Reklama

Dwie osoby zatrzymane przy ul. Bażyńskiego za posiadanie narkotyków

Ponad 200 porcji amfetaminy oraz marihuany mieli dwaj mężczyźni zatrzymani przed restauracją w Oliwie.

Dwie osoby zatrzymane przy ul. Bażyńskiego za posiadanie narkotyków
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W czwartkowe popołudnie (25 maja) kryminalni z komisariatu w Oliwie podjęli interwencję wobec 26-latka z Gdańska, który pił wódkę i stał przy budynku restauracji przy ul. Bażyńskiego.

– Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się nerwowo, więc kryminalni postanowili go skontrolować. W trakcie przeszukania gdańszczanina policjanci znaleźli przy nim dziesięć zawiniątek z białym proszkiem

– relacjonuje podinsp. Magdalena Ciska Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku

Policjanci zwrócili uwagę również na drugiego mężczyznę, który na ich widok zachowywał się nerwowo i szybko zniknął w drzwiach restauracji.

– Kryminalni ruszyli za nim i podczas legitymowania 28-latka z Gdańska wyczuli od niego zapach marihuany. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie 10 woreczków z suszem roślinnym i białym proszkiem. Kolejne narkotyki funkcjonariusze zabezpieczyli podczas przeszukania mieszkania 28-letniego gdańszczanina.

Panowie trafili do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki odurzające zostały przekazane biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że 26-latek miał przy sobie 31 porcji amfetaminy, natomiast 28-latek posiadał znaczną ilość narkotyków w postaci 65 porcji marihuany oraz 113 porcji amfetaminy.

28-latek z Gdańsk usłyszał w prokuraturze zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Już wcześniej był karany za przestępstwa narkotykowe, więc za swój czyn odpowie w warunkach recydywy. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jednak sąd nie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec niego jedynie dozór policyjny.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, sąd może zwiększyć karę o połowę.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pp/KMP Gdańsk

Ostatnia edycja: 29 maja, 2023 o 14:46