natura, ludzie i zwierzęta. Były plany bez...

16-02-2020 85 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Luty 2020 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29