Reklama

Brał narzędzia z marketu jak swoje

W jednym z marketów budowlanych w Oliwie zatrzymano 31 – latka, który chciał ukraść narzędzia. Jak się później okazało, nie była to jego pierwsza kradzież w tym sklepie.

Brał narzędzia z marketu jak swoje
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

7 marca o 09:30 dzielnicowi z komisariatu w Oliwie pojechali na interwencję do jednego z marketów budowlanych przy alei Grunwaldzkiej. Sklepowi ochroniarze złapali mężczyznę, który ukradł narzędzia warte 185 złotych.

– Za wykroczenie kradzieży 31-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz ma od odbycia karę 10 dni aresztu za wykroczenie prowadzenia sprzedaży poza miejscem do tego wyznaczonym

– informuje Magdalena Ciska, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

W trakcie czynności kryminalni z Oliwy ustalili, że ten sam gdańszczanin 21 lutego w markecie budowlanym ukradł młotowiertarkę o wartości ponad 1100 złotych.

Podejrzany usłyszał zarzut za tę kradzież, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu.

Zgodnie z art. 119 § 1 kodeksu wykroczeń, kto kradnie rzecz o wartości do 800 zł, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Jeżeli wartość skradzionej rzeczy przekroczy kwotę 800 zł, to popełnione zostaje przestępstwo.

Pp/KMP