Sport: Historyczna bramka na stadionie w Oliwie

Wyjątkowe zwycięstwo na własnym obiekcie odnieśli piłkarze juniorów młodszych KS Olivia. Nie byłoby w tym sukcesie nic niezwykłego, gdyby zostało odniesione w każdym innym meczu. W sobotę (28.08) jednak zespół z Oliwy pierwszy raz w dziejach klubu i boiska przy ulicy Kościerskiej rozegrał spotkanie na najwyższym poziomie piłki młodzieżowej w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy nad Rodłem Kwidzyn 2:0. Zdobywcą historycznej bramki na tym poziomie rozgrywek był Patryk Grzymała.

KS_OliviaIMG_8901

Turniej Euronadzieje 2011

Oliwianie ostatni sezon zakończyli awansem do elitarnej ligi juniorów młodszych. Debiut KS Olivia w renomowanych rozgrywkach odbył się tydzień wcześniej w Malborku, gdzie biało-czarni podzielili się punktami z Pomezanią. Mecz od samego początku toczył się przy lekkiej przewadze bardziej doświadczonych gospodarzy. Oliwianie swoich szans na zdobycie bramki szukali w błyskawicznych kontrach, w których prym wiedli Mateusz Wons i Damian Belecki. Historyczna bramka w dziejach drużyny została zdobyta jednak po stałym fragmencie gry i przytomnym podaniu Dominika Skwarka do Patryka Grzymały. Ten ostatni tylko dopełnił formalności, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Pomezania wyrównała tuż po rozpoczęciu drugiej połowy i kiksie obrońcy gości. Do końca spotkania, pomimo okazji do zdobycia kolejnych bramek z obu stron, wynik nie uległ już zmianie.

Ligowa inauguracja w Oliwie wypadła zdecydowanie lepiej. Oliwianie bardzo chcieli rozpocząć sezon u siebie od zwycięstwa z gośćmi z Kwidzyna. W pierwszych minutach spotkania oliwianie osiągnęli sporą przewagę, jednak nie potrafili umieścić piłki w bramce Rodła. Historyczną bramkę w Oliwie zdobył po 20 minutach gry Patryk Grzymała. To był jego drugi, wyjątkowej urody gol w tym sezonie. Po bramce mecz się wyrównał i niewiele ciekawego działo na boisku. Obu zespołom wyraźnie grę utrudniała upalna pogoda i nie najlepszy stan murawy. W drugiej części spotkania przewagę osiągnął zespół z Kwidzyna. Oliwianie mądrze się jednak bronili i starali się groźnie kontrować. W doliczonym czasie gry Mateusz Wons po indywidualnej akcji ustalił wynik spotkania.

W zaległym meczu z pierwszej kolejki KS Olivia podejmował w ostatnią środę rywala zza miedzy Polonię Gdańsk. W spotkaniu derbowym lepsi okazali się gospodarze, wygrywając w najmniejszym stosunku bramkowym. Biało-czarni przez pełne 80 minut meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku przy ulicy Kościerskiej, ale nie potrafili tego udokumentować zdobyciem gola. Okazji ku temu nie brakowało?brakowało jednak egzekutorów. Sytuacje do otworzenia wyniku spotkania mieli m.in. Damian Belecki, Mateusz Wons oraz Patryk Grzymała. O końcowym wyniku zadecydowała indywidualna akcja Beleckiego, który został sfaulowany w polu karnym Polonii i sędzia nie mógł podjąć innej decyzji niż wskazanie na rzut karny. ?Jedenastkę? na gola zamienił Wons. Biało-czarni jak na absolutnego beniaminka rozgrywek radzą sobie wyśmienicie. Po trzech rozegranych kolejkach Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych plasują się na wysokim trzecim miejscu w tabeli tuż za Arką i Lechią. Kolejny mecz rozegrają w najbliższą sobotę w Tczewie z Gryfem 2009.

Pomezania Malbork ? KS Olivia 1:1 (0:1)

Bramka: Patryk Grzymała 32?

Olivia: Toporski ? Raczkowski (80? Olczak), Tryba, Grzymała, Narloch (78? Połubiński) ? Skwarek (41? Zachorowski), Szczuka (56? Janukowicz), Grosz, Wons ? Zieliński (63? Cejer), Belecki.

KS Olivia ? Rodło Kwidzyn 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Patryk Grzymała 21?, 2:0 Mateusz Wons 80? +3

Olivia: Toporski ? Raczkowski, Tryba, Grzymała, Narloch ? Szczuka (58? Cejer), Grosz ? Belecki, Janukowicz (65? Zachorowski), Wons ? Zieliński (75? Połubiński).

KS Olivia – Polonia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Mateusz Wons 56′ (rzut karny)

Olivia: Toporski – Raczkowski, Grzymała, Narloch, Tryba – Grosz, Szczuka (58? Zachorowki), Cejer (50? Janukowicz) – Belecki, Zieliński (70? Skwarek), Wons.