Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
W kolorze czerwonym zaznaczony zasięg sieci 5G Plusa w dniu 13 maja 2020 W kolorze czerwonym zaznaczony zasięg sieci 5G Plusa w dniu 13 maja 2020 .plus.pl/mapa-zasiegu

5G jest już w Oliwie

Maj 13, 2020

Od dwóch dni działa pierwsza sieć 5G w Polsce. Na początek sieć 100 nadajników będzie działać na obszarze 7 polskich miast - Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia. Część z nadajników obejmuje zasięgiem niektóre obszary Oliwy, Przymorza, Żabianki i Jelitkowa.

Ta technologia od lat niesie wiele nadziei i obaw. 5 G to najnowszy standard w komunikacji mobilnej.  Technologia ta ma umożliwić pięćdziesięciokrotne, a nawet stukrotne przyspieszenie transmisji danych w porównaniu z obecnie używaną siecią 4G. To stwarza ogromne możliwości, i to nie tylko w telekomunikacji. Wzrost prędkości przesyłu danych wymagać będzie jednak bardzo gęstej sieci nadajników. To budzi obawy wielu osób. Więcej o tym w materiale video.

Obecnie jesteśmy w Polsce na początku budowy sieci przez poszczególnych operatorów. Pierwszym jest Plus, który uruchomił 11 maja pierwsze 100 nadajników firmy Ericsson w 7 miastach.

-  Wdrażamy pierwsze komercyjne 5G dostępne tu i teraz. 10 lat temu jako pierwsi wprowadziliśmy do polskich domów LTE. Dzisiaj, jako lider technologiczny polskiego rynku mediów i telekomunikacji, wprowadzamy w Polsce pierwszą komercyjną sieć 5G, z której będą mogli korzystać klienci Plusa. A Polska dołącza do państw przodujących w europejskim i światowym wyścigu technologicznym. Cieszę się, że klienci Plusa jako pierwsi będą mogli korzystać komercyjnie z 5G, czyli najszybszego bezprzewodowego internetu  – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Sieć 5G zbudowana przez Plusa wykorzystuje częstotliwość 2600 MHz i kanały o szerokości 50 MHz. Sieci w oparciu o tę częstotliwość działa już w USA i Chinach.

>>>Mapa zasięgu.

pw

Ostatnio zmieniany środa, 13 maj 2020 21:59

Newsletter

Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 719 Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 3015 Historia

Ostatnio dodane

VIII Bieg Oliwski

VIII Bieg Oliwski

VIII Bieg Oliwski Niedziela 18.10.2020 ORGANIZATOR Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem Rada Dzielnicy Oliwa Sportevo Triathlon Team

10-10-2020 389 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 182 Rozrywka