Reklama

Dr. Oetker burzy stary biurowiec w Oliwie i buduje ładniejszy

Rozbiórka biurowca firmy Dr. Oetker przy ul. Dickmana w Oliwie wchodzi w decydującą fazę. Budynek ma zostać rozebrany do stycznia. Zastąpi go nowy budynek, który ma być dużo ładniejszy oraz wygodniejszy dla pracowników.

Dr.Oetker - wizualizacja nowego budynku administracyjnego w Oliwie | mat. prasowe Dr.Oetker
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Rozbiórka biurowca firmy Dr. Oetker przy ul. Dickmana w Oliwie wchodzi w decydującą fazę. Budynek ma zostać rozebrany do stycznia. Zastąpi go nowy budynek, który ma być dużo ładniejszy oraz wygodniejszy dla pracowników.

Firma Dr. Oetker działa się w Gdańsku-Oliwie przy ul. Dickmana 14/15. Dokładnie od stu lat w tym samym miejscu zlokalizowana jest fabryka specjalizująca się w produkcji ciast
w proszku, deserów instant, dodatków do pieczenia, słodkich dekoracji, środków żelujących.

Na przestrzeni ostatnich lat odrestaurowany został historyczny budynek produkcyjny firmy oraz zabytkowa willa Dr. Oetkera. Kilka lat temu podjęto również decyzję o podniesieniu komfortu pracy, jak i poprawy estetyki budynku biurowego. Oznaczało to jedno – budowę nowego budynku administracyjnego.

Od mniej więcej miesiąca trwa demontaż wyposażenia starego, pamiątającej czasy PRL budowli. Budynek powstał dla państwowych Gdańskich Zakładów Środków Odżywczych. Wkrótce maja się rozpocząć prace rozbiórkowe, które potrwają do stycznia przyszłego roku.

Dr. Oetker stary biurowiec DJI 0027

Stary biurowiec firmy Dr. Oetker przy ul. Dickmana w Gdańsku – Oliwie   fot. Tomasz Strug

Koncepcja, jak i architektura wnętrz nowego budynku biurowego wybrane zostały w konkursie. Zwycięską pracę koncepcyjną przygotowało Studio architektoniczne KWADRAT Sp. z o.o. sp. k., z Gdyni. Za koncepcję oraz wykończenie wnętrz odpowiada Workplace – warszawskie studio badawczo-projektowe specjalizujące się w kształtowaniu środowisk pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Najważniejszym założeniem projektu jest stworzenie miejsca pracy przyjaznego pracownikom. Nowa przestrzeń, zaprojektowana zgodnie z założeniami hasła „Tworzymy smak domu”, będzie angażowała zmysły. Obejmuje m.in. otwarte strefy do pracy, sale spotkań i strefy co-workingu. Do nowego biurowca planuje się też  przenieść laboratorium analiz sensorycznych. – mówi Anna Romejko, Manager ds. Komunikacji i PR firmy Dr. Oetker.

Dr. Oetker wizualizacja 2 nowy bud. admin

Dr.Oetker – wizualizacja nowego budynku administracyjnego w Oliwie   mat. prasowe

Budynek biurowy zostanie zbudowany w granicach działki i będzie miał zbliżoną wysokość do wcześniejszego biurowca. Powierzchnia całkowita nowego budynku 4.800 m2 zapewni zapas przestrzeni na dalszy rozwój firmy.

– Inwestycja będzie zrealizowana w klasie A, która odzwierciedla najwyższy standard budynków biurowych na rynku pod względem jakości wykonania, infrastruktury technicznej i zaprojektowania wnętrz. W projekcie uwzględniane są również możliwości zastosowania rozwiązań dotyczące Zielonej Energii – dodaje Łukasz Swat, Senior Project Manager, odpowiedzialny za realizację tej Inwestycji z ramienia Dr. Oetker.

W nowym budynku ma powrócić również popularny wśród mieszkańców sklep fabryczny.

Prace budowlane są prowadzone wg harmonogramu:
– rozbiórka istniejącego obiektu zaplanowana została od ostatniego tygodnia listopada 2021 roku.
– „Prace głośne” – dotyczące prac rozbiórkowych – odbywające się z różną intensywnością mają być prowadzone do stycznia 2022 r.,
– zakończenie budowy przewidziane jest na pierwszą połowę 2023 roku.

Ts

Ostatnia edycja: 29 listopada, 2021 o 22:13