Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Pierwsza sesja nowej Rady Oliwy

Kwi 16, 2015

Wczoraj odbyła się I sesja nowej Rady Dzielnicy Oliwa. Spośród radnych wybrano władze i zarząd Rady Oliwy.

logo_rada_dzielnicy_oliwa

Do momentu wyboru przewodniczącego Rady, sesję prowadziła Małgorzata Chmiel, radna miasta Gdańska. Na stanowisko przewodniczącego Rady kandydowali radni: Andrzej Osipów i Andrzej Stelmasiewicz. Przewodniczącym Rady Dzielnicy Oliwa został wybrany po raz drugi Andrzej Osipów.

Nowy przewodniczący przyjął ślubowanie od trzech radnych: Eweliny Sobańskiej, Juli Lewandowskiej i Zofii Pomirskiej, które nie były obecne w czasie ślubowania radnych w Radzie Miasta Gdańska.

Po ślubowaniu odbył się wybór zastępcy przewodniczącego rady. W tym wypadku Andrzeja Stelmasiewicza pokonała Zofia Pomirska.

O stanowisko przewodniczącego zarządu dzielnicy ubiegali się: Ewelina Sobańska i Tomasz Strug. Radni wybrali Tomasza Struga. Jego zastępcą został ponownie Marek Szreder.

Na pierwszej sesji było sporo mieszkańców. Część z nich zgłaszała się z problemem hałasu, jaki ich zdaniem robią dzieci na nowym placu zabaw przy ul. Husa. Osoby te, głównie w starszym wieku, zgłaszały postulat likwidacji placu zabaw i oczekiwały urządzenia im w tym miejscu terenu zielonego.

Stella Strug

Wyniki wyborów do Rady Oliwy

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Komentarze   

+2 #6 Jan 2015-05-18 10:23
Jeszcze niedawno był tam zniszczony płot poniszczone krzewy wysypisko śmieci potłuczone butelki po piwie i plastiki po tanim winie
Teraz jest to uporządkowane dzieci mają miejsce do zabawy na słoneczku na i w miarę czystym powietrzu (stosunkowo blisko do ulicy Grunwaldzkiej a i ul. Derdowskiego w pewnych godzinach też jest ruchliwa) i na co tu narzekać odległość placu zabaw jest na tyle duża że nie powinien przeszkadzać hałas pewnie osoby narzekające zapomniały jak naście lat temu bawiły własne dzieci a może i same bawiły się na tym plac który tam istniał od zawsze :lol: :flaga:
Pewnie lepiej postawić tam kilka ławeczek żeby było można spożywać piwsko i tanie wińsko a opakowania w krzaki???? :cry:
Cytować
+1 #5 geno 2015-04-20 13:10
Oj zajadłe to towarzystwo,zajadłe a dzieci nalezy wychowywac bezstresowo oj bezstresowo BUM BUM :-)
Stare marudy to chyba do domu starców albo i gdzie indziej -wojnę przezyli,Polskę odbudowali swoje zrobili.Hitler by powiedził do gazu.
Chyba czas na naukę kompromisu.Z nauką problemy miały od zawszw wszystkie pokolenia.
Cytować
+6 #4 Oliwa to nie zaspa 2015-04-19 22:08
Tak to na szczęście jest, że człowiek nie od razu rodzi się stary i drażliwy. Dzieci to przyszłość.
Cieszą mnie skargi na dzieci, bardziej obawiałem się, że place będą puste, bo w Oliwie nie ma dzieci...
Przynajmniej Oliwa nie umrze
Cytować
+4 #3 edgar 2015-04-18 12:47
Miłujcie się. hihihi
Cytować
-1 #2 grzgrz 2015-04-17 15:42
Ok, na następnym posiedzeniu będę postulował stworzenie programu systematycznego wyłapywania i usypiania szwędających się bez opieki kotów. Śmierdzi to, to pchły roznosi i ptaki tłucze... .
Cytować
+9 #1 Kasia 2015-04-17 11:07
Szanowna Rado Oliwy, jeżeli ktoś nie ma lub nie lubi dzieci niech niestety przeniesie się do Domu Seniora, tam będzie miał jak w niebie, nikt publicznie nikogo nie obraża o trzymanie hałaśliwych i śmierdzących kotów lub prowadzenie piesków przez plac/setki ludzi dziennie/. Dzieci są najważniejsze!!!!!!, a na pewno ważniejsze od zwierząt!!!!! Bawią się spokojnie, w końcu mają się gdzie bawić, nie ma pisków, co ci ludzie mają zamiast serca?, sami są upierdliwi swoim egoizmem, patrzą tylko na czubek nosa, nie ma mowy o przenoszeniu placu, możemy przenieść pewne osoby... Wstydźcie się pseudosąsiedzi!!! Kochana Rado, trzymaj się mocno, ale o konsultacjach co do następnych przedsięwzięć nie zapominajcie!
Cytować

Newsletter

Historia

Upamiętnienie prof. Mariana Osińskiego

Gdańsk, ale również Szczecin, Koszalin i Kołobrzeg zawdzięczają śp. profesorowi Marianowi Osińskiemu odbudowę historycznych dzielnic po zniszczeniach z czasów II wojny światowej. W poniedziałek, 16 października w Oliwie zostanie odsłonięta pamiątkowa...

16-10-2021 116 Historia

Uwaga, detal!

W ramach projektu „Uwaga, detal!” Fundacja Polanki kieruje uwagę na detal architektoniczny w Gdańsku – Oliwie. Warto go dostrzec, poznać i chronić. 

20-09-2021 785 Historia

Ostatnio dodane

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wytawy pt. Wajda. Człowiek z Gdańska to ponad 150 rysunków i akwarel autora Człowieka z żelaza, a także ponad 50 plakatów jego filmów. Wszystkie prace udostępniło ze swoich zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej...

10-10-2021 65 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 142 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Październik 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31