Reklama

Autobusy 117 i N4 będą miały już na stałe przystanek przy oliwskim dworcu

Oprócz autobusów linii 143, do dworca kolejowego w Oliwie dojedzie też linia 117 oraz nocne linia N4. Autobusu będą też częściowo jeździć ulicą Krzywoustego. Zmiany w rozkładach jazdy zaczną obowiązywać od 22 listopada.

Elektryczny autobus przegubowy Mercedes-Benz eCitaro G na pętli autobusowej przy dworcu w Oliwie podczas testów na terenie Gdańska - wrzesień 2021. W tle autobus linii 117. | fot. Tomasz Strug
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Oprócz autobusów linii 143, do dworca kolejowego w Oliwie dojedzie też linia 117 oraz nocne linia N4. Autobusu będą też częściowo jeździć ulicą Krzywoustego. Zmiany w rozkładach jazdy zaczną obowiązywać od 22 listopada.

 Remont ul. Piastowskiej i spowodowane nim objazdu autobusów bardzo przypadły do gustu szczególnie mieszkańcom Oliwy, którzy z okolic ul. Czyżewskiego zyskali wygodne połączenia z dworcem PKP czy  rynkiem na Przymorzu.

Remont ul. Piastowskiej już się zakończył, jednak pewne zmiany w liniach autobusowych zostaną utrzymane.

By poprawić jakość przesiadek w rejonie dworca kolejowego w Oliwie potrzebne były zmiany. Ich projekt powstał m.in. na wniosek pasażerów korzystających z pociągów SKM, długo przed rozpoczęciem zakończonego niedawno remontu ulicy Piastowskiej, podczas którego poszczególne rozwiązania przetestowane zostały w praktyce – mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM w Gdańsku.

Od poniedziałku, 22 listopada autobusy linii 117 i 143 w obu kierunkach kursować będą ulicami Krzywoustego i Poznańską. Przystanek „Poznańska” 02 w stronę Oliwy (znajdujący się przy ul. Piastowskiej) przeniesiony został na ul. Poznańską. Nowy przystanek „Oliwa PKP” 05 ustawiono przy ul. Krzywoustego, naprzeciwko już istniejącego przystanku początkowego linii 143. Przystanki „Droszyńskiego” przy ul. Piastowskiej nie będą już funkcjonować.

mapka zmiany na 117 143 n4

Nie wykluczamy drobnych poprawek nowej oferty przewozowej, jeżeli pojawią  się uwagi od mieszkańców Gdańska lub Sopotu. Wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone – zaznacza dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. 

Mieszkańcy zwracali się do Rady Oliwy o przekazanie do ZTM Gdańsk prośby o utrzymanie również tymczasowej trasy objazdowej przez ul. Chłopską i Bora-Komorowskiego. To jednak zaszkodziłoby mieszkańcom ul. Piastowskiej. Jak tłumaczy ZTM, w ramach dwóch linii autobusowych trudno pogodzić tak liczne i zróżnicowane potrzeby przewozowe. Zmiana skutkowałoby pogorszeniem lub wręcz całkowitym wstrzymaniem obsługi komunikacyjnej rejonu ul. Poznańskiej, a dojazd z ul. Piastowskiej do dworca w Oliwie znacznie by się wydłużył.

Pr/ZTM Gdańsk

Ostatnia edycja: 18 listopada, 2021 o 09:24