Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Rycerze i pirat wspierają chorą dziewczynkę

Kwi 08, 2015

W sobotę 11 kwietnia w Galerii Warzywniak przy ul. Opata Rybińskiego odbędzie się wyjątkowy pokaz. Rycerze z Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici wesprą chorą dziewczynkę, która bez kosztownego leczenia nie będzie mogła normalnie chodzić. Oliwianom towarzyszyć będzie Pirat Daniel z Motławy.

Inogici

fot. Oliwska Drużyna Najemna Inogici

Florka to pełna pogody ośmiomiesięczna dziewczynka. Niestety, urodziła się z FH i PFFD, co oznacza że jedna z nóżek jest nidorozwinięta i krótsza. Dziecko, bez specjalistycznego leczenia, nigdy nie będzie mogło normalnie chodzić.

Losem chorej dziewczynki i zmaganiami jej rodziców przejęli się trójmiescy rekonstruktorzy historyczni. Postanowili oni zorganizować imprezę, podczas której przeprowadzą zbiórkę pieniędzy oraz będą starali się nagłośnić historię. 11 kwietnia w Galerii Sztuki Warzywniak w Oliwie od godziny 14 można będzie spotkać wojów i rycerzy z Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici. Obie grupy zaprezentują swoje umiejętności a także przygotują specjalne stanowisko dla najmłodszych oliwian i gości. Każdy będzie mógł przywdziać zbroję i poczuć się przez chwilę jak rycerz oraz zaciągnąć się na pokład statku. Dla dzieci z pewnością największą atrakcją będą pokazy bojowe oraz zbrojownia, można będzie też poznać tajniki dawnego ubioru oraz posłuchać opowieści o historii średniowiecza i Oliwy. Oliwian wspierać będzie Pirat Daniel z Motławy, który nie tylko da pokaz broni czarnoprochowej, ale i... zaśpiewa.

Mało kto pamięta, że jedną z powinności rycerza była pomoc słabym, ubogim, sierotom i wdowom - mówi Piotr Celej, zastępca dowódcy Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici. - Dla nas, pasjonatów średniowiecza, będzie to niezwykła okazja by wprowadzić szlachetne średniowieczne zwyczaje znów w życie.

Jak można pomóc?

Rodzice Florki zbierają pieniądze na specjalistyczne leczenie. Niestety ich samych nie stać na ten wydatek. Jej jedyną szansą na normalne chodzenie jest leczenie za granicą, polegające na serii rekonstrukcji brakujących i dysplastycznych kości oraz późniejszym wydłużaniu istniejących. Klinika na Florydzie leczy takie przypadki, koszty takiego leczenia to setki tysięcy złotych w przeliczeniu na naszą walutę.

Rodzina Florki zwraca się o pomoc w gromadzeniu funduszy na leczenie swojej córeczki. Florka jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" gdzie ma utworzone subkonto, na które można wpłacać darowizny.

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM ?ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ? ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: ?26746 Mikolcz Florianna ? darowizna na pomoc i ochronę zdrowia?.

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: a w polu "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE?: 26746 Mikolcz Florianna Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji KRS: 0000037904, pożytku publicznego.

Dane kontaktowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pc

 

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Newsletter

Historia

Ostatnia księżniczka z Gdańska - Oliw…

Nazywała się Nadina Perloff, w książce meldunkowej Gdańska z 1942 r p.t. "Danziger Einwohnerbuch 1942" wypisane jest jej nazwisko pod adresem Böttchergasse Nr. 23/27 z dopiskiem Witwe (wdowa). Jej rodzina...

17-12-2021 486 Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 333 Historia

Ostatnio dodane

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cysterskiej

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cy…

Capella Cistersian to obok Scholi Gregoriana Oliviensis nowy człon zajmujący się kulturą muzyczną cysterską w Oliwie. Choć powstał w trudnym czasie, jakim jest epidemia, to ma za sobą wiele występów.

17-01-2022 117 Rozrywka

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna tęcza"

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna …

Tytuł koncertu "Czarna tęcza" to także tytuł najnowszej płyty Tomasza Olszewskiego, choć zawartość może się tu i ówdzie zmieniać. Przekrojowy repertuar z sześciu płyt autorskich, swoiste ,,greatest hits", na miarę...

17-01-2022 33 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Styczeń 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31