Reklama

Adoptuj starszego zwierzaka, a otrzymasz voucher na szkolenie psa lub wyprawki dla kotów – pomysł radnego Przemysława Rysia wchodzi w życie

Ruszyła akcja „Szczęśliwy Adopciak”, która ma pomóc znaleźć nowy dom dla podopiecznych gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt

Radny Przemysław Ryś
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Gdański Radny Przemysław Ryś od dawna pochyla się nad słabszymi i wymagającymi wsparcia. Od kilku lat z sukcesem realizowany jest jego pomysł „Autobus SOS”. To zimowa akcja MOPR polegająca na codziennej trasie po mieście autobusu, którego załoga w godzinach wieczornych na kolejnych stałych przystankach pomaga ludziom bez dachu nad głową.

Nazwisko Ryś zdaje się zobowiązywać. Najnowszym pomysłem radnego jest program „Szczęśliwy Adopciak” mający spopularyzować adopcją starszych psów i kotów.

Przemysław Ryś pisał interpelacje w tej sprawie do władz miasta, zdobył fundusze i akcja właśnie ruszyła. Prowadzi ją gdańskie schronisko dla bezdomnych zwierząt „Promyk”.

Na rodziny adoptujące psa, lub które adoptowały go od początku 2023 roku, czekają vouchery na szkolenia. Jak wiadomo, psiaki bywają różne, odebrane z różnych środowisk mają swoje doświadczenie życiowe. Indywidualna opieka behawiorysty ma być wsparciem dla nowych Rodzin, aby bez obaw mogły one przyjąć „pieska po przejściach” pod swój dach.

Natomiast Rodziny adoptujące koty otrzymają wyprawki w postaci transporterka, szelek, miseczek i karmy. Działania radnego Rysia doceniło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals.

Tak więc przygarnijcie nowego członka Waszej Rodziny!

Szczegóły akcji „Szczęśliwy Adopciak” znajdziecie na stronie radnego Przemysława Rysia.

Pr

Ostatnia edycja: 11 października, 2023 o 09:38