Reklama

Dwie osoby zatrzymano w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek

Są pierwsze zatrzymania w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek przed 12 laty.  Na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymano w trójmieście dwoje znajomych zaginionej.

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Są pierwsze zatrzymania w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek przed 12 laty.  Na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymano w trójmieście dwoje znajomych zaginionej.

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, policja zatrzymała Pawła P., który feralnej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku imprezował z zaginioną. Drugą zatrzymaną osobą ma być kobieta – znajoma zaginionej 19-latki.

Zatrzymani przewożeni są do Krakowa, gdzie w siedzibie małopolskiej Prokuratury Krajowej usłyszą zarzuty i zostaną przesłuchani. 

Przypomnijmy, pod koniec września doszło do przeszukania mieszkania Pawła P.. Śledczy z policyjnego biura „Archiwum X” zabezpieczyli telefony komórkowe mężczyzny i jego partnerki, a także karty pamięci, tablety oraz stare zdjęcia. Wcześniej śledczy mieli przeszukać mieszkanie dziadków Pawła P. oraz należącą do nich działkę.

W sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek Paweł P. był przesłuchiwany ostatni raz w 2018 roku. Jednak nie postawiono mu żadnych zarzutów.

Matka Iwony Wieczorek sądzi, że to w gronie znajomych córki jest „klucz do rozwiązania tej sprawy”. – Z moich informacji wynika, że działania policji były zasadne. Przeprowadzono je na podstawie zgromadzonego materiału – mówiła Iwona Kinda w wypowiedzi dla dziennika „Fakt” po informacji o przeszukaniu domu Pawła P.

O sprawie zaginięcia Iwony Wiecdzorek zrobiło się znów głośni 10 grudnia. Wtedy policja w mediach społecznościowych opublikowała wyraźne nagrania video, na których miał być widoczny „mężczyzna z ręcznikiem” – postać będąca na ostatnim zdjęciu Iwony Wieczorek z monitoringu nad wejściem na plażę nr 63 w Jelitkowie. Mężczyzna, mieszkaniec Chorzowa, sam zgłosił się na policję i po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

Sprawa zaginięcia 19 – latki to jedna z nakwiększych tajemnic kryminalnych ostatnich lat. Iwona Wieczorek, zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku wracając na piechotę z imprezy w Sopocie. Ostatni raz Iwonę zauważono na zapisie miejskiego monitoringu o godzinie 4:12 przy wejściu na plażę nr 63 w Jelitkowie –  obok klubu Chilly Willy.

Pw