Pomóż zbudować dom dla dorosłych osób z autyzmem

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Drodzy Państwo

Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Zwracam się do  Was z prośbą, abyście przeznaczyli 1% swoich podatków na Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zrobili to w ubiegłych latach. Dzięki temu nasze Stowarzyszenie było w stanie  udzielić  różnego rodzaju pomocy  blisko 400 osobom z autyzmem nie tylko w Gdańsku, ale również na terenie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko- mazurskiego  i innych.

Na tę pomoc wydaliśmy prawie 3 000 000 zł. Każda złotówka pozyskana  z 1% podatków przyniosła nam 28 zł, ponieważ mieliśmy wymagany wkład własny, dzięki któremu mogliśmy brać udział w konkursach, ubiegać się o granty i uczestniczyć w różnych programach. Ponieważ nasze Stowarzyszenie nie otrzymuje dotacji ze środków publicznych ani państwowych i nie prowadzi  działalności gospodarczej, jedynie fundusze pozyskane z  1% podatku oraz inne dotacje otrzymane od Was, umożliwiają nam ich pozyskiwanie.

Między innymi dzięki funduszom otrzymanym z 1%:

  • prowadzimy dwa Centra Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem, gdzie prawie 40 dorosłych osób przygotowuje się do podjęcia pracy i samodzielnego życia,
  • prowadzimy też  punkt poligraficzny zatrudniający osoby z autyzmem. Rozpoczynamy  remont  i adaptację budynku przy ul. Mierosławskiego w Gdańsku, w którym  zostanie   zorganizowana nowa placówka  dla kolejnych 15 dorosłych osób,
  • 10 lutego 2014 r. rozpoczęliśmy budowę Wspólnoty Domowej im. Arama Rybickiego całodobowego domu pobytu dla dorosłych osób z autyzmem,
  • włączyliśmy się także w działania na rzecz zmian prawnych, które pozwolą na tworzenie i współfinansowanie podobnych placówek  w całym kraju,
  • w  ramach programu pomocy osobom autystycznym i ich rodzinom z terenów wiejskich  Zrozumieć Autyzm prowadzimy  punkty konsultacyjno-diagnostyczne i bezpłatne szkolenia dla profesjonalistów pracujących z osobami z autyzmem. W 2013 roku przeszkolonych zostało 213 osób z terenu  województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego , 131 rodziców oraz 40 lekarzy. Szkolimy personel domów pomocy  społecznej, w których mieszkają osoby z autyzmem,
  • pomagamy tworzyć i wspieramy powstawanie nowych organizacji pozarządowych zajmujących się osobami z autyzmem. Dzięki temu powstały stowarzyszenia w Lęborku i Kartuzach.

Budowa_Wspolnoty_Domowej_im._Arama_Rybickiego_caodobowego_domu_pobytu_dla_doroslych_osob_z_autyzmem

Budowa całodobowego domu pobytu dla dorosłych osób z autyzmem

Wymieniłam  tylko niektóre działania, które mogą być podejmowane dzięki Waszemu wsparciu. Zapraszam Was na naszą stronę internetową: www.spoa.org.plna profil na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-Osobom-Autystycznym/194471660589554 , oraz  do obejrzenia filmu Kampania społeczna na rzecz małych domów dla dorosłych osób z autyzmem: www.youtube.com/watch?v=7iyBGWdpOBo

Pamiętajmy że prawie 1% wszystkich dzieci rodzi się z autyzmem. Wasz 1% podatku przekazany na rzecz naszego Stowarzyszenia pozwala im żyć razem z nami

Małgorzata Rybicka

Przewodnicząca Stowarzyszenia

Share

Poprawiony (sobota, 05 kwietnia 2014 17:27)

 

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz aby komentarz pojawił się natychmiast - zaloguj się.
Portal StaraOliwa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy nie wiążące się z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe czy naruszające obowiązujące prawo będą usuwane.
Pamiętaj, że nie jesteś anonimowy w internecie!


Kod ochronny
Odśwież

Newsletter
Ostatnie zdjęcia