Umowa o współpracy pomiędzy AWFiS i ERGO Areną

Wrz 18, 2014

ERGO ARENA oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku będą współpracować w kształceniu przyszłych zarządców obiektów sportowych i organizatorów imprez masowych.

podpisanie_umowy_z_ERGO_AREN3

 Prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot Magdalena Sekuła oraz Rektor AWFiS prof. Waldemar Moska  fot. AWFiS

W środę podpisano umowę między ERGO Areną i Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Współpraca obejmować będzie m.in. kształcenie studentów AWFiS przez zarządców obiektów sportowych, w tym specjalistów z Ergo Areny w ramach funkcjonującego na uczelni obszaru kształcenia "Zarządzanie w sporcie". 

? Zanim podjęliśmy decyzję o uruchomieniu studiów w zakresie zarządzania w sporcie, przeprowadziliśmy badanie rynku, które pokazało, że tylko kilka jednostek w Polsce oferuje kształcenie o podobnym profilu ? mówi dr Joanna Jedel, autor programu i kierownik studiów z zakresu zarządzania w sporcie AWFiS.  ? Oferta, którą stworzyliśmy wzorowana jest na rozwiązaniach stosowanych w uczelniach zagranicznych, została ona również poddana licznym konsultacjom z ekspertami aby dostosować ją do warunków polskich. Doświadczenia z Zachodu mogą być jednak świetną inspiracją, dlatego nie zabraknie ich również na naszych studiach. Eksperci ? praktycy zostali zaproszeni do współpracy w charakterze dydaktyków dlatego, że kładziemy nacisk na łączenie teorii z praktyką. Absolwenci ?Zarządzania w sporcie? mają możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności menadżerskich pozwalających na kierowanie zarówno wielkimi, jak i małymi obiektami sportowymi, a tych w ostatnich latach powstało ich w Polsce bardzo dużo ? opisuje dr Joanna Jedel.

- Nasi absolwenci zdobędą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im podjąć pracę w dowolnym miejscu na świecie. Aby ich do tego przygotować, zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, przez najlepszych fachowców i praktyków i ? co bardzo ważne ? będą się odbywać w najnowocześniejszych obiektach sportowych, w tym w ERGO ARENIE ? dodaje prof. AWFiS, dr hab. Tomasz Tomiak, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego. 

Studenci gdańskiej AWFiS po ukończeniu tego typu edukacji powinni łatwiej odnaleźć się na rynku pracy oraz związać zawodowo  z nowoczesnymi obiektami widowiskowo-sportowymi i stadionami.

- W okresie znaczącego rozwoju infrastruktury sportowej w Polsce, czego najlepszym przykładem jest leżąca na pograniczu Gdańska i Sopotu hala widowiskowa ERGO ARENA, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku nie może pozostawać poza organizacją największych imprez sportowych w skali całego świata ? mówi Rektor AWFiS, prof. Waldemar Moska.

?Zarządzanie w sporcie? będzie wprowadzone na wszystkich trzech poziomach studiów: I i II stopnia oraz w postaci studiów podyplomowych.

? Poprzez współpracę z uczelniami wyższymi jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i chętni do dzielenia się wiedzą ze studentami. Jednocześnie chcemy wspierać młodych ludzi zainteresowanych rozwojem swoich kwalifikacji oraz zdobywaniem doświadczenia zawodowego. ? podsumowuje podpisaną umowę Magdalena Sekuła  prezes spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora ERGO ARENY.

Pw / AWFiS

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 555 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1134 Historia

Ostatnio dodane

Wielki finał WOŚP w Kuźni Wodnej

Wielki finał WOŚP w Kuźni Wodnej

Będziemy kuli serduszka, a w zamian za datki do puszki będzie można otrzymać wykute w ogniu serce - symbol orkiestry. 29 stycznia w godzinach 12.00-15.00.

27-01-2023 299 Rozrywka

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 81 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2023 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31