Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Powstaje szósty budynek Olivia Business Centre

Wrz 18, 2014

W górę pnie się najwyższy budynek Oliwy. W czwartek poświęcono i uroczyście wmurowano kamień węgielny pod Olivia Six – nowy budynek kompleksu Olivia Business Centre.

Kamień węgielny wznoszonego już budynku poświęcił arcybiskup Leszek Sławoj Głódź. Olivia Six powstaje przy samej al. Grunwaldzkiej, tuż obok budynku Olivia Gate.

Budowa Olivia Six rozpoczęła się w lutym bieżącego roku a jej zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2015 r. Biurowiec ma mieć 15 pięter oraz trzy poziomy pod ziemią.

Parametry powierzchni Olivia SIX:

  • Kondygnacje naziemne - 15 (łącznie z parterem) + kondygnacja techniczna;
  • Kondygnacje podziemne - 3 (garaż);
  • Powierzchnia całkowita (kondygnacje naziemne) - 18.685,8 m2;
  • Powierzchnia całkowita (kondygnacje podziemne)- 8.991,6 m2.

 

OBC_Olivia_SIX_wiz_o6_z_gda

Olivia Six widziana od strony al. Grunwaldzkiej - wizualizacja 

Olivia Business Centre promuje się jako miejsce z dostępem do bardzo dobrego publicznego transportu, oferujące parkingi dostępne dla gości i pracowników. Już teraz szacuje się, że w OBC pracuje blisko 5 tys. osób. Na ich samochody parkujące przy sąsiednich uliczkach zaczynają się skarżyć okoliczni mieszkańcy oraz rodzice dzieci ze szkoły przy ul. Wąsowicza.

Czy da się rozwiązać ten problem? Zapytaliśmy o to właściciela biurowców.

- Powoli budujemy parkingi podziemne – odpowiada Maciej Grabski, inwestor Olivia Business Centre. – W przypadku Olivia Six zdecydowaliśmy się na trzy poziomy podziemne, wcześniej budowaliśmy dwa poziomy parkingów. Reszta Olivii będzie zabudowana na -3. Uspokajam, że to zjeżdża pod ziemię, głęboko pod ziemię – dodaje Grabski

Olivia Business Centre powstaje w kilku etapach, aby ostatecznie osiągnąć niemal 120 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie – klasy AA, na działce o łącznej powierzchni 3,5 ha.

W tym roku oddano do użytkowania budynek Olivia Four, a rok temu Olivia Point & Tower. Inwestor chce co roku oddawać kolejny, nowy budynek do użytku.

- Mamy miejsce w sumie na 10 budynków. Na pewno możemy postawić jeszcze cztery lub pięć – powiedział Maciej Grabski. Wraz z rozbudową zespołu biurowego wraca temat nowej ulicy łączącej al. Grunwaldzką z ul. Wita Stwosza. - W tej sprawie jest dużo uzgodnień i jeszcze długa droga przed nami. Bez tej drogi nie można sobie wyobrazić rozwoju Olivii – mówi twórca Olivia Business Centre.

Tomasz Strug

OBC_Olivia_SIX_wiz_o6_z_gda_wiz_o6_patio

Ostatnio zmieniany piątek, 25 listopad 2016 00:08

Komentarze   

0 #5 miszczudyoda 2014-09-24 12:46
Niechaj budują, w końcu Oliwa się rozwija. Szczęśliwie wreszcie się też Oliwianie Biedronki doczekali w nowym budynku przy Kaprów 3. Teraz jeszcze czekam na odświeżenie "centrum" Oliwy, gdzie sypiące się budynki i upadające kolejno sklepiki wyglądają masakrycznie. I tylko banków "ci u nas dostatek", nie wiem po co i na co!
Cytować
+5 #4 Oliva to nie zaspa 2014-09-22 08:25
Jeśli zrobią połączenie pomiędzy Grunwaldzką a Wita Stwosza to równocześnie postawią krzyżyk na Oliwie. Ruch z kilkuset biur pojedzie Wita do Obrońców Westerplatte... :sad:
Stanowcze nie!
Cytować
+10 #3 Mieszkaniec Oliwy 2014-09-20 21:08
Początkowo z podziwem i raczej zadowoleniem oglądałem powstające biurowce w miejscu chaszczy i opuszczonych boisk. Ale mam wrażenie, że powoli sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli! Czy miasto pilnuje, aby inwestor dostosował ilosć miejsc parkingowych do powierzchni biur? czy może wraz ze wzrostem zainteresowania wynajmem doprojektowywano kolejne piętra, bez pokrycia w parkingach? Namiastkę niedostosowania ilości miejsc parkingowych do ilości biur widać po drugiej stronie, w rejonie Śląskiej, Słupskiej, Arkońskiej i Droszyńskiego. Przejechanie tam autem jest nie lada sztuką, a przejście chodnikiem z wózkiem dziecięcym - rzeczą niewykonalną. Coś jest chyba nie tak, skoro inwestor kupując działkę ma zamiar wybudować biurowce kilkukondygnacyjne z jedną dominantą, a finalnie powstaną same dominanty - nie było planów określających dopuszczalną wysokość czy dopuszczalną gęstość zabudowy? JAk osoba kupująca w danym miejscu mieszkanie ma zaufać miastu, skoro plany zagospodarowania można dowolnie zmieniać? Władze miasta zawsze litują się nad biednymi deweloperami i na ich prośbę dostosowują plany zagospodarowania "po fakcie" (vide natychmiastowa zmiana planów dot. terenów przy Opackiej gdy tylko Inpro się nimi zainteresowało. Podobnie w Brzeźnie i w wielu innych lokalizacjach). Szkoda, że wszelkie sugestie mieszkańców zawsze są odrzucane.
Cytować
+10 #2 Łukasz 2014-09-19 08:39
Budowa skrzyżowania w miejscu ul. Orkana to chory i poroniony pomysł. Tam nie ma miejsca ani warunków. Ewentualnie można zbudować nową drogę łączącą al. Grunwaldzką z Wita Stwosza koło bloków "Górskiego", ale tylko ze skrętem w prawo. Budowa normalnego skrzyżowania przelotowego do ul. Polanki oznacza kompletną degradację tej części kameralnej Oliwy.
Niestety nasze władze "bardzo lubią" iść na rękę inwestorom (przykładem skrzyżowanie do CH Osowa- już wszyscy zapomnieli, że początkowo miał być bezkolizyjny wjazd do centrum od strony Oliwy w tunelu).
Cytować
-8 #1 Marcin 2014-09-19 00:44
Tylko trzeba pamiętać ze budowa tej drogi jest po stronie miasta!! a nie inwestora;) Miasto zobowiązało się do budowy tej drogi (roboczo nazwaną przedłużeniem ul. Orkana) przy podpisywaniu aktu notarialnego/ sprzedaży. Plan mówił (z tego co pamiętam) o toku 2016-17r. wiec miasto ma jeszcze trochę czasu:)

Fajnie że w Oliwie powstają takie inwestycje ;) W końcu spojrzenie w Przyszłość a nie tylko przeszłość;]
Cytować

Newsletter

Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 190 Historia

Uwaga, detal! - zdjęcia cz.1

Mijamy go, oglądamy i dotykamy na co dzień. Mowa o detalu architektonicznym, który w Gdańsku - Oliwie jest na wyciągnięcie ręki. Czas przyjrzeć się bliżej poszczególnym skarbom Oliwy.

31-10-2021 252 Historia

Ostatnio dodane

Laboratorium Nowej Muzyki Sakralnej

Laboratorium Nowej Muzyki Sakralnej

W sobotę 11 grudnia o godz. 19:30 w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany Laboratorium Nowej Muzyki Sakralnej. Oprócz utworów twórców tak wybitnych, jak Henryk Mikołaj Górecki czy...

07-12-2021 59 Rozrywka

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. Akademia Lechii Gdańsk

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. A…

Akademia AWFiS (kadra dydaktyczna + zawodniczki) kontra Akademia Lechii Gdańsk (trenerzy + zawodniczki klubu).

29-11-2021 91 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Grudzień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31