Reklama

Bistro Oliva – powrót gastronomii w miejscu dawnego baru

Pamiętacie bar mleczny przy Alei Grunwaldzkiej w Oliwie? W to samo miejsce, chociaż w zupełnie nowym budynku wróciła gastronomia. Za powstanie restauracji „Bistro Oliva” odpowiedzialna jest firma Moderna Holding, którą wspiera w ty miejscu swoim doświadczeniem cukiernia Kaiser Patisserie. 

Bistro Oliva – powrót gastronomii w miejscu dawnego baru
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Otwarcie 28 lutego „Bistro Oliva”, to przysłowiowa wisienka na torcie, którym jest powstanie  kameralnej kamienicy biurowej „Oliwa 501” usytuowanej pomiędzy al. Grunwaldzką, ul. Poczty Gdańskiej a ul. Aleksandra Majkowskiego w Oliwie. 

Restauracja jest wspólnym pomysłem firmy Moderna Holding, która zbudowała kamienicę oraz znanej sieci luksusowych cukierni Kaiser Patisserie

Z połączenia doświadczeń dwóch liderów w swoich dziedzinach, narodziła się koncepcja oliwskiego Bistro. Miejsca, w którym nowoczesne spojrzenie na polską kuchnię, pozwala wydobyć najciekawsze kompozycje smakowe – czytamy na stronie restauracji.

fot. mat. prasowe

Problemem, nie tylko w Oliwie, jest znaleźć miejsce, gdzie od rana są serwowane śniadania. Bo w końcu nie każdy rozpoczyna dzień o 10 czy 11 godzinie. Przy Grunwaldzkiej 501 zjeść można wcześniej niż to dawniej bywało. Bistro czynne jest między 7:00 a 21:00 a w weekendy od 8:00 do 21:00.

Każdego dnia można tutaj kupić świeże pieczywo, złapać przekąskę na wynos w drodze do pracy, ale także delektować się upragnionym spokojem w zaciszu zielonego, odgrodzonego od ulicy patio. To doskonałe wyjście, gdy szukamy miejsca na biznesowy lunch lub oddajemy się chwili samotności z ulubioną kawą oraz książką – zachwala się nowa oliwska restauracja.

fot. mat. prasowe

Kameralny biurowiec Oliwa 501 powoli wypełnia się najemcami. Stał się także macierzystą lokalizacją firmy, która go zbudowała. Trójmiejski deweloper Moderna Holding przeniósł tu swoją siedzibę z dotychczasowych biur przy ul. Świętojańskiej w Gdyni. Do Oliwy, oprócz salonu sprzedaży, przeniesiono biuro zarządu oraz kluczowe działy firmy.

Inwestycja Moderny  w Oliwie została nominowana w międzynarodowym konkursie „Life Challenge 2024”, którego finał odbędzie się w słoweńskiej Lublanie. Konkurs sponsorowany przez firmę Baumit ma wyłonić najciekawsze i najlepsze elewacje spośród ponad 300 projektów.  „Oliwa 501” została nominowana w kategorii budynków niemieszkalnych.

Elegancji budynku ma dodawać elewacja, która została wykonana z wapienia jurajskiego pochodzącego z Bawarii.

Warto dodać, że w pierwszych koncepcjach budynek biurowy w tym miejscu miał być dużo bardziej „szklany” i nowoczesny w formie. Jednak kolejne uzgodnienia projektu z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków doprowadziły do powstania projektu, którego realizację można dziś oglądać w Oliwie. Szczególnie wszystkim polecamy odwiedziny patio – zadaszonego, wewnętrznego dziecińca. Nie zamieszczamy zdjęcia.

To trzeba zobaczyć samemu!

Pw

Ostatnia edycja: 15 marca, 2024 o 20:39