Reklama

Komu bratki z miejskiej rabatki?

Czas na zmianę kwiatów na miejskich rabatach. W tym roku rozdanych zostanie mieszkańcom ponad 15600 sztuk roślin z miejskich kwietników i rabat. Bratki i stokrotki znów upiększą niejeden balkon oraz ogródek.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Czas na zmianę kwiatów na miejskich rabatach. W tym roku rozdanych zostanie mieszkańcom ponad 15600 sztuk roślin z miejskich kwietników i rabat. Bratki i stokrotki znów upiększą niejeden balkon oraz ogródek.

Bratki i stokrotki, tradycyjnie posadzone wczesną wiosną, są nadal w dobrej kondycji. Nie chcemy, by trafiły na kompost, dlatego jak co roku je rozdamy. Zapraszam wszystkich do skorzystania, czeka kilkanaście tysięcy kwiatów – zachęca Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Sadzonki będą rozdawane w środę, 8 czerwca w pięciu lokalizacjach:

– w Parku Zielonym przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, start o godz. 8.45 z udziałem Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska

– na skrzyżowaniu ulic Gospody i Pomorskiej, start o godz. 9.00

– przy pomniku Janki Kupały, ul. Kupały,  start o godz. 9.00

– na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Marynarki Polskiej, start o godz. 9.00

– na terenie zieleni przy ul. 3-go Maja, start o godz. 13.00

Chętni proszeni są o zabranie ze sobą opakowania, tacki, skrzyneczki, doniczki, by bez szkody przetransportować sadzonki.

Kolory lata

Wiosenne kwiaty ustępują miejsca letniej roślinności. Gdańskie lato w tym roku będzie miało kolor begonii, pelargonii, gaury petunii, smagliczki, aksamitki, starca, kocanki, wilców, koleusów oraz szałwii. Nie zabraknie także słoneczników.

W miejscach, gdzie założenie kwietników jest niemożliwe, kwiaty posadzone będą w wieżach kwiatowych, znanych z ubiegłych lat. W tym roku w 121 skrzynkach rozmaitej wielkości rosnąć będzie łącznie ponad 2500 sztuk roślin. Kwitnące wieże rozmieszczone zostaną w następujących lokalizacjach:

– w Śródmieściu,

– przy ul. Opata Jacka Rybińskiego,

– przy ul. Gościnnej,

– przy Cmentarzu Łostowickim,

– przy Cmentarzu Centralnym Srebrzysko,

– przy Placu Wybickiego,

– na Skwerze Józefa Piłsudskiego.

Łącznie w całym mieście latem zakwitnie prawie 35 tysięcy kwiatów, które będą zachwycać aż do jesieni.

 

Ostatnia edycja: 6 czerwca, 2022 o 19:26