Reklama

Głosujemy w Budżecie Obywatelskim

W poniedziałek, 10 stycznia o godz. 0:01 rozpoczęło się głosowanie nad wnioskami do Budżetu Obywatelskiego 2014. To pierwsze takie głosowanie w którym gdańszczanie sami zdecydują na co zostanie wydanych 9 milionów z miejskiego budżetu. Głosowanie ma formę elektroniczną na stronie internetowej miasta lub w jednym z jedenastu stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. Głosować mogą również 16 ? latki.

Każdy mieszkaniec Gdańska może poprzeć 5 projektów. Jako projekty służące wszystkim mieszkańcom, z Okręgu 6 szczególnie polecamy:

Bazynskiego610

Nr 1 Opracowanie projektu zmiany organizacji ruchu wraz ze zmianą lokalizacji przystanków na skrzyżowaniu ulic:Bażyńskiego i Wita Stwosza w Oliwie

Cel:  Likwidacja wadliwego usytuowania przystanków tramwajowych, powodującego liczne wypadki samochodowe

Miejsce: Oliwa: pas drogowy i przystanki tranwajowe na skrzyżowaniu ulic: Bażyńskiego i Wita Stwosza

Szacowany koszt: 400 000 PLN

Husa

Plac przy ul. Husa

Nr 26 Zagospodarowanie placu przy ulicy Jana Husa w Gdańsku ? Oliwie

Opis: Znajdzie się tu miejsce dla osoby starszej, dla dziecka, spacerowicza i nawet dla pieska. Duży, zaniedbany plac przy ul. Jana Husa potrzebuje rewitalizacji. Zagospodarowany porządnie będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale wszystkim odwiedzającym Oliwę przez długie lata.

Miejsce: Gdańsk – Oliwa, ul. Jana Husa obr. 13, działka 128/16

Szacowany koszt: 300 000 PLN

Oliwa_widok_czerwona_szkola_Boisko_2013082800085

Boisko SP nr 23 w Oliwie

Nr 28 Remont – modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 23 w Gdańsku

Boisko przy SP23 pokryte jest betonową nawierzchnią, która wykonana została kilkanaście lat temu. Obecnie nawierzchnia jest zniszczona, popękana, miejscowo wypiętrzona przez korzenie drzew. Nierówna i twarda nawierzchnia jest niebezpieczna, każdy upadek kończy się skaleczeniem lub poważniejszym uszkodzeniem ciała.

Na co dzień boisko jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego, gier i zabaw świetlicy szkolnej, organizacji Festynów Rodzinnych, szkolnych rozgrywek sportowych. Codziennie, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od zajęć szkolnych, podczas wakacji i ferii z boiska także korzysta młodzież oraz dorośli mieszkańcy dzielnicy.

Wyremontowane i zmodernizowane  boisko przy Szkole Podstawowej nr23 zachęci jeszcze bardziej mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz będzie sprzyjać integracji lokalnego środowiska.

Planowany koszt remontu ? modernizacji boiska ? 500 tys. zł.

 

Pacholek_610

Nr 31 Modernizacja schodów na Wzgórzu Pachołek Las Komunalny, ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie

Cel: Modernizacja schodów terenowych na Wzgórze Pachołek w lesie komunalnym ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie wg kosztorysów inwestycyjnych znajdujących się w posiadaniu ZDIZ w Gdańsku.

Miejsce: Oliwa, ul. Spacerowa-las komunalny, schody na Wzgórze Pachołek

Szacowany koszt: 470 000 PLN

Bitwa_610

Nr 36 Zobacz Bitwę pod Oliwą! Odtworzenia punktu widokowego i wypoczynkowego wraz z renowacją pomnika „Bitwa pod Oliwą” znajdującego się w sąsiedztwie Wzgórza Pachołek w Oliwie

Cel: Przywrócenie funkcji turystycznej i rekreacyjnej historycznego punktu widokowego w Oliwie.

Miejsce: Oliwa: Wzgórze Pachołek (w rzezcywistości jedna z 3 kulminacji Wzgórza Pachołek, historyczna nazwa Luisenberg). Las komunalny

Szacowany koszt: 77 000 PLN

Skwerek_610

Nr 39 Wrzuć sweterek, chodź na skwerek. Rewitalizacja zieleńca przy ulicy Żeromskiego w Oliwie wraz z budową placu zabaw-etap I

Opis: Mamy przepiękny Park Oliwski, ale nie możemy tam jeździć na rowerze, wyprowadzać na spacer psa, piknikować na trawie, a dzieci nie znajdą tam placu zabaw. Dlatego chcemy wykorzystać teren zielony na zbiegu ulic Wita Stwosza, Żeromskiego i Grottgera do stworzenia zadbanej zielonej przestrzeni, w której znajdzie się ścieżka zdrowia, plac zabaw i toaleta dla psów. W kolejnych etapach powstaną bulodrom, fontanna i zielona plaża. Tworzymy zielone miejsce spotkań po sąsiedzku, z dziećmi, z psami, z rowerami. Lubisz to miejsce? Pomóż nam je stworzyć.

Miejsce: Oliwa: pomiędzy ulicami Wita Stwosza, Żeromskiego i Artura Grottgera. Piwerwszy etap prac, obejmuje część placu od ul. Grottgera do jego osi centralnej. Zieleniec Żeromskiego obejmuje działkę nr 14 obr 12

Szacowany koszt:  500 000 PLN 

Uprawnionymi do wzięcia udziału w dwuetapowych konsultacjach BO 2014 (składania wniosków i głosowania) są mieszkańcy Gdańska, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji (4 listopada 2013 r.) ukończyli 16 lat i byli zameldowani na pobyt stały lub czasowy lub wpisani do gdańskiego rejestru wyborców. Łącznie to 375 075 osób.

 

 


Jak głosować?

Głosowanie odbywać się będzie w dniach 10-23 lutego 2014 r. Rozpocznie się 10 lutego 2014 r. o godz. 00:01, a zakończy 23 lutego 2014 r. o godz. 23:59. Będzie miało formę elektroniczną.

Głosować można z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu (zalecane przeglądarki w wersji aktualnej: Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari; urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi: IOS, Android, Windows), a także w stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. W Punktach stacjonarnych pomocy będą udzielać dyżurujący tam urzędnicy.

Głosując w Internecie trzeba podać adres email (jeden dla jednego głosującego), na który zostanie wysłany link weryfikujący dostęp do głosowania. W przypadku, gdy system nie dopuści głosującego do głosowania, na ten sam adres otrzyma on informację dlaczego tak się stało i co z tym zrobić. W Punkcie stacjonarnym wystarczy aktualny dowód osobisty lub legitymacja szkolna dla osób niepełnoletnich (Osoby niepełnoletnie proszone są także o sprawdzenie i zapisanie wcześniej numeru PESEL).

Głosowanie krok po kroku

1) Wejdź na stronę https://budzet-obywatelski-2014-gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome

2) Podaj:

– Imię i nazwisko (w przypadku dwuczłonowych z myślnikiem)

– PESEL

– 2 x adres email na który dostaniesz link weryfikacyjny

3) Wejdź na swoją pocztę elektroniczną i kliknij w link, który wprowadza się do panelu głosowania.

4) Wybierz od 1 do 5 projektów z całego Gdańska, najlepiej z Szóstego Okręgu Konsultacyjnego 🙂  (Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki)

5) zatwierdź wybór.

Ile mam głosów?

Głosowanie odbywa się jednorazowo na wybrane projekty albo przez Internet albo w wyznaczonym Punkcie Konsultacyjnym. Można zagłosować na maksymalnie 5 projektów z dowolnego Okręgu Konsultacyjnego (5 po jednym głosie, nie 5 na jeden projekt)

Gdzie będą mieściły się Punkty Konsultacyjne i w jakich będą czynne godzinach?

Decyzją Zespołu Konsultacyjnego Punkty te będą znajdować się w:

Trzy Punkty Konsultacyjne w budynkach Urzędu Miejskiego:

 1. 1.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 1, ul. Partyzantów 74
 2. 2.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12
 3. 3.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 4, ul. Wilanowska 2

czynne w:

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 8:00-16:00,

środę w godz. 8:00-17:00,

piątek w godz. 8:00-15:00.

Osiem Punktów Konsultacyjnych w szkołach czynne:

wtorek, środa, czwartek w godz. 14:00-18:30

i w niedzielę w godz. 10:00-15:00. (2 wtorki, 2 środy, 2 czwartki, 2 niedziele)

 1. 1.      STOGI

Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Stryjewskiego 28

 1. 2.      PIECKI-MIGOWO

XX Liceum Ogólnokształcące, ul. Dobrowolskiego 6

 1. 3.      PRZYMORZE WIELKIE

Szkoła Podstawowa Nr 79, ul. Kołobrzeska 49

 1. 4.      BRZEŹNO

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Nr 1, ul. Krasickiego 10

 1. 5.      OLIWA

Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Opacka 7

 1. 6.      ŚRÓDMIEŚCIE

Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, ul. Seredyńskiego 1A

 1. 7.      WRZESZCZ DOLNY

Szkoła Podstawowa Nr 52, ul. Kościuszki 111

 1. 8.      OSOWA

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Wodnika 57

 

Jak znajdę wybrane przez siebie projekty w panelu do głosowania?

Panel do głosowania podzielony będzie na 6 Okręgów Konsultacyjnych. Tak jak zbierane i opiniowane były projekty. Wejdź do wybranego Okręgu i zaznacza wybrany projekt. Możesz oddać głosy dowolnie np. Pięć projektów w jednym Okręgu lub po jednym projekcie w pięciu Okręgach. Na koniec zatwierdzisz wybór.

I ? Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec ? Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech?Lipce.

II –  Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice.

III ? Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki.

IV ? Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo.

V ? Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe.

VI ? Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki.

Jak będą opisane zadania?

1. numer kolejny wylosowany 4 lutego 2014 r.,

2. tytuł projektu (pierwszych 100 znaków),

3. streszczenie projektu (do 100 słów),

4. lokalizacja (administracyjna nazwa jednostki pomocniczej, ulica z numerem jeśli jest możliwy do określenia),

5. szacowany koszt projektu,

6. uwagi i odnośnik do linku zewnętrznego promującego projekt,

7. miejsce na oddanie głosu.

Pp/ żródło danych UM Gdańsk

Znamy numery wniosków do Budżetu Obywatelskiego

W poniedziałek, 10 stycznia o godz. 0:01 rozpoczęło się głosowanie nad wnioskami do Budżetu Obywatelskiego 2014. To pierwsze takie głosowanie w którym gdańszczanie sami zdecydują na co zostanie wydanych 9 milionów z miejskiego budżetu. Głosowanie ma formę elektroniczną na stronie internetowej miasta lub w jednym z jedenastu stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. Głosować mogą również 16 ? latki.

Każdy mieszkaniec Gdańska może poprzeć 5 projektów. Jako projekty służące wszystkim mieszkańcom, z Okręgu 6 szczególnie polecamy:

Bazynskiego610

Nr 1 Opracowanie projektu zmiany organizacji ruchu wraz ze zmianą lokalizacji przystanków na skrzyżowaniu ulic:Bażyńskiego i Wita Stwosza w Oliwie

Cel:  Likwidacja wadliwego usytuowania przystanków tramwajowych, powodującego liczne wypadki samochodowe

Miejsce: Oliwa: pas drogowy i przystanki tranwajowe na skrzyżowaniu ulic: Bażyńskiego i Wita Stwosza

Szacowany koszt: 400 000 PLN

Husa

Plac przy ul. Husa

Nr 26 Zagospodarowanie placu przy ulicy Jana Husa w Gdańsku ? Oliwie

Opis: Znajdzie się tu miejsce dla osoby starszej, dla dziecka, spacerowicza i nawet dla pieska. Duży, zaniedbany plac przy ul. Jana Husa potrzebuje rewitalizacji. Zagospodarowany porządnie będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale wszystkim odwiedzającym Oliwę przez długie lata.

Miejsce: Gdańsk - Oliwa, ul. Jana Husa obr. 13, działka 128/16

Szacowany koszt: 300 000 PLN

Oliwa_widok_czerwona_szkola_Boisko_2013082800085

Boisko SP nr 23 w Oliwie

Nr 28 Remont - modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 23 w Gdańsku

Boisko przy SP23 pokryte jest betonową nawierzchnią, która wykonana została kilkanaście lat temu. Obecnie nawierzchnia jest zniszczona, popękana, miejscowo wypiętrzona przez korzenie drzew. Nierówna i twarda nawierzchnia jest niebezpieczna, każdy upadek kończy się skaleczeniem lub poważniejszym uszkodzeniem ciała.

Na co dzień boisko jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego, gier i zabaw świetlicy szkolnej, organizacji Festynów Rodzinnych, szkolnych rozgrywek sportowych. Codziennie, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od zajęć szkolnych, podczas wakacji i ferii z boiska także korzysta młodzież oraz dorośli mieszkańcy dzielnicy.

Wyremontowane i zmodernizowane  boisko przy Szkole Podstawowej nr23 zachęci jeszcze bardziej mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz będzie sprzyjać integracji lokalnego środowiska.

Planowany koszt remontu ? modernizacji boiska ? 500 tys. zł.

 

Pacholek_610

Nr 31 Modernizacja schodów na Wzgórzu Pachołek Las Komunalny, ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie

Cel: Modernizacja schodów terenowych na Wzgórze Pachołek w lesie komunalnym ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie wg kosztorysów inwestycyjnych znajdujących się w posiadaniu ZDIZ w Gdańsku.

Miejsce: Oliwa, ul. Spacerowa-las komunalny, schody na Wzgórze Pachołek

Szacowany koszt: 470 000 PLN

Bitwa_610

Nr 36 Zobacz Bitwę pod Oliwą! Odtworzenia punktu widokowego i wypoczynkowego wraz z renowacją pomnika "Bitwa pod Oliwą" znajdującego się w sąsiedztwie Wzgórza Pachołek w Oliwie

Cel: Przywrócenie funkcji turystycznej i rekreacyjnej historycznego punktu widokowego w Oliwie.

Miejsce: Oliwa: Wzgórze Pachołek (w rzezcywistości jedna z 3 kulminacji Wzgórza Pachołek, historyczna nazwa Luisenberg). Las komunalny

Szacowany koszt: 77 000 PLN

Skwerek_610

Nr 39 Wrzuć sweterek, chodź na skwerek. Rewitalizacja zieleńca przy ulicy Żeromskiego w Oliwie wraz z budową placu zabaw-etap I

Opis: Mamy przepiękny Park Oliwski, ale nie możemy tam jeździć na rowerze, wyprowadzać na spacer psa, piknikować na trawie, a dzieci nie znajdą tam placu zabaw. Dlatego chcemy wykorzystać teren zielony na zbiegu ulic Wita Stwosza, Żeromskiego i Grottgera do stworzenia zadbanej zielonej przestrzeni, w której znajdzie się ścieżka zdrowia, plac zabaw i toaleta dla psów. W kolejnych etapach powstaną bulodrom, fontanna i zielona plaża. Tworzymy zielone miejsce spotkań po sąsiedzku, z dziećmi, z psami, z rowerami. Lubisz to miejsce? Pomóż nam je stworzyć.

Miejsce: Oliwa: pomiędzy ulicami Wita Stwosza, Żeromskiego i Artura Grottgera. Piwerwszy etap prac, obejmuje część placu od ul. Grottgera do jego osi centralnej. Zieleniec Żeromskiego obejmuje działkę nr 14 obr 12

Szacowany koszt:  500 000 PLN 

Uprawnionymi do wzięcia udziału w dwuetapowych konsultacjach BO 2014 (składania wniosków i głosowania) są mieszkańcy Gdańska, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji (4 listopada 2013 r.) ukończyli 16 lat i byli zameldowani na pobyt stały lub czasowy lub wpisani do gdańskiego rejestru wyborców. Łącznie to 375 075 osób.

 

 


Jak głosować?

Głosowanie odbywać się będzie w dniach 10-23 lutego 2014 r. Rozpocznie się 10 lutego 2014 r. o godz. 00:01, a zakończy 23 lutego 2014 r. o godz. 23:59. Będzie miało formę elektroniczną.

Głosować można z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu (zalecane przeglądarki w wersji aktualnej: Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari; urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi: IOS, Android, Windows), a także w stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. W Punktach stacjonarnych pomocy będą udzielać dyżurujący tam urzędnicy.

Głosując w Internecie trzeba podać adres email (jeden dla jednego głosującego), na który zostanie wysłany link weryfikujący dostęp do głosowania. W przypadku, gdy system nie dopuści głosującego do głosowania, na ten sam adres otrzyma on informację dlaczego tak się stało i co z tym zrobić. W Punkcie stacjonarnym wystarczy aktualny dowód osobisty lub legitymacja szkolna dla osób niepełnoletnich (Osoby niepełnoletnie proszone są także o sprawdzenie i zapisanie wcześniej numeru PESEL).

Głosowanie krok po kroku

1) Wejdź na stronę https://budzet-obywatelski-2014-gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome

2) Podaj:

- Imię i nazwisko (w przypadku dwuczłonowych z myślnikiem)

- PESEL

- 2 x adres email na który dostaniesz link weryfikacyjny

3) Wejdź na swoją pocztę elektroniczną i kliknij w link, który wprowadza się do panelu głosowania.

4) Wybierz od 1 do 5 projektów z całego Gdańska, najlepiej z Szóstego Okręgu Konsultacyjnego :)  (Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki)

5) zatwierdź wybór.

Ile mam głosów?

Głosowanie odbywa się jednorazowo na wybrane projekty albo przez Internet albo w wyznaczonym Punkcie Konsultacyjnym. Można zagłosować na maksymalnie 5 projektów z dowolnego Okręgu Konsultacyjnego (5 po jednym głosie, nie 5 na jeden projekt)

Gdzie będą mieściły się Punkty Konsultacyjne i w jakich będą czynne godzinach?

Decyzją Zespołu Konsultacyjnego Punkty te będą znajdować się w:

Trzy Punkty Konsultacyjne w budynkach Urzędu Miejskiego:

 1. 1.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 1, ul. Partyzantów 74
 2. 2.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12
 3. 3.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 4, ul. Wilanowska 2

czynne w:

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 8:00-16:00,

środę w godz. 8:00-17:00,

piątek w godz. 8:00-15:00.

Osiem Punktów Konsultacyjnych w szkołach czynne:

wtorek, środa, czwartek w godz. 14:00-18:30

i w niedzielę w godz. 10:00-15:00. (2 wtorki, 2 środy, 2 czwartki, 2 niedziele)

 1. 1.      STOGI

Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Stryjewskiego 28

 1. 2.      PIECKI-MIGOWO

XX Liceum Ogólnokształcące, ul. Dobrowolskiego 6

 1. 3.      PRZYMORZE WIELKIE

Szkoła Podstawowa Nr 79, ul. Kołobrzeska 49

 1. 4.      BRZEŹNO

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Nr 1, ul. Krasickiego 10

 1. 5.      OLIWA

Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Opacka 7

 1. 6.      ŚRÓDMIEŚCIE

Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, ul. Seredyńskiego 1A

 1. 7.      WRZESZCZ DOLNY

Szkoła Podstawowa Nr 52, ul. Kościuszki 111

 1. 8.      OSOWA

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Wodnika 57

 

Jak znajdę wybrane przez siebie projekty w panelu do głosowania?

Panel do głosowania podzielony będzie na 6 Okręgów Konsultacyjnych. Tak jak zbierane i opiniowane były projekty. Wejdź do wybranego Okręgu i zaznacza wybrany projekt. Możesz oddać głosy dowolnie np. Pięć projektów w jednym Okręgu lub po jednym projekcie w pięciu Okręgach. Na koniec zatwierdzisz wybór.

I ? Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec ? Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech?Lipce.

II -  Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice.

III ? Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki.

IV ? Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo.

V ? Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe.

VI ? Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki.

Jak będą opisane zadania?

1. numer kolejny wylosowany 4 lutego 2014 r.,

2. tytuł projektu (pierwszych 100 znaków),

3. streszczenie projektu (do 100 słów),

4. lokalizacja (administracyjna nazwa jednostki pomocniczej, ulica z numerem jeśli jest możliwy do określenia),

5. szacowany koszt projektu,

6. uwagi i odnośnik do linku zewnętrznego promującego projekt,

7. miejsce na oddanie głosu.

Pp/ żródło danych UM Gdańsk

Znamy numery wniosków do Budżetu Obywatelskiego

|

W poniedziałek, 10 stycznia o godz. 0:01 rozpoczęło się głosowanie nad wnioskami do Budżetu Obywatelskiego 2014. To pierwsze takie głosowanie w którym gdańszczanie sami zdecydują na co zostanie wydanych 9 milionów z miejskiego budżetu. Głosowanie ma formę elektroniczną na stronie internetowej miasta lub w jednym z jedenastu stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. Głosować mogą również 16 ? latki.

Każdy mieszkaniec Gdańska może poprzeć 5 projektów. Jako projekty służące wszystkim mieszkańcom, z Okręgu 6 szczególnie polecamy:

Bazynskiego610

Nr 1 Opracowanie projektu zmiany organizacji ruchu wraz ze zmianą lokalizacji przystanków na skrzyżowaniu ulic:Bażyńskiego i Wita Stwosza w Oliwie

Cel:  Likwidacja wadliwego usytuowania przystanków tramwajowych, powodującego liczne wypadki samochodowe

Miejsce: Oliwa: pas drogowy i przystanki tranwajowe na skrzyżowaniu ulic: Bażyńskiego i Wita Stwosza

Szacowany koszt: 400 000 PLN

Husa

Plac przy ul. Husa

Nr 26 Zagospodarowanie placu przy ulicy Jana Husa w Gdańsku ? Oliwie

Opis: Znajdzie się tu miejsce dla osoby starszej, dla dziecka, spacerowicza i nawet dla pieska. Duży, zaniedbany plac przy ul. Jana Husa potrzebuje rewitalizacji. Zagospodarowany porządnie będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale wszystkim odwiedzającym Oliwę przez długie lata.

Miejsce: Gdańsk - Oliwa, ul. Jana Husa obr. 13, działka 128/16

Szacowany koszt: 300 000 PLN

Oliwa_widok_czerwona_szkola_Boisko_2013082800085

Boisko SP nr 23 w Oliwie

Nr 28 Remont - modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 23 w Gdańsku

Boisko przy SP23 pokryte jest betonową nawierzchnią, która wykonana została kilkanaście lat temu. Obecnie nawierzchnia jest zniszczona, popękana, miejscowo wypiętrzona przez korzenie drzew. Nierówna i twarda nawierzchnia jest niebezpieczna, każdy upadek kończy się skaleczeniem lub poważniejszym uszkodzeniem ciała.

Na co dzień boisko jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego, gier i zabaw świetlicy szkolnej, organizacji Festynów Rodzinnych, szkolnych rozgrywek sportowych. Codziennie, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od zajęć szkolnych, podczas wakacji i ferii z boiska także korzysta młodzież oraz dorośli mieszkańcy dzielnicy.

Wyremontowane i zmodernizowane  boisko przy Szkole Podstawowej nr23 zachęci jeszcze bardziej mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz będzie sprzyjać integracji lokalnego środowiska.

Planowany koszt remontu ? modernizacji boiska ? 500 tys. zł.

 

Pacholek_610

Nr 31 Modernizacja schodów na Wzgórzu Pachołek Las Komunalny, ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie

Cel: Modernizacja schodów terenowych na Wzgórze Pachołek w lesie komunalnym ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie wg kosztorysów inwestycyjnych znajdujących się w posiadaniu ZDIZ w Gdańsku.

Miejsce: Oliwa, ul. Spacerowa-las komunalny, schody na Wzgórze Pachołek

Szacowany koszt: 470 000 PLN

Bitwa_610

Nr 36 Zobacz Bitwę pod Oliwą! Odtworzenia punktu widokowego i wypoczynkowego wraz z renowacją pomnika "Bitwa pod Oliwą" znajdującego się w sąsiedztwie Wzgórza Pachołek w Oliwie

Cel: Przywrócenie funkcji turystycznej i rekreacyjnej historycznego punktu widokowego w Oliwie.

Miejsce: Oliwa: Wzgórze Pachołek (w rzezcywistości jedna z 3 kulminacji Wzgórza Pachołek, historyczna nazwa Luisenberg). Las komunalny

Szacowany koszt: 77 000 PLN

Skwerek_610

Nr 39 Wrzuć sweterek, chodź na skwerek. Rewitalizacja zieleńca przy ulicy Żeromskiego w Oliwie wraz z budową placu zabaw-etap I

Opis: Mamy przepiękny Park Oliwski, ale nie możemy tam jeździć na rowerze, wyprowadzać na spacer psa, piknikować na trawie, a dzieci nie znajdą tam placu zabaw. Dlatego chcemy wykorzystać teren zielony na zbiegu ulic Wita Stwosza, Żeromskiego i Grottgera do stworzenia zadbanej zielonej przestrzeni, w której znajdzie się ścieżka zdrowia, plac zabaw i toaleta dla psów. W kolejnych etapach powstaną bulodrom, fontanna i zielona plaża. Tworzymy zielone miejsce spotkań po sąsiedzku, z dziećmi, z psami, z rowerami. Lubisz to miejsce? Pomóż nam je stworzyć.

Miejsce: Oliwa: pomiędzy ulicami Wita Stwosza, Żeromskiego i Artura Grottgera. Piwerwszy etap prac, obejmuje część placu od ul. Grottgera do jego osi centralnej. Zieleniec Żeromskiego obejmuje działkę nr 14 obr 12

Szacowany koszt:  500 000 PLN 

Uprawnionymi do wzięcia udziału w dwuetapowych konsultacjach BO 2014 (składania wniosków i głosowania) są mieszkańcy Gdańska, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji (4 listopada 2013 r.) ukończyli 16 lat i byli zameldowani na pobyt stały lub czasowy lub wpisani do gdańskiego rejestru wyborców. Łącznie to 375 075 osób.

 

 


Jak głosować?

Głosowanie odbywać się będzie w dniach 10-23 lutego 2014 r. Rozpocznie się 10 lutego 2014 r. o godz. 00:01, a zakończy 23 lutego 2014 r. o godz. 23:59. Będzie miało formę elektroniczną.

Głosować można z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu (zalecane przeglądarki w wersji aktualnej: Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari; urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi: IOS, Android, Windows), a także w stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. W Punktach stacjonarnych pomocy będą udzielać dyżurujący tam urzędnicy.

Głosując w Internecie trzeba podać adres email (jeden dla jednego głosującego), na który zostanie wysłany link weryfikujący dostęp do głosowania. W przypadku, gdy system nie dopuści głosującego do głosowania, na ten sam adres otrzyma on informację dlaczego tak się stało i co z tym zrobić. W Punkcie stacjonarnym wystarczy aktualny dowód osobisty lub legitymacja szkolna dla osób niepełnoletnich (Osoby niepełnoletnie proszone są także o sprawdzenie i zapisanie wcześniej numeru PESEL).

Głosowanie krok po kroku

1) Wejdź na stronę https://budzet-obywatelski-2014-gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome

2) Podaj:

- Imię i nazwisko (w przypadku dwuczłonowych z myślnikiem)

- PESEL

- 2 x adres email na który dostaniesz link weryfikacyjny

3) Wejdź na swoją pocztę elektroniczną i kliknij w link, który wprowadza się do panelu głosowania.

4) Wybierz od 1 do 5 projektów z całego Gdańska, najlepiej z Szóstego Okręgu Konsultacyjnego :)  (Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki)

5) zatwierdź wybór.

Ile mam głosów?

Głosowanie odbywa się jednorazowo na wybrane projekty albo przez Internet albo w wyznaczonym Punkcie Konsultacyjnym. Można zagłosować na maksymalnie 5 projektów z dowolnego Okręgu Konsultacyjnego (5 po jednym głosie, nie 5 na jeden projekt)

Gdzie będą mieściły się Punkty Konsultacyjne i w jakich będą czynne godzinach?

Decyzją Zespołu Konsultacyjnego Punkty te będą znajdować się w:

Trzy Punkty Konsultacyjne w budynkach Urzędu Miejskiego:

 1. 1.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 1, ul. Partyzantów 74
 2. 2.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12
 3. 3.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 4, ul. Wilanowska 2

czynne w:

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 8:00-16:00,

środę w godz. 8:00-17:00,

piątek w godz. 8:00-15:00.

Osiem Punktów Konsultacyjnych w szkołach czynne:

wtorek, środa, czwartek w godz. 14:00-18:30

i w niedzielę w godz. 10:00-15:00. (2 wtorki, 2 środy, 2 czwartki, 2 niedziele)

 1. 1.      STOGI

Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Stryjewskiego 28

 1. 2.      PIECKI-MIGOWO

XX Liceum Ogólnokształcące, ul. Dobrowolskiego 6

 1. 3.      PRZYMORZE WIELKIE

Szkoła Podstawowa Nr 79, ul. Kołobrzeska 49

 1. 4.      BRZEŹNO

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Nr 1, ul. Krasickiego 10

 1. 5.      OLIWA

Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Opacka 7

 1. 6.      ŚRÓDMIEŚCIE

Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, ul. Seredyńskiego 1A

 1. 7.      WRZESZCZ DOLNY

Szkoła Podstawowa Nr 52, ul. Kościuszki 111

 1. 8.      OSOWA

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Wodnika 57

 

Jak znajdę wybrane przez siebie projekty w panelu do głosowania?

Panel do głosowania podzielony będzie na 6 Okręgów Konsultacyjnych. Tak jak zbierane i opiniowane były projekty. Wejdź do wybranego Okręgu i zaznacza wybrany projekt. Możesz oddać głosy dowolnie np. Pięć projektów w jednym Okręgu lub po jednym projekcie w pięciu Okręgach. Na koniec zatwierdzisz wybór.

I ? Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec ? Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech?Lipce.

II -  Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice.

III ? Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki.

IV ? Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo.

V ? Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe.

VI ? Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki.

Jak będą opisane zadania?

1. numer kolejny wylosowany 4 lutego 2014 r.,

2. tytuł projektu (pierwszych 100 znaków),

3. streszczenie projektu (do 100 słów),

4. lokalizacja (administracyjna nazwa jednostki pomocniczej, ulica z numerem jeśli jest możliwy do określenia),

5. szacowany koszt projektu,

6. uwagi i odnośnik do linku zewnętrznego promującego projekt,

7. miejsce na oddanie głosu.

Pp/ żródło danych UM Gdańsk

Znamy numery wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

W poniedziałek, 10 stycznia o godz. 0:01 rozpoczęło się głosowanie nad wnioskami do Budżetu Obywatelskiego 2014. To pierwsze takie głosowanie w którym gdańszczanie sami zdecydują na co zostanie wydanych 9 milionów z miejskiego budżetu. Głosowanie ma formę elektroniczną na stronie internetowej miasta lub w jednym z jedenastu stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. Głosować mogą również 16 ? latki.

Każdy mieszkaniec Gdańska może poprzeć 5 projektów. Jako projekty służące wszystkim mieszkańcom, z Okręgu 6 szczególnie polecamy:

Bazynskiego610

Nr 1 Opracowanie projektu zmiany organizacji ruchu wraz ze zmianą lokalizacji przystanków na skrzyżowaniu ulic:Bażyńskiego i Wita Stwosza w Oliwie

Cel:  Likwidacja wadliwego usytuowania przystanków tramwajowych, powodującego liczne wypadki samochodowe

Miejsce: Oliwa: pas drogowy i przystanki tranwajowe na skrzyżowaniu ulic: Bażyńskiego i Wita Stwosza

Szacowany koszt: 400 000 PLN

Husa

Plac przy ul. Husa

Nr 26 Zagospodarowanie placu przy ulicy Jana Husa w Gdańsku ? Oliwie

Opis: Znajdzie się tu miejsce dla osoby starszej, dla dziecka, spacerowicza i nawet dla pieska. Duży, zaniedbany plac przy ul. Jana Husa potrzebuje rewitalizacji. Zagospodarowany porządnie będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale wszystkim odwiedzającym Oliwę przez długie lata.

Miejsce: Gdańsk – Oliwa, ul. Jana Husa obr. 13, działka 128/16

Szacowany koszt: 300 000 PLN

Oliwa_widok_czerwona_szkola_Boisko_2013082800085

Boisko SP nr 23 w Oliwie

Nr 28 Remont – modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej nr 23 w Gdańsku

Boisko przy SP23 pokryte jest betonową nawierzchnią, która wykonana została kilkanaście lat temu. Obecnie nawierzchnia jest zniszczona, popękana, miejscowo wypiętrzona przez korzenie drzew. Nierówna i twarda nawierzchnia jest niebezpieczna, każdy upadek kończy się skaleczeniem lub poważniejszym uszkodzeniem ciała.

Na co dzień boisko jest wykorzystywane do prowadzenia zajęć lekcyjnych wychowania fizycznego, gier i zabaw świetlicy szkolnej, organizacji Festynów Rodzinnych, szkolnych rozgrywek sportowych. Codziennie, w godzinach popołudniowych oraz w dniach wolnych od zajęć szkolnych, podczas wakacji i ferii z boiska także korzysta młodzież oraz dorośli mieszkańcy dzielnicy.

Wyremontowane i zmodernizowane  boisko przy Szkole Podstawowej nr23 zachęci jeszcze bardziej mieszkańców do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz będzie sprzyjać integracji lokalnego środowiska.

Planowany koszt remontu ? modernizacji boiska ? 500 tys. zł.

 

Pacholek_610

Nr 31 Modernizacja schodów na Wzgórzu Pachołek Las Komunalny, ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie

Cel: Modernizacja schodów terenowych na Wzgórze Pachołek w lesie komunalnym ul. Spacerowa w Gdańsku-Oliwie wg kosztorysów inwestycyjnych znajdujących się w posiadaniu ZDIZ w Gdańsku.

Miejsce: Oliwa, ul. Spacerowa-las komunalny, schody na Wzgórze Pachołek

Szacowany koszt: 470 000 PLN

Bitwa_610

Nr 36 Zobacz Bitwę pod Oliwą! Odtworzenia punktu widokowego i wypoczynkowego wraz z renowacją pomnika „Bitwa pod Oliwą” znajdującego się w sąsiedztwie Wzgórza Pachołek w Oliwie

Cel: Przywrócenie funkcji turystycznej i rekreacyjnej historycznego punktu widokowego w Oliwie.

Miejsce: Oliwa: Wzgórze Pachołek (w rzezcywistości jedna z 3 kulminacji Wzgórza Pachołek, historyczna nazwa Luisenberg). Las komunalny

Szacowany koszt: 77 000 PLN

Skwerek_610

Nr 39 Wrzuć sweterek, chodź na skwerek. Rewitalizacja zieleńca przy ulicy Żeromskiego w Oliwie wraz z budową placu zabaw-etap I

Opis: Mamy przepiękny Park Oliwski, ale nie możemy tam jeździć na rowerze, wyprowadzać na spacer psa, piknikować na trawie, a dzieci nie znajdą tam placu zabaw. Dlatego chcemy wykorzystać teren zielony na zbiegu ulic Wita Stwosza, Żeromskiego i Grottgera do stworzenia zadbanej zielonej przestrzeni, w której znajdzie się ścieżka zdrowia, plac zabaw i toaleta dla psów. W kolejnych etapach powstaną bulodrom, fontanna i zielona plaża. Tworzymy zielone miejsce spotkań po sąsiedzku, z dziećmi, z psami, z rowerami. Lubisz to miejsce? Pomóż nam je stworzyć.

Miejsce: Oliwa: pomiędzy ulicami Wita Stwosza, Żeromskiego i Artura Grottgera. Piwerwszy etap prac, obejmuje część placu od ul. Grottgera do jego osi centralnej. Zieleniec Żeromskiego obejmuje działkę nr 14 obr 12

Szacowany koszt:  500 000 PLN 

Uprawnionymi do wzięcia udziału w dwuetapowych konsultacjach BO 2014 (składania wniosków i głosowania) są mieszkańcy Gdańska, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji (4 listopada 2013 r.) ukończyli 16 lat i byli zameldowani na pobyt stały lub czasowy lub wpisani do gdańskiego rejestru wyborców. Łącznie to 375 075 osób.

 

 


Jak głosować?

Głosowanie odbywać się będzie w dniach 10-23 lutego 2014 r. Rozpocznie się 10 lutego 2014 r. o godz. 00:01, a zakończy 23 lutego 2014 r. o godz. 23:59. Będzie miało formę elektroniczną.

Głosować można z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu (zalecane przeglądarki w wersji aktualnej: Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari; urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi: IOS, Android, Windows), a także w stacjonarnych Punktach Konsultacyjnych. W Punktach stacjonarnych pomocy będą udzielać dyżurujący tam urzędnicy.

Głosując w Internecie trzeba podać adres email (jeden dla jednego głosującego), na który zostanie wysłany link weryfikujący dostęp do głosowania. W przypadku, gdy system nie dopuści głosującego do głosowania, na ten sam adres otrzyma on informację dlaczego tak się stało i co z tym zrobić. W Punkcie stacjonarnym wystarczy aktualny dowód osobisty lub legitymacja szkolna dla osób niepełnoletnich (Osoby niepełnoletnie proszone są także o sprawdzenie i zapisanie wcześniej numeru PESEL).

Głosowanie krok po kroku

1) Wejdź na stronę https://budzet-obywatelski-2014-gdansk.zetwibo.pl/voting/welcome

2) Podaj:

– Imię i nazwisko (w przypadku dwuczłonowych z myślnikiem)

– PESEL

– 2 x adres email na który dostaniesz link weryfikacyjny

3) Wejdź na swoją pocztę elektroniczną i kliknij w link, który wprowadza się do panelu głosowania.

4) Wybierz od 1 do 5 projektów z całego Gdańska, najlepiej z Szóstego Okręgu Konsultacyjnego 🙂  (Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki)

5) zatwierdź wybór.

Ile mam głosów?

Głosowanie odbywa się jednorazowo na wybrane projekty albo przez Internet albo w wyznaczonym Punkcie Konsultacyjnym. Można zagłosować na maksymalnie 5 projektów z dowolnego Okręgu Konsultacyjnego (5 po jednym głosie, nie 5 na jeden projekt)

Gdzie będą mieściły się Punkty Konsultacyjne i w jakich będą czynne godzinach?

Decyzją Zespołu Konsultacyjnego Punkty te będą znajdować się w:

Trzy Punkty Konsultacyjne w budynkach Urzędu Miejskiego:

 1. 1.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 1, ul. Partyzantów 74
 2. 2.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/12
 3. 3.      Zespół Obsługi Mieszkańców Nr 4, ul. Wilanowska 2

czynne w:

poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 8:00-16:00,

środę w godz. 8:00-17:00,

piątek w godz. 8:00-15:00.

Osiem Punktów Konsultacyjnych w szkołach czynne:

wtorek, środa, czwartek w godz. 14:00-18:30

i w niedzielę w godz. 10:00-15:00. (2 wtorki, 2 środy, 2 czwartki, 2 niedziele)

 1. 1.      STOGI

Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Stryjewskiego 28

 1. 2.      PIECKI-MIGOWO

XX Liceum Ogólnokształcące, ul. Dobrowolskiego 6

 1. 3.      PRZYMORZE WIELKIE

Szkoła Podstawowa Nr 79, ul. Kołobrzeska 49

 1. 4.      BRZEŹNO

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Nr 1, ul. Krasickiego 10

 1. 5.      OLIWA

Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Opacka 7

 1. 6.      ŚRÓDMIEŚCIE

Szkoły Ekonomiczno-Handlowe, ul. Seredyńskiego 1A

 1. 7.      WRZESZCZ DOLNY

Szkoła Podstawowa Nr 52, ul. Kościuszki 111

 1. 8.      OSOWA

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, ul. Wodnika 57

 

Jak znajdę wybrane przez siebie projekty w panelu do głosowania?

Panel do głosowania podzielony będzie na 6 Okręgów Konsultacyjnych. Tak jak zbierane i opiniowane były projekty. Wejdź do wybranego Okręgu i zaznacza wybrany projekt. Możesz oddać głosy dowolnie np. Pięć projektów w jednym Okręgu lub po jednym projekcie w pięciu Okręgach. Na koniec zatwierdzisz wybór.

I ? Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Stogi, Przeróbka, Krakowiec ? Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech?Lipce.

II –  Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice.

III ? Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki.

IV ? Młyniska, Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo.

V ? Zaspa Rozstaje, Zaspa Młyniec, Przymorze Wielkie, Przymorze Małe.

VI ? Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia, Oliwa, VII Dwór, Osowa, Matarnia, Kokoszki.

Jak będą opisane zadania?

1. numer kolejny wylosowany 4 lutego 2014 r.,

2. tytuł projektu (pierwszych 100 znaków),

3. streszczenie projektu (do 100 słów),

4. lokalizacja (administracyjna nazwa jednostki pomocniczej, ulica z numerem jeśli jest możliwy do określenia),

5. szacowany koszt projektu,

6. uwagi i odnośnik do linku zewnętrznego promującego projekt,

7. miejsce na oddanie głosu.

Pp/ żródło danych UM Gdańsk

Znamy numery wniosków do Budżetu Obywatelskiego