Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

"Zebra" nad tunelem dla pieszych

Gru 14, 2013

Być może już w nowym roku akademickim, studenci UG nie będą musieli korzystać z tunelu pod ul. Wita Stwosza. Jest plan by zbudować tam naziemne przejście dla pieszych. Koszt to ok. 80 tys. złotych.

tunel_UG_Wita_Stwosza_XII_2013

W przyszłym roku powstanie przejście naziemne dla pieszych przy przystanku tramwajowym "Uniwersytet" na ul. Wita Stwosza. Wnioskowała o to do miejskiego budżetu Komisji Rewitalizacji Rady Miasta. Budowa przejścia ma kosztować około 80 tys. zł, zakłada przejście w poziomie terenu, bez świateł, dostępne dla osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo. ? mówi Dariusz Słodkowski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji. Budżet będzie głosowany w Radzie Miasta w najbliższy poniedziałek.

Ruch na Wita Stwosza jest symboliczny, ulica uspokojona, w jezdni droga rowerowa. Ruch więc może odbywać się  na tym odcinku zasadach ogólnych, swobodnie, bez zbędnej regulacji żadnego z uczestników - dodaje Słodkowski. Tunele nie zostaną zasypane, możliwe będzie ich wykorzystanie na inne cele. Na facebook?u pojawił się pomysł wprowadzenia tam gastronomii lub parkingu dla rowerów.

Pw

Możliwy przebieg przejścia dla pieszych

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

0 #12 Administrator 2014-01-10 17:45
trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,15247489,Podwale_przedmiejskie_nie_laczy__a_dzieli__Przejscia.html#LokTrojTxtCytat:
Dariusz Słodkowski, radny Gdańska, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, pomysłodawca przejść naziemnych, chce, żeby Podwale Przedmiejskie przestało być autostradą, a stało się miejską aleją. Przekonuje, że miasto zainwestowało ok. 3 mld zł w budowę alternatywnych dróg przejazdu - Trasy Słowackiego, Trasy Sucharskiego, Południowej Obwodnicy Gdańska i tunelu pod Martwą Wisłą.
Cytować
-2 #11 KK 2014-01-09 21:13
Ale w Polsce wszystko robi się żeby uprzykrzyć życie przechodniom, a ułatwić blachosmrodom. Ostatnio mieliśmy kolejne morderstwa przechodniów w wykonaniu nawalonych wódą sk...nów. Ciekawe jak to by wyglądało tutaj, po zlikwidowaniu przejścia podziemnego. Pewnie po kilku kolejnych ofiarach, w telewizji wystąpił by jakiś gładko ogolony policjant w nowo wyfasowanym mundurku i jak zwykle apelował o nie nawalenie się przez jazdą. I na tym by się skończyło.
Cytować
-2 #10 naruciakk 2014-01-09 16:29
Czyli żeby tworzyć przestrzeń przyjazną pieszym należy stawiać im bariery? Przykłady z całego świata pokazują, że dobrą przestrzeń miejską tworzy się poprzez ograniczanie samochodów, bo to one tworzą największe niebezpieczeństwo. Brawo za przejście naziemne, oby tak dalej! :)
Cytować
+1 #9 KK 2014-01-07 23:09
Przeszkadza tym, którzy na siłę chcą zepsuć coś, co dawniej było pomyślane i wykonane "z głową". Obecnie niestety preferowane są głównie debilne pomysły. Ale to jest między innymi efekt tego, jak ktoś nie chodzi pieszo i nie jeździ tramwajami, tylko wszędzie dupę wozi samochodem.
Cytować
+5 #8 zoltoskrzydly 2014-01-06 23:15
Kogos niezle pogielo, zbadalem to przejscie, z jednej strony rzeczywiscie sa schody, z drugiej natomiast łagodne podejscie, komu to przeszkadza ???

Juz doczytalem, Pan Dariusz Słodkowski, na moj głos w najblizszych wyborach Pan nie licz. Proszę wykazywac się gdzies indziej.

Tomasz Bryk
Cytować
-1 #7 KK 2014-01-03 23:51
W Kamieniu Pomorskim kierowca za pomocą swojego samochodu zamordował 6 przechodniów. To nie był wypadek lecz morderstwo. Tak wygląda nasza polska jazda samochodami. Mam nadzieję że faceta zatłuką we więzieniu. Należy mu się.
Cytować
+2 #6 zoltoskrzydly 2013-12-16 22:46
to sie nazywa "innowacyjnosc ewentualnie kreatywnosc" najwazniejsze, by miec pomysl, nie wazne na ile wartosciowy, na co i po co.

Baki po prostu trzeba puszczac dla uwalniania gazow, przynajmniej nie beda sie rodzic "posrane pomysly"

zoltoskrzydly
Cytować
+6 #5 KK 2013-12-16 10:12
Cytat z forum:
"Szczególnie ubawiło mnie: "przejście w poziomie terenu, po płaskim, bez świateł, a więc w pełni bezpieczne, dostępne dla osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo".
Przejście po płaskim ? poezja. Przypomnę, że osławione i wypadkowe przejście na Hallera koło Opery było i jest długie lata również "przejściem w poziomie terenu, po płaskim, bez świateł, a więc w pełni bezpiecznym, dostępnym dla osób starszych i niepełnosprawnych ruchowo". No i też przez tory, chociaż u nas będzie bardziej hardcorowo, bo są 2 przystanki. A, no i panie radny, rowerzyści nagminnie jeżdżą tam pod prąd, więc piesi będą wzięci w 2 ognie.

No tak ? to pewnie za rok radny S. wpadnie na kolejny pomysł, że teraz trzeba tam pobudować spowalniacze dla tramwajów, garby, poduszki, wałeczki na jezdni, paliki oraz światła. Za kolejny rok proponuję wyłączyć Wita Stwosza w ogóle z użytku samochodowego i tramwajowego.
"
Dlaczego w Gdańsku ciągle jesteśmy skazani na głupie pomysły przy budowaniu czegoś, zmianie z normalnego na głupie, itd.?
Cytować
+3 #4 Grzgrz 2013-12-15 21:37
Nie. Uważam natomiast, że ktokolwiek wyzywający innych od przygłupów nie jest wart polemiki. I tak nie zrozumie.
Cytować
+3 #3 KK 2013-12-15 20:52
I uważasz że przejście bez świateł przez ulicę z pędzącymi samochodami i tramwajami jest takie bezpieczne dla wspomnianych osób starszych i niepełnosprawnych? To może wyślij tam np swoją, zapewne starszą wiekiem matkę, niech testuje to rzekome bezpieczeństwo. I co, jakoś nie masz ochoty?
Cytować

Newsletter

Historia

Duchy Pradawnej Oliwy [Film]

Film "Duchy Pradawnej Oliwy" to opowieść o pradziejach i legendach, jakie spowijają dwa szczególne dla gdańskie Oliwy miejsca: Diabelski Kamień oraz Wzgórze Pachołek. Film powstał z inspiracji wycieczką "Szlakiem gdańskich...

09-03-2021 1843 Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1729 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2341 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 632 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane