Satanistyczne symbole w pobliżu katedry

Sie 28, 2011

Naprzeciw Oliwskiej Katedry mieszkańców i turystów straszy niszczejący dom z satanistyczną symboliką na elewacji. Budynek został naznaczony w ten sposób przez studentów Akademii Sztuk Pięknych. Dzięki naszej czytelniczce poznajemy satanistyczną symbolikę tej  ?artystycznej? instalacji. Potwierdza to egzorcysta Archidiecezji Gdańskiej.

 

Niszczejący budynek po dawnej piekarni rodziny Grubba przy ul. Cystersów 3 zmienił  się nie do poznania 20 maja. Gdańska telewizja określiła wówczas to wydarzenie przemianą walącej się ruiny w dzieło sztuki. W programie informacyjnym ?Panorama? (25.05.2011) ustalono, że za tą akcją stali studenci, którzy pracowali pod opieką Roberta Florczaka ? wykładowcy gdańskiej  ASP.  Wybraliśmy ten budynek, ponieważ był zaniedbany i  trochę straszył mieszkańców ? opowiadała współautorka projektu Noemi Staniszewska. Budynek  i tak jest do rozbiórki, chcieliśmy jakoś  ożywić tę przestrzeń i żeby on ostatni raz mógł jakoś zaświecić i pokazać, że może być inny, kolorowy ? mówiła do kamery Staniszewska.

Okazuje się jednak, że niemal każdy z elementów instalacji odnosi się do satanistycznej symboliki śmierci. Zwróciła na to uwagę forowiczka galaxy z oliwskiego forum internetowego (wyjaśnienie symboli poniżej). Instalacja z piekła rodem, same satanistyczne symbole i to w jakim miejscu...... żenada, nie wiem kto na to pozwolił? ? pisze galaxy.

Czy tak jest rzeczywiście? O to zapytaliśmy egzorcystę Archidiecezji Gdańskiej, księdza Andrzeja Kowalczyka.   Tak, to są symbole satanistyczne ? odpowiada jednoznacznie egzorcysta. Dowiedzieliśmy się, że przedstawiciel kurii zwracał się telefonicznie do właściciela budynku w tej sprawie ? jednak bez widocznych efektów.

Akcja studentów była nielegalna. Nie posiadali oni zgody ani właściciela posesji ani Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Właścicielem budynku jest Towarzystwo Ziemskie Sp. z o.o. z Osowy. Prezes firmy Krzysztof Mania od nas dowiedział się o znaczeniu symboli na elewacji. Zapowiedział, że obejrzy ją w poniedziałek i podejmie decyzję co zrobić dalej.

Towarzystwo Ziemskie występowało już o zgodę na rozbiórkę budynku, jednak nie zgodził się na to Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, pod którego prawną opieką jest układ urbanistyczny Starej Oliwy. Zdaniem WUOZ, budynek nadaje się do odremontowania, a ewentualną zgodę na rozbiórkę musiałoby wydać Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Zleciliśmy firmie zewnętrznej stworzenie opracowania historycznego, które wykaże, że kwalifikuje się on do wyburzenia. Przedłożymy je konserwatorowi we wrześniu ? zapowiada prezes Krzysztof Mania.

Zarząd Rady Osiedla Oliwa skierował do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków  oraz do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gdańsku wniosek o przeprowadzenie kontroli posesji przy ul. Cystersów 3  oraz skuteczne wyegzekwowanie od właściciela jego obowiązków lub też wydanie nakazu rozbiórki tego obiektu.

Tomasz Strug

 

Symbolika na budynku ul. Cystersów 3 w Oliwie zaczerpnięta z forum oliwskiego: 

fot.: galaxy

Wyjątkowa obsceniczna profanacja młodości, życia, świętości małżeństwa i rozwoju rodziny dokonana została w elemencie przedstawiającym fotografię ślubną.
W odświętnej ramie widać zdjęcie ?młodej pary? . Okazuje się, że widnieją na niej oblicza dwóch starców , podtekst homoseksualny - raczej nie moja nadwrażliwość. Widać, że czarnobiała fotografia została wykonana bardzo dawno, rama jest już stara i podniszczona, a więc osoby na niej umieszczone już nie żyją. To zdjęcie oznacza odwołanie do śmierć ducha i ciała. Sodomia jest śmiercią duszy, a starość ostatnim przystankiem w drodze do śmierci ciała.
To nie dzieło lecz perfidne szyderstwo z wyjątkowej chwili czyli aktu zaślubin jest połączone z kpiną z autorytetów, godności, dokonań człowieka w całym jego życiu. W postać panny młodej został uwikłany wybitny gdańszczanin Jan Heweliusz natomiast jego partnerem jest inny związany z Gdańskiem uczony - Arthur Schopenhauer. 

fot.: galaxyZegar został pomalowany na jaskrawy kolor tak aby wyeksponować istotne przesłanie. Jest on jednocześnie ogłoszeniem i transparentem na, który trzeba zwrócić uwagę. Wskazówki są ustawione tak aby pokazywały godzinę szatana, która przypada w nocy na godzinę 3 (wskazówka godzinowa) i trwa do 4 rano (wskazówka minutowa). Sekundnik wskazuje pełną godzinę (12). Przesłanie oznacza, że nastała godzina demona. Umieszczenie zegara na budynku ma też wskazać na znaczenie tego miejsca. Kiedyś zegar umieszczano na ratuszu lub kościele. Teraz dawny dom modlitewny jest miejscem rytualnym /przeklętym/ objętym przez satanistów czyli stanowi ich ?kościół?.
Magia lub okultyzm i kot to nieodłączni towarzysze.

fot.: galaxy

Dołączenie kota podkreśla magiczny charakter całej inscenizacji.
Tu kot jest w pozycji nienaturalnej, odwróconej. Zwierzak nie wygląda przez okno , jak robi to każdy zwykły kot ale patrzy do mrocznego wnętrza budynku. Postawą wskazuje, że tam dzieje się coś bardziej zajmującego, ciekawszego. Odwraca się ogonem do budynków znajdującej się w pobliżu Katedry i Gdańskie Kurii. Ten świat kota w ogóle nie interesuje. 

fot.: galaxy

Na budynku umieszczono też wizerunek olbrzymiego szczura albinosa - to strażnik tej ?świątyni?. Szczur jest symbolem plag, zarazy ,mroku i śmierci, zwykle budzi odrazę i obrzydzenie. Hodowanie szczura jest jedną z praktyk zalecaną przez kręgi satanistyczne. Szczur albinos to również odniesienie do liberalnego wyścigu szczurów /biały, ambitny ale jednak niewolnik/. Czerwone ślepia mogą być naturalnym atrybutem ale jednoznacznie kojarzą się z demonizmem. Inteligencja szczura ma być symbolicznym odniesieniem do inteligencji pierwszego deprawatora ? lucyfera. Rozmiar tego obrazka oraz ewidentny natłok wszystkich przekazów umieszczonych na budynku, ma pokazać bezradność, ślepotę oraz ignorancję chrześcijan.

fot.: galaxy

Kopulujące muchy to kolejny obleśny akt deprawacji odnoszący się do satanizmu. Belzebub to władca much. To zapowiedź gwałtownego rozwoju nowych wyznawców demona. Wymowa jest szczególna gdyż chrześcijanie trzymający się zaleceń mediów i poprawności politycznej nie są w stanie dzisiaj rozróżnić sztuki od manifestacji satanistycznych. W ten sposób nie mogą przeciwstawić się rodzącej się fali coraz bardziej jawnych, przejawów mrocznego kultu.

fot.: galaxy

fot.: galaxy

Straszydła, demony i duchy zamieszkują poddasze. Żywe jaskrawe barwy wskazują na ogólny zabawny charakter tych elementów. Duchy mieszkające na strychu wirują i wydostają się na zewnątrz. Wesoła kolorystyka zachęca do mniej poważnego traktowania tego elementu. Mają wzbudzać sympatię, zachęcać do wchodzenia w kontakt z nimi wręcz zapraszać do świetnej zabawy. Mniej przyjazne za to bardziej klasyczne są już duchy na parterze.

fot.: galaxy

Ołtarz (no bo to jest ołtarz, ktoś ma wątpliwości???) czarownicy to opozycja do obrazów sakralnych. Rudowłosa nierządnica ma według satanistów zrodzić antychrysta. Zadowolona rudowłosa, wyniosła kobieta jest przedstawiona na obrazie w sposób szczególny ? królewski /złoto i purpura/. Złota rama obrazu otoczona jest purpurową kryzą i przyozdobiona kwiatami /21/ złożonymi jako wyraz uwielbienia. Występują tu również motyle /6/, które w połączeniu w pozostałymi barwnymi elementami inscenizacji są ważną wskazówką. Symbol motyla jest jednym z podpisów charakterystycznym dla wyznawców NEW AGE, podobnie jak ciepłe i jaskrawe barwy innych elementów. Ludzie ci chętnie angażują się we wszelkie rodzaje okultyzmu i bez żenady przyznają się do oddawania czci lucyferowi traktując go jako ledwie inny użyteczny rodzaj energii.
http://novi-prophetha.bloog.pl/id,6187526,title,Niebezpieczne-znaki-satanistyczne,index.html?ticaid=6c5e7%20

Pod obrazem namalowano symbole siedmiu płomieni odnoszące się do siedmiu bram piekieł.

Cały błękitno motylkowo, kwiaciaty, barwny obraz traci swój pozorny urok gdy przyjrzymy się jego najważniejszemu elementowi:

fot.: galaxy Z daleka trudno jest określić co trzyma dłoń kobiety i można sądzić, że jest to rodzaj smyczy czy może laski. Dopiero dokładniejsza spojrzenie na rysunek ukazuje mroczne przesłanie. Od nadgarstka wypływa linia obrazująca ciemną ciecz , czarną posokę. To odniesienie do aktu samobójczego, do podciętych żył. Jednocześnie budowa ?ołtarzyka? Wskazuje że to parodia błogosławieństwa płynącego z Męczeńskiej Krwi Chrystusa.
Prawa dłoń kobiety jest, jako jedyny element na obrazie, podkreślona białą linią. Ta niezwykła światłość zwraca podświadomie uwagę na ten element.
Nieświadomi widzowie, zachwyceni i uwiedzeni barwami przykuwającymi uwagę, kontemplują obraz śmierci. Dalej okazuje się, że podziwiają wizerunek demona.

 

fot.: galaxy

Obraz odwrócony do góry nogami /ulubiony przekaz satanistów/ przedstawia postać o czerwonych włosach lub ognistej koronie. To też element klasyczny stosowany we wróżbiarstwie i w kartach który zamienia sens wróżby w zależności od ułożenia ich wprost lub do góry nogami. Wyłania się bardzo niepokojąca wizja. Ujawnia się postać w szkaradnej, upiornej masce lub właściwy już wizerunek drapieżnego demona. Kościsty paluch prawej dłoni wydaje się wskazywać milczenie, tajemnicę. Postać ta wyłania się z płomieni jakie wcześniej tworzyły długie włosy kobiety / symbol zmysłowości/. Dziwny ubiór kobiety teraz odkrywa swoją dwuznaczną rolę. O ile nie był elementem przystającym do niewiasty o tyle doskonale spełnia rolę ubioru dla demonicznej postaci. Wyjaśnia się też intencja i zamysł jaki krył się w wizji przedmiotu jaki w drugiej ręce trzyma kobieta.

To tylko tak z grubsza, szczegółów jest znacznie więcej nadal fascynujące? Arcydzieło? Zwykły satanistyczny szajs!

galaxy

 

Z daleka trudno jest określić co trzyma dłoń kobiety i można sądzić, że jest to rodzaj smyczy czy może laski. Dopiero dokładniejsza spojrzenie na rysunek ukazuje mroczne przesłanie. Od nadgarstka wypływa linia obrazująca ciemną ciecz , czarną posokę. To odniesienie do aktu samobójczego , do podciętych żył. Jednocześnie budowa ?ołtarzyka? Wskazuje że to parodia błogosławieństwa płynącego z Męczeńskiej Krwi Chrystusa.
Prawa dłoń kobiety jest , jako jedyny element na obrazie, podkreślona białą linią. Ta niezwykła światłość zwraca podświadomie uwagę na ten element.
Nieświadomi widzowie, zachwyceni i uwiedzeni barwami przykuwającymi uwagę , kontemplują obraz śmierci. Dalej okazuje się , że podziwiają wizerunek demona.

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 wrzesień 2016 13:56

Komentarze   

0 #162 ktoś 2015-08-12 18:03
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cbaafc88d2b382f.html polecam kuknąć jak działają sataniści
Cytować
+9 #161 ZENEK 2015-05-07 12:27
NAJWIEKSZYM OSIAGNIECIEM SZATANA JEST POZYSKANIE ZWLENNIKOW POGLADU ZE GO N I E M A :flaga:
Cytować
-1 #160 RafałR 2014-10-25 08:26
hahaha :D upadłem i chyba nie wstanę. Otrząsnąłem się i przejrzałem na oczy wiele lat temu i od tamtej pory moja noga NIGDY nie przekroczy bram kościoła tej zakłamanej instytucji.
Cytować
-7 #159 RafałR 2014-10-25 08:19
również jestem ateistą i również nie podoba mi się sytuacja jaka ma miejsce w naszym pięknym kraju. Do czego bije? A no do tego że dziecko rodząc się w PL ma z góry narzuconą religię której potem 90% się wstydzi. I skoro wam przeszkadza szczur na ścianie budynku to mi przeszkadza krzyż w szkołach i miejscach publicznych. Radzę patrzeć dalej nić na koniec swojego nosa ale KATOLE już tak mają. Wierzyć w boga? Może smoki co? Ja wierzę w siebie i na dobre mi to wychodzi. Krótko mówiąc chcecie aby szanowali waszą wiarę i wyznania to szanujcie innych i nie powtarzajcie ślepo co wam tłusty klecha nawkręcał w kościele.
Cytować
+6 #158 Jurek 2014-01-28 02:11
To też pamiętam super wypieki,czy nazwa chleba Oliwski pochodzi z tej piekarni ???
Cytować
+10 #157 max 2013-05-13 23:05
"Rudowłosa nierządnica ma według satanistów zrodzić antychrysta. Zadowolona rudowłosa, wyniosła kobieta jest przedstawiona na obrazie w sposób szczególny ? królewski /złoto i purpura/."
Ja was bardzo moi mili przepraszam, ale za takie teksty to klecha powinien po pysku dostać. Rude włosy symbolem szatana? Nierządnica? Antychryst? Niedługo będzie rządać palenia na stosach osób rudowłosych. Mi to wygląda na nienawiść rasową (rude włosy oznaczają geny celtyckie) w wykonaniu rozwydrzonej tłuszczy pod wodzą szamana (katolickiego katabasa).
Inkwizycja wam się marzy, nieroby jedne.

Wy macie zdrowo pod deklem nawalone.
Cytować
-2 #156 KK 2013-03-05 21:21
Dziwisz się? Niestety katolicyzm to wiara i mowa nienawiści.
Cytować
-3 #155 we~ 2013-03-05 10:26
Satanistyczne symbole? Gdzie niby? Więcej zła i obłudy jest w kościele, niż u "prawdziwych" wyznawców tegoż przedsięwzięcia. Jak zwykle szukają pierdół żeby się przyczepić i wydać pieniądze bezsensu, tylko dlatego, że babci nie podoba się króliczek, niż żeby pieniądze przeznaczyć na jakiś dobry cel.
@Katarzyna: Kasiu, nie tylko opętanemu przeszkadza krzyż - Znam dużo więcej ludzi, którzy są przeciwko wiszeniu jakiegokolwiek symbolu religijnego gdziekolwiek(no chyba, że w Twoim własnym domu) niż tych, którym się to podoba. Jeśli wisi krzyż, to dlaczego nie można powiesić obok gwiazdy Dawida, odwróconego pentagramu czy młota Thora? Dlaczego? Przecież trzeba BYĆ DOBRYM I SPRAWIEDLIWYM DLA KAŻDEJ OSOBY NIEZALEŻNIE OD PŁCI, WYZNANIA CZY KOLORU SKÓRY - To jest ta Wasza k*rwa tolerancja, której WASZ BÓG chciał Was uczyć! I co po tym pozostało? Chodzicie do tego kościoła, dajecie na tacę, wspomagacie ten precedens finansowy księży - Myślicie, że tym wynagrodzicie swoje grzechy, które popełniacie na co dzień?
@Joahn - A gdy lekarz przedstawi złą diagnozę i człowiek umiera? Myślisz, że ludzie są nieomylni? Jego tytuł nie czyni go człowiekiem inteligentnym ani w jakikolwiek sposób utalentowanym, wyróżnionym.

Rozumiem, że każdy ma prawo na swoje myślenie, nie powinnam czepiać się Waszych poglądów, ani tym bardziej je krytykować -
ALE LUDZIE, RUSZCIE GŁOWĄ! PIEP###RZYCIE GŁUPOTY! ZASTANÓWCIE SIĘ CO DOBREGO ROBICIE DLA SIEBIE I INNYCH I NIE ROZRZUCAJCIE SWOJEJ NIEWIEDZY I ZŁOŚCI WOKOŁO BO KRZYWDZICIE INNYCH, A PRZEDE WSZYSTKIM SAMYCH SIEBIE!!
Cytować
+1 #154 Lilianna 2012-10-09 12:14
No czasem niestety wyśmiewam głupich lekarzy, tak jak każdego innego idiotę.
Cytować
+4 #153 Lilianna 2012-10-09 12:12
Na pierwszy rzut oka widać, że to jest Michał Szpak. A tej pani Galaxy chcę dodać, że wierny powinien wiedzieć czym jest ołtarz - to miejsce składania ofiar, stół ofiarny, a nie obrazek, który w kościele pojawia się nad nim. Można tu mówić o wizerunku bóstwa, ale nie o ołtarzu. Mogę się zgodzić, że jest w tej instalacji zawarte pewne przesłanie homoseksualne, ale z tym satanizmem to przegięcie. Poza tym co się boisz, Ciebie to nie dotyczy, przecież zdajesz sobie sprawę z zagrożeń czyhających na każdym kroku. Inni niech martwią się sami za siebie.
Cytować
-1 #152 Joahnn 2012-09-17 11:41
Jeśli egzorcysta diecezxjalny że sa tam zawarte symbole satanistyczne to są i jest to oczywiste i nic nie da tu ujadanie paligłupowców i innych libertynów.Jak lekarz postawi diagnozę dotyczącą choroby to tez go libertyni tak samo wysmiewacie i obrażacie.
Cytować

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 605 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1414 Historia

Ostatnio dodane

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa W…

Spotkanie przy wspólnym stole i międzywyznaniowa modlitwa, polsko-ukraiński spektakl muzyczny, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci i oczywiście piaskowa szopka – coroczna Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska odbędzie się w sobotę, 17 grudnia...

30-11-2022 144 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 839 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Grudzień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31