Reklama

Dojazd do Cmentarza Oliwskiego i ul. Czyżewskiego we Wszystkich Świętych

Tu nie ma nie niespodzianek. Organizacja ruchu wygląda tak samo jak przez wiele ostatnich lat. Dzięki Radzie Oliwy, od trzech lat ul. Czyżewskiego nie jest w te dni odcięta od komunikacji miejskiej.

Dojazd do Cmentarza Oliwskiego i ul. Czyżewskiego we Wszystkich Świętych
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Do cmentarza w Oliwie dojazd prowadzić będzie ul. Opacką, która 1 listopada będzie jednokierunkowa od al. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym fragmentem ul. Opackiej od ul. Spacerowej. Na ul. Czyżewskiego będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu w relacji do Sopotu.

Miejsca postojowe:

  • na parkingu przy ul. Cystersów (ok. 40 miejsc postojowych),
  • na placu u zbiegu ul. Tatrzańskiej i ul. Czyżewskiego (ok. 40 miejsc postojowych)
  • po prawej stronie ul. Czyżewskiego (ok. 200 miejsc postojowych) za bramą na cmentarz.

Na ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego, poza miejscami do tego wyznaczonymi obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się.

W celu uniknięcia tłoku na ciągach komunikacyjnych cmentarza służby miejskie zwracają się z prośbą do osób odwiedzających nekropolię o korzystanie nie tylko z bramy głównej, ale także z wejść bocznych, znajdujących się jak najbliżej poszczególnych kwater.

Wejście na Cmentarz Oliwski możliwe będzie bramą główną przy ul. Opackiej, jak również 7 wejściami bocznymi. 4 wejścia zlokalizowane są wzdłuż ul. Czyżewskiego, natomiast 3 wejścia znajdują się od strony siedziby Telewizji Polskiej.

Komunikacja miejska – Linia 117

Ulica Czyżewskiego będzie jednokierunkowa. Dlatego, w kierunku pętli Jelitkowo Kapliczna autobusy pojadą przez al. Grunwaldzką. Pominięte ulice: Czyżewskiego, Opacka i Opata Rybińskiego.

Obowiązywać będzie przystanek tymczasowy: „Hołdu Pruskiego” 91 przy ul. Piastowskiej (przy skrzyżowaniu z al. Grunwaldzką). Autobusy obsłużą wszystkie przystanki na zmienionej trasie, tj.: „Nadwodna” 01, „Górskiego” 02, „Opacka” (n/ż) 04.

Przystanki nieobsługiwane: „Czyżewskiego” 01, „Bobrowa” 02, „Cmentarz Oliwski” 02, „Archikatedra Oliwska” 01, „Cystersów” 01, „Oliwa Pętla Tramwajowa” 08.

W kierunku Sopotu trasa i przystanki bez zmian.

Pr

Ostatnia edycja: 30 października, 2023 o 11:52