Powstaje Olivia Star - najwyższy budynek "biznesowej dzielnicy"

Lip 03, 2015

Trwa budowa najwyższego wieżowca kompleksu Olivia Business Centre. Inwestor nie ujawnia jeszcze wysokości i wizualizacji nowego obiektu. Wydano pozwolenie na budowę jeszcze jednego budynku.

OBC_Grunwaldzka_20150621_170635_Aleja__RichtoneHDR

Budowa Olivia Star - po lewej stronie zdjęcia Olivia Six

 

Budowany od kwietnia Olivia Star ma się stać najwyższym budynkiem Olivia Business Centre w Oliwie. Planowane ukończenie prac nastąpi w IV kwartale 2016 roku. Wieżowiec Olivia Star zwiększy powierzchnię biurową Olivia Business Centre z 73 tys. mkw. do ponad 100 tys. mkw. Dotychczac najwyższym budynkiem OBC jest Olivia Six. Budynek ma 15 kondygnacji, z czego trzy poziomy (przeznaczone na parkingi) znajdują się pod ziemią.

Dzielnica biznesowa

– Gdańsk jest znakomitym miejscem zarówno do prowadzenia biznesu, jaki i do życia. Potrzebuje jednak nowych przestrzeni, w których ludzie i firmy będą twórczo rozwijać swój potencjał w globalnej skali – mówi Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre. - Obecnie w Olivia Business Centre pracuje ok. 5 tys. osób. Kolejne 5 tys. miejsc pracy zostanie utworzonych w ciągu najbliższych kilku lat, m.in. dzięki budowie wieżowca Olivia Star. Chcemy, aby wykształceni młodzi ludzie z całej Polski kontynuowali swoje kariery zawodowe w Gdańsku. W Olivia Business Centre każdy może znaleźć miejsce dla siebie i aktywnie realizować swoje pomysły. Nie byłoby tak, gdyby nie współpraca z instytucjami publicznymi, uczelniami wyższymi i przedsiębiorcami. Dzielnica biznesowa, która dzięki tej kooperacji powstała w Gdańsku-Oliwie, jest projektem wyjątkowym w skali kraju – przedstawia wizję rozwoju centrum Maciej Grabski.

3 piątra parkingu

Budynek Olivia Star – do tej pory oznaczany jako „Olivia 5” – stanie między biurowcami Olivia Four i Olivia Six, zamykając pierścień wokół wewnętrznego patio.

Olivia Star, dzięki opcji połączenia z sąsiednimi budynkami, umożliwi najemcom uzyskanie nawet 3 tys. mkw. powierzchni biurowej na jednej kondygnacji. Pod wieżowcem powstanie 3-kondygnacyjny parking podziemny.

Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 roku. Ukończone biurowce: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz otwarty w maju br. Olivia Six, otaczają patio z zielenią i fontannami, na którym powstaje obecnie wyjątkowy ogród zimowy. Oprócz Olivia Star, wydane zostało pozwolenie na budowę jeszcze jednego budynku. 

Wysokość nowego budynku oraz jego wizualizacje mamy poznać w ciągu najbliższych tygodni.

Pp

Ostatnio zmieniany piątek, 25 listopad 2016 00:07

Komentarze   

+2 #11 Gal 2015-11-22 18:35
tak, lepiej nie mieć gdzie pracować - ale za to będzie ładnie płasko i nisko...
Cytować
+1 #10 Basiek 2015-07-30 13:18
"...o tyle ni w ząb nie zrozumiem płaczu o sam fakt inwestycji."
Nie rozumiesz, bo nie mieszkasz w tym rejonie i nie musisz codziennie przepychać się pomiędzy samochodami z rejestracjami z całej niemal Polski,żeby przejść na drugą stronę ulicy...
Cytować
-1 #9 Grzgrz 2015-07-28 16:47
a i jeszcze postulat kładki... obyś się postulowaczu w piekle palił za niszczenie miasta. żadnych kładek! przejścia dla pieszych!
Cytować
-3 #8 Grzgrz 2015-07-28 16:46
Dla równowagi - bardzo dobrze, że się buduje. Pomijając już, że to po prostu centrum naszej aglomeracji (płaczącym za młodym miastem polecam rzut okiem na mapę) to te biura wpłyną korzystnie na ceny nieruchomości, ilość i jakoś usług dostępnych w dzielnicy oraz zagospodarowanie wypalających oczy ugorów itd. itp.

O ile jestem w stanie zrozumieć oparte o indywidualne gusta płacze o skalę tej zabudowy (ja mówię, że jedyną wadą jest tam skala logotypu Energi), czy też oparte o wiedzę z zakrtesu urbanistyki żale o kiepskie rozwiązania drogowe (zwiększające zamiast zmniejszać przepustowość) o tyle ni w ząb nie zrozumiem płaczu o sam fakt inwestycji.
Cytować
+8 #7 Oliwa to nie zaspa 2015-07-26 23:58
He, no właśnie, kolejny "dobry interes" miasta. Aneksem się wszystko dopracuje
Cytować
+8 #6 krzaczek 2015-07-14 15:27
No ! Wygląda na to ,ze Developer wydymał po prostu Włodarzy Gdańska.Dostał teren w rozliczeniu mieszkań/o pewnej wyliczonej wartości/ i teraz Miasto jeszcze sponsoruje infrastrukturę.A na codzienne przyziemne potrzeby mieszkańców kasy zwyczajnie brak.Kto za tym imiennie stoi ?
Cytować
+7 #5 Oliwa to nie zaspa 2015-07-14 09:07
Bielawski mówi, że dobrze jak będzie 130m, tak więc ten koszmarny scenariusz robi się coraz bardziej realny. Trzeba to w jakiś sposób pows3mać, przecież to szaleństwo! Dodatkowe kilkaset samochodów, kilka tysięcy osób w jednym punkcie na mapie. Pomocy...
Cytować
+16 #4 MichalMichal 2015-07-08 11:28
http://dom.trojmiasto.pl/Najwyzszy-biurowiec-w-Oliwie-gotowy-w-2016-r-n92205.html

Okazuje się, że pan inwestor ma pozwolenie na budowę niższego budynku. Planuje dopiero złożenie wniosku o podwyższenie (wysokość trzyma przed mieszkańcami w tajemnicy!) i zakłada, że to czysta formalność (zasada równych i równiejszych się kłania). Przypominając sobie plakaty wyborcze wiszące na OBC przed wyborami samorządowymi nie wierzę, że mógłby dostac decyzję odmowną.
Co do kładki przez Grunwaldzką - w normalnym mieście i państwie przy takiej inwestycji w centrum miasta, deweloper miałby szereg warunków do spełnienia. Wszelkie ruchy poprzedzone byłyby dokładnymi wyliczeniami, prognozami ruchu, zwłaszcza u wrót zabytkowej dzielnicy prognozy oddziaływania przeprowadzane byłyby z największą precycją. Tymczasem obecny projekt Grabskiego znacznie przewyższa to, co tu pierwotnie planowano (mieszkańcy np bloków Górskiego mogą czuć się oszukani, gdzie zasada zaufania do państwa??) a jak się okazuje, inwestor trzyma docelową wielkość bloków w tajemnicy, gdzieś pod stolikiem miasto sie zgodzi na wysokość, jaką sobie pan inwestor zażyczył i wszyscy zostaną postawieni przed faktem dokonanym. Bez żadnych wyliczeń, prognoz, szacunków. Coś niebywałego. Ostatni dzwonek na jakieś działania. Warto dodać, że jak powstaną nowe budynki, to dzikie parkingi na terenach obecnego OBC znikną, a 2x więcej aut będzie szukać miejsc wzdłuż Wita stwosza, Derdowskiego i innych uliczek Starej Oliwy.
Cytować
+17 #3 Łukasz 2015-07-06 00:16
Pisałem o tym pod innymi artykułami na temat Olivia Business Centre i przypomnę raz jeszcze. Pan Grabski miał pomysł przebicia drogi łączącej al. Grunwaldzką z ul. Polanki na wysokości obecnej Orkana przy blokach Górskiego. Na takie działanie nie może być zgody. To rozsadzi przedwojenny układ urbanistyczny tej części Oliwy.
Kiedyś chciano również połączyć ul. Wita Stwosza z ul. Rybińskiego kosztem Placu Inwalidów- mam nadzieję, że ten pomysł cudownie nie powróci za sprawą zatroskanego o los pracowników biznesmena.
Za to przy takim rozroście biurowców na ich wysokości p. Grabski mógłby ufundować kładkę dla pieszych przez al. Grunwaldzką.
Cytować
+18 #2 malwina 2015-07-05 11:54
Oliwski MORDOR,
Podpisuję się pod Pana uwagami rękami i nogami!Źle się dzieje w Oliwie.Pobliski MORDOR rozrasta się już w sposób NIEKONTROLOWANY.To co opowiada Pan Grabski....no, nie da się tego spokojnie czytać.Szkoda starej Oliwy jej klimatu,ciszy i spokoju....Drapieżny buisnes w polskim wydaniu zdewastuje wszystko w zasięgu kilkunasu kilometrów - nie wiem, czy nie jest już za późno na nasze protesty??Trzeba ruszyć Radę Oliwy niech pomaogą nam mieszkańcom ocalić to co jeszcze zostało!!!
Cytować

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1349 Historia

Opowieści lasku oliwskiego - Azjaci w O…

Można byłoby sobie pomyśleć, że Oliwa to mała mieścina, o ktȯrej w kraju mało kto wie. A w zachodniej Europie? Chyba tylko dawni gdańszczanie - tzw. "Danzigerzy". A Azjaci? A taaaak...

10-11-2022 1103 Historia

Ostatnio dodane

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę w Domu Zarazy

O Bitwie pod Oliwa w Oliwską Niedzielę…

W Oliwską Niedzielę 27 XI, w przeddzień rocznicy Bitwy pod Oliwą opowie o niej historyk Marcin Purkiewicz.

25-11-2022 269 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 786 Rozrywka