Reklama

10 tysięcy złotych kary za wjazd autem na plażę w Jelitkowie

Dwa mandaty po 5 tys. złotych oraz 8 punktów karnych otrzymał 34-letni obywatel Gruzji, który wjechał Toyotą na plażę w Jelitkowie. Sprawca uszkodził chodnik i krawężnik. Zakopany w piachu samochód wyjechał z plaży z pomocą lawety.

10 tysięcy złotych kary za wjazd autem na plażę w Jelitkowie
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W piątek około godziny 7 nad ranem plażę w Jelitkowie przy ujściu do morza Potoku Oliwskiego wjechał samochód marki Toyota. Auto ugrzęzło w piachu i nie mogło już wyjechać.

– Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy wylegitymowali 34-letniego obywatela Gruzji kierującego toyotą. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że kierowca, wjeżdżając na plażę, nie zastosował się do znaku zakazu ruchu, a ponadto uszkodził chodnik i krawężnik – informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Policja o zdarzeniu powiadomiła między innymi Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Urząd Morski w Gdyni. Za spowodowanie zdarzenia drogowego i za złamanie zakazu ruchu, kierowca został ukarany dwoma mandatami po 5 tysięcy złotych i 8 punktami karnymi.

Mężczyzna w obecności policjantów wezwał holownik, który zabrał jego samochód z plaży.

Za KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 23 kwietnia, 2024 o 13:19