Tramwaj wykoleił się na przystanku ?Obrońców Westerplatte?. Nikomu nic się nie stało, uszkodzony jest przystanek tramwajowy.

fot. Wojciech Pająk
Do wykolejenia doszło około godziny 14. Z torów wypadł tramwaj linii nr 12 jadący w kierunku Wrzeszcza. Wyskoczył z szyn ostatni wózek tramwaju N8C czyli tzw. Dortmund – mówi Alicja Mongird, rzecznik prasowy Zakładu Komunikacji Miejskiej. Tramwaj wykolejając się, przeorał przejście dla pieszych przez tory a następnie tylnym wózkiem uderzył w obrzeże przystanku.
Na czas ustawienia Dortmunda na szyny, zorganizowano autobusową komunikację zastępczą
Po godzinie 15 – ej podniesiony przez dźwig tramwaj odjechał do zajezdni w celu ustalenia przyczyny zdarzenia. Tramwaje kursują już normalnie, trwa naprawa uszkodzonego przystanku.
pp






.webp)


