Reklama

Budżet Obywatelski – głosowanie również w mobilnych punktach

Jesteśmy już na półmetku głosowania w gdańskim Budżecie Obywatelskim 2022. Głosowania odbywa się w internecie na stronie gdansk.pl. Najlepsze dla Oliwy projekty można wybierać również w piętrowym busie Budżetu Obywatelskiego. 11 października bus będzie czekał na Was pod Olivia Business Centre, a 15 października na Pętli Tramwajowej i na Uniwersytecie Gdańskim.

W tym roku mieszkańcy mogą zagłosować na projekty BO w mobilnych punktach konsultacyjnych | Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Jesteśmy już na półmetku głosowania w gdańskim Budżecie Obywatelskim 2022. Głosowania odbywa się w internecie na stronie gdansk.pl. Najlepsze dla Oliwy projekty można wybierać również w piętrowym busie Budżetu Obywatelskiego. 11 października bus będzie czekał na Was pod Olivia Business Centre, a 15 października na Pętli Tramwajowej i na Uniwersytecie Gdańskim.

– Już 11 października autobus Budżetu Obywatelskiego 2022 stanie przed Olivią – informuje Małgorzata Szumała z Olivia Business Centre – W żółtym, piętrowym busie od 11:00 do 16:00 będzie można oddać głos na zgłoszone projekty, a także dowiedzieć się które z nich dotyczą naszej dzielnicy.

Na wszystkie ewentualne pytania odpowiedzą dyżurni konsultanci w żółtych koszulkach. Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.gdansk.pl.

Budżet obywatelski 2022 - kliknij i głosuj

Poniżej lista projektów dotyczących Oliwy:

 1. KSIĄŻKOMAT zewnętrzny  z 42 skrytkami, zlokalizowany przy Bibliotece Oliwskiej – Filii nr 2 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
  w Gdańsku.
 2. Odbudowa historycznego pomostu nad Stawem Łabędzim w Parku Oliwskim
 3. Modernizacja skweru Ireny Jarockiej poprzez doposażenie w nowe elementy rekreacyjne
  i modyfikację dotychczasowej aranżacji placu zabaw.
 4. Tetmajera – uczyńmy przyjaznym najpopularniejszy przystanek tramwajowy okolicy.
 5. Remont chodnika wzdłuż ulicy Karpackiej.
 6. Osiedle dla pożytecznych owadów.
 7. Wygodne dojście na skwer (Bezruczki / Przy Mandu / Sidły).
 8. Zielony ekoprzystanek przy kampusie Uniwersytetu Gdańskiego.
 9. Oliwski wybieg dla psów wraz z zagospodarowaniem terenu.
 10. Wymiana chodnika w ciągu ul. Tatrzańskiej.
 11. Budki lęgowe dla ptaków Oliwa.
 12. Rodzinna Gra Terenowa Oliwa – zabawa z mapą.

Gdzie jeszcze będzie można spotkać bus BO w naszej okolicy?

OLIWA

Uniwersytet Gdański

15 października

10-16

OLIWA

Pętla tramwajowa

15 października

7-9

ŻABIANKA-WEJHERA-JELITKOWO-

TYSIĄCLECIA

ul. Gospody 6, deptak

18 października

10-16

Kto może głosować ?

W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.

Jak głosować?

Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.gdansk.pl. W tym roku każdy, kto posiada Kartę Mieszkańca, będzie mógł wziąć udział w głosowaniu również za pomocą aplikacji mobilnej „Jestem z Gdańska”.

Budżet obywatelski 2022 - kliknij i głosuj

Mobilne Punkty Głosowania

W tym roku, na czas trwania głosowania między 4 a 18 października, aby jeszcze bardziej zachęcić i ułatwić gdańszczankom i gdańszczanom głosowanie, pracownicy Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami organizują Mobilne Punkty Głosowania. Będzie w nich można, z pomocą konsultantów zagłosować na wybrane projekty. Aby zrobić to w punkcie mobilnym, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości. Wykaz wszystkich miejsc, w których można wziąć udział w głosowaniu, dostępny będzie na stronie www.gdansk.pl.

Zielony Budżet Obywatelski

Po raz drugi można głosować na projekty zielone. O wyodrębnienie środków na ten cel z podstawowej puli Budżetu Obywatelskiego apelowali mieszkańcy i aktywiści. Zielony BO zakłada przede wszystkim rozwój publicznych, ogólnodostępnych miejskich terenów zieleni poprzez budowę nowych przestrzeni zielonych oraz renowacje i modernizację zagospodarowania tych istniejących. Pula na Zielony Budżet Obywatelski w tym roku to 4 992 303 zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Na stronie gdansk.pl w zakładce BO znajduje się baza przydatnych informacji na temat całego procesu konsultacji oraz głosowania. Pracownicy Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami podpowiadają wnioskodawcom, w jaki sposób promować swoje projekty oraz przekazują materiały promocyjne do pobrania on-line. Zapraszamy do śledzenia profilu BO na facebooku: @gdanskBO

Ostatnia edycja: 11 października, 2021 o 10:55