Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Kolejna droga tranzytowa przez Starą Oliwę? Przyjdź na spotkanie informacyjne

Lut 08, 2020

13 lutego o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Wąsowicza odbędzie się spotkanie in formacyjne dotyczące bardzo kontrowersyjnej inwestycji – budowy tzw. ul. Nowej Sudeckiej łączącej al. Grunwaldzką z ul. Wita Stwosza.

Spotkanie informacyjne poprowadzi Alan Aleksandrowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Inwestycji. Termin spotkania został ogłoszony po artykułach prasowych dot. planów budowy czteropasmowej drogi oraz apeli Rady Oliwy, która od początku była przeciwna tej inwestycji. Radę Oliwy poparły w tej sprawie stowarzyszenia Forum Rad Dzielnic i Gdańsk Tworzą Mieszkańcy. Zasadności budowy tej ulicy nie widzi również większość radnych miasta z naszego okręgu wyborczego.

Nowa ulica może wprowadzić olbrzymi ruch w ulice: Wita Stwosza, Derdowskiego, Żeromskiego i Obr. Westerplatte w kierunku ul. Spacerowej. Ulica Orkana stanie się kolejnym łącznikiem dla aut jadących z ul. Polanki do al. Grunwaldzkiej. Tak skanalizowany ruch samochodowy będzie przecinać dotychczasową drogę wielu oliwskich dzieci do szkoły.

Warto dodać, że zaplanowana na 2022 i 23 rok budowa stoi w rażącej sprzeczności z przyjętym przez miasto w 2018 roku Planem Zrównoważonej Mobilności dla Gdańska z 2018 roku, który zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju transportu zakłada się stopniowe ograniczanie roli samochodu w mieście (przede wszystkim w śródmieściu oraz dzielnicach historycznych). Jak zapisano w tym dokumencie, głównym celem podejmowanych działań powinno być ograniczenie powierzchni przestrzeni wykorzystywanej do parkowania , zmniejszenie zatłoczenia ulic oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, które negatywnie przekładają się na jakość życia w Gdańsku.

Z tych powodów gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniu 13 lutego o godzinie 17 w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Wąsowicza 30 w Oliwie.

ts

sudecka spotkanie Aleksandrowicz

 

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2718 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5673 Historia

Ostatnio dodane

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 143 Rozrywka

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

15-lecie fundacji Wspólnota Gdańska

Piętnaście lat minęło…. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, serdecznych rozmów i wzruszeń podczas jubileuszowego weekendu z okazji 15-lecia istnienia Fundacji Wspólnota Gdańska!Świętujmy, bawmy się, wspominajmy piękny czas i snujmy plany na...

17-09-2022 274 Rozrywka