Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Gdańsk w nowej perspektywie ? pierwsza debata publiczna

Kwi 27, 2015

Miasto rozpoczyna prace nad nowym dokumentem ?Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gdańska?. W środę 29 kwietnia odbędzie się pierwsza debata publiczną poświęcona temu ważnemu tematowi.

Gdask_w_nowej_perspektywie_logo_2

Debata odbędzie się w środę 29 kwietnia w godz. 16.00 - 20.00 w Europejskim Centrum Solidarności przy placu Solidarności 1 (audytorium).

Celem debaty jest inauguracja prac nad nowym dokumentem ?Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gdańska?. Dokument ten stanowić będzie podstawę dla kształtowania polityki rozwoju przestrzennego miasta na najbliższe paręnaście lat.

Z uwagi na szereg nowych zjawisk zachodzących w przestrzeni Gdańska oraz wiążących się z nimi wyzwań ? koniecznym jest przedyskutowanie sposobów ich rozwiązania z udziałem możliwie szerokiego grona partnerów. Aby debata ta przyniosła oczekiwane rezultaty, zaplanowano jej przeprowadzenie w formule partycypacyjnej ? a więc z bezpośrednim udziałem wszystkich zainteresowanych podmiotów i instytucji. Pozwoli to na zebranie możliwie szerokiego spektrum opinii i wniosków, które posłużą formułowaniu ostatecznych zapisów dokumentu ?Studium??.

Oprócz gremium ekspertów, debata ma być otwarta zarówno dla przedstawicieli różnorodnych stowarzyszeń oraz grup i organizacji społecznych, podmiotów gospodarczych jak i dla uczelni i środowisk opiniotwórczych, ale także ? a może przede wszystkim ? dla wszystkich mieszkańców miasta zainteresowanych jego przyszłością.

Decyzją Prezydenta Miasta nad organizacją i przebiegiem tej debaty oraz nad formułowaniem wniosków do dalszych prac nad dokumentem ?Studium?? czuwać będzie powołana w marcu br. Rada Studium ? zespół grupujący niezależnych specjalistów i ekspertów, a także przedstawicieli kluczowych partnerów społecznych. Udział w pracach Rady Studium brać będą także przedstawiciele Rady Miasta oraz Rad Dzielnic, co pozwoli na zaangażowanie ich w prace nad zapisami dokumentu w możliwie jak najwcześniejszym terminie. Zadaniem Rady będzie zarówno przygotowywanie wniosków dotyczących  kierunków prac nad ?Studium?? jak i opiniowanie wypracowanych rozwiązań. Tym samym możliwym stanie się przygotowanie wniosków dotyczących oczekiwanych rozwiązań już na początkowym etapem prac nad dokumentem ?Studium??.

Debata inaugurująca te prace stanowić będzie punkt wyjścia dla kolejnych trzech warsztatów, poświęconych wstępnemu określeniu głównych wyzwań oraz celów rozwoju przestrzennego miasta. Ich wyniki zostaną następnie przedyskutowane w trakcie kolejnego spotkania, zaplanowanego na koniec czerwca 2015r. Tym samym ? jeszcze przed formalnym przystąpieniem do prac nad dokumentem ?Studium?? ? zebrane zostaną najważniejsze wnioski dotyczące sposobu budowy zapisów dokumentu.

Za BP UMG

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 marzec 2015 08:25

Newsletter

Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 158 Historia

Uwaga, detal! - zdjęcia cz.1

Mijamy go, oglądamy i dotykamy na co dzień. Mowa o detalu architektonicznym, który w Gdańsku - Oliwie jest na wyciągnięcie ręki. Czas przyjrzeć się bliżej poszczególnym skarbom Oliwy.

31-10-2021 230 Historia

Ostatnio dodane

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. Akademia Lechii Gdańsk

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. A…

Akademia AWFiS (kadra dydaktyczna + zawodniczki) kontra Akademia Lechii Gdańsk (trenerzy + zawodniczki klubu).

29-11-2021 65 Rozrywka

Wigilia Oliwska 2021

Wigilia Oliwska 2021

Fundacja Wspólnota Gdańska i Rada Dzielnicy Oliwa zapraszają na świąteczne życzenia od duchownych wielu wyznań i religii, połączone z iluminacją szopki z piasku.PONAD podziałami, BEZ WZGLĘDU na wyznanie i poglądy. Bądźmy...

22-11-2021 182 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Grudzień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31