Reklama

Hokejowe święto w Hali Olivia

Startuje Olivia Cup, międzynarodowy turniej dla zawodników z rocznika 2007 i młodszych. Na taflach gdańskiego lodowiska swoje umiejętności zaprezentuje przeszło 150 młodych hokeistów, przedstawicieli 8 drużyn z Polski, Litwy, a także z Rosji. Nie zabraknie oczywiście gospodarzy. GKS Stoczniowiec do boju posyła dwa zespoły.

Drużyna Stoczniowca, którą trenuje Paweł Jakubowski
Udostępnij facebook twitter Whatsapp Drukuj Wyślij emailem

Startuje Olivia Cup, międzynarodowy turniej dla zawodników z rocznika 2007 i młodszych. Na taflach gdańskiego lodowiska swoje umiejętności zaprezentuje przeszło 150 młodych hokeistów, przedstawicieli 8 drużyn z Polski, Litwy, a także z Rosji. Nie zabraknie oczywiście gospodarzy. GKS Stoczniowiec do boju posyła dwa zespoły.

To już czwarta edycja festiwalu hokejowego organizowanego w ramach Olivia Cup. Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Trud organizacyjny rodziców i opiekunów wspierają współfinansujący wydarzenie – Miasto Gdańsk oraz Gdański Klub Sportowy Stoczniowiec.

Turniej rozegrany zostanie w dniach 13-14 kwietnia w gdańskiej hali Olivia. O zwycięstwo w imprezie, poza drużynami z Gdańska, powalczą zespoły: Feniks Kaliningrad i Barsy Gusev (Rosja), Griunvaldas Kowno (Litwa) oraz North Stars Szczecin i ŁKH Łódź.

Olivia Cup to strzał w „10”. Przez pełne dwa dni młodzi zawodnicy będą rywalizować w profesjonalnie zorganizowanym turnieju. Takie projekty jak ten pozwalają u najmłodszych zaszczepić sportowy gen. W każdej rywalizacji ważny jest talent, ale bez systematycznej pracy nie da się osiągnąć dobrych wyników. GKS Stoczniowiec potwierdza dobrą pracę u podstaw. Na Pomorzu to właśnie Stoczniowiec jest jednym z liderów w punktacji sportu młodzieżowego – podkreślił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Gramy na długość lodowiska, dwa razy po 15 minut, obowiązują reguły jak w meczach seniorskich, poza grą ciałem oczywiście. Olivia Cup ma promować przyjacielską i zdrową rywalizację. Dzieci poza zdobywaniem hokejowych umiejętności mają rozwijać swój charakter, ducha sportowego, poczucie pracy w zespole, szacunek do kolegów oraz zaangażowanie. Najważniejsze jednak, żeby wszyscy dobrze się bawili, a hokej na lodzie kojarzył z czymś wyjątkowym – mówi Krzysztof Lehmann, trener pierwszej z gdańskich drużyn Stoczniowca.

GKS Stoczniowiec Krzysztof Lehmann

Drużyna Stoczniowca, którą trenuje Krzysztof Lehmann

Dla młodych sportowców takie zmagania to często przedsmak poważniejszych zawodów, w których niejednokrotnie będą brać udział, jeśli myślą o karierze zawodowych hokeistów – wskazuje z kolei Paweł Jakubowski, trener drugiej z gdańskich drużyn Stoczniowca.

Serdecznie witamy w Hali Olivia w Gdańsku. Wszystkim zawodnikom, kibicom, rodzicom oraz gościom życzymy wielu wrażeń i pozytywnych emocji z potężną dawką hokeja w tle – powiedział Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec.

Turniej Olivia Cup 2019 rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 9:00, natomiast zakończenie zaplanowano na niedzielę, 14 kwietnia około godziny 17:30. W sumie czekają nas aż 24 emocjonujące pojedynki, rozgrywane równolegle na dwóch taflach lodowych Olivii.

715 350

Olivia Cup 2019 harmonogram1

Olivia Cup 2019 harmonogram2

Organizatorem IV Międzynarodowego Turnieju Hokeja na lodzie

OLIVIA Cup 2019 w Gdańsku są rodzice i Gdański Klub Sportowy „Stoczniowiec”

W turnieju weźmie udział 8 drużyn – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zespoły rozgrywają mecze w składzie minimum 10 zawodników + 1 bramkarz, a maksimum 20 zawodników + 2 bramkarzy.

W turnieju mogą brać udział zawodnicy urodzeni w roku 2007 (dopuszcza się max. 3 zawodników ur. 2006) i młodsi posiadający aktualne książeczki zdrowia sportowca Drużyny zobowiązane są do posiadania ubezpieczenia NNW (przedstawione Organizatorowi na odprawie trenerskiej).

Każdy uczestnik biorący udział w turnieju wyraża zgodę na nieodpłatne udostępnienie swojego wizerunku, które związane będzie z wszelkimi publikacjami dotyczącymi turnieju Olivia Cup. Mecze rozgrywane są na pełnowymiarowym lodowisku.

Mecze trwają 15 minut (2 x 15 min) czystej gry – czas zatrzymywany. Przerwa 5 min (bez rolby). Obowiązują bramki pełnowymiarowe.

Zawodnicy nie mogą grać ciałem.

Po każdym meczu czyszczone jest lodowisko.

Każde przewinienie będzie karane zgodnie z taryfikatorem IIHF 2014-2018 i stosownymi regula­minami PZHL

Punktacja: • za zwycięstwo w regulaminowym czasie – 3 pkt, • za remis – 1 pkt,

W przypadku równej ilości punktów o miejscu w grupach decydują kolejno: wynik bezpośrednie­go meczu, stosunek bramek, większa liczba zdobytych bramek, mniejsza liczba straconych bramek.

Trener lub kierownik drużyny po każdym zakończonym meczu jest zobowiązany do zapoznania się i podpisania protokołu meczowego.

We wszystkich sytuacjach nie objętych regulaminem decyduje Komisja Sportowo – Techniczna turnieju w składzie: Przewodniczący komisji . – Zenon Obłoński Prezes UKS Olivia 17,

Członek komisji – Agnieszka Dawid.

Ewentualny protest może zgłosić jedynie kierownik drużyny, maksymalnie do 10 min po danym meczu, wnosząc opłatę w wysokości 100 zł. Opłata zostaje zwrócona tylko w przypadku pozytyw­nego rozpatrzenia protestu w stosunku do drużyny zgłaszającej.

Forma Turnieju

  • runda – sobota 13.04.2019,

Zespoły podzielone są na 2 grupy A i B po 4 zespoły w każdej (drużyny grają na 2 taflach jednocześnie).

Drużyny grają systemem „każdy z każdym” we własnej grupie.

Razem 12 meczów. Każda drużyna zagra po 3 mecze.

  • runda – niedziela 14.04.2019

Ćwierćfinały: (zgodnie z zajętymi miejscami w grupie)

  1. 13. A1-B4 14. A2-B3
  2. 15. B1-A4 16. B2-A3

Półfinały:

  1. 17. wygrany meczu 13 – wygrany meczu 16 19. wygrany meczu 14 – wygrany meczu 15

Mały finał:

  1. 21. przegrany meczu 17 – przegrany meczu 19 Wielki finał:
  2. 23. wygrany meczu 17 – wygrany meczu 19

Każda drużyna zagra po 3 mecze.

Mecze rozgrywane są na dwóch lodowiskach zgodnie z terminarzem w programie.

Rozgrywki w rundzie II wyłonią zwycięzcę turnieju oraz uszeregują drużyny na miejscach od 1 do 8. Nagrody

Organizator zapewnia uczestnikom nagrody

Puchary dla wszystkich drużyn odpowiednio za zajęte miejsce w turnieju.

Medale dla wszystkich uczestników odpowiednio za zajęte miejsce w turnieju.

Nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników turnieju.

Organizator zapewnia wodę i owoce.