Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Koronawirus - oferty pomocy ze strony OBC fot. Mariusz Zawolski - Flyforyou

Koronawirus - oferty pomocy ze strony OBC

Mar 22, 2020

Lobbing i wsparcie dla firm, zakup odzieży medycznej i maseczek dla Szpitala Marynarki Wojennej, zbiórka komputerów dla uczniów szkoły nr 35 - to część działań Olivia Business Centre w związku z pandemią koronawirisa.

Ostatnie wydarzenia związane z ryzykiem zarażenia się wirusem COVID-19 (koronawirus) postawiły przed wieloma z nas nowe wyzwania w mocno zmienionej rzeczywistości. Olivia Business Centre uruchamia szereg działań, mających wesprzeć firmy w okresie zagrożenia epidemicznego. Mamy świadomość, że obecna sytuacja wielu lokalnym przedsiębiorcom uniemożliwia działalność, doprowadzając do bardzo trudnej sytuacji ich zakłady pracy, jak i ich rodziny. Wśród wdrażanych przez nas inicjatyw jest zaangażowanie w formie lobbingu na rzecz niezbędnych rozwiązań formalno-prawnych, jakie stanowić mogą istotne wsparcie w obecnej sytuacji gospodarczej.Listę postulatów przekażemy we współpracy z organizacją Pracodawcy Pomorza polskiej stronie rządowej.  Zachęcamy Państwa do przekazania lokalnym przedsiębiorcom niniejszej informacji. Zachęcamy wszystkich z nich do zgłaszania propozycji rozwiązań, jak i potrzeb na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pomoc jest równocześnie oferowana gdańskiemu Szpitalowi Marynarki Wojennej na ul. Polanki, który stając się placówką zakaźną będzie odnotowywał rosnące zapotrzebowanie na ubrania ochronne oraz tak ważne ciepłe posiłki dla całego personelu medycznego walczącego z chorobą. Czekamy na produkcję odzieży medycznej oraz 2500 maseczek, które zamówiliśmy dla personelu oliwskiego szpitala.

Centrum Biznesowe nie zapomina o starszych sąsiadach, aktywnie wspierając akcję Ojców Dominikanów, dzięki której seniorzy będą mogli bezpiecznie zostać w domach, bo o ich potrzeby zadbają wolontariusze robiąc zakupy i realizując recepty w aptekach. Dzięki współpracy z lokalnymi administratorami i listonoszami na klatkach schodowych terenie Oliwy rozwiesiliśmy plakaty informujące o możliwości skorzystania z pomocy wolontariuszy.

Rozpoczynamy również akcję zbiórki komputerów dla uczniów szkoły nr 35. Z uwagi na zapowiedziany obowiązek realizacji programu szkolnego zdalnie od 25 marca, chcemy przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu części uczniów, którzy nie mając komputerów w domu, nie będą w stanie realizować programu nauczania. Wszystkich zainteresowanych włączeniem się akcję prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jednocześnie Olivia Business Centre przygotowało cykl szkoleń, w postaci webinarów i warsztatów, które przez najbliższe tygodnie pozwolą wspólnie przetrwać ten trudny czas i odpowiadają na potrzeby związane ze zdalną organizacją pracy.

Rozpoczął je kurs języka angielskiego prowadzony na profilu Olivia Business Centre na portalu Facebook wspólnie z grupą Talkersi. Lekcje poprowadzą Wiktor Jodłowski założyciel grupy oraz Jake Jephcott, Development Director w Olivia Business Centre, rodowity anglik od lat mieszkający w Polsce. Pierwsza lekcja odbyła się 19 marca o godzinie 19.00 na profilu Facebook Olivia Business Centre. Na kolejne zapraszamy we wtorki i czwartki o godzinie 19.00. Na profilu O4 Coworking na Facebooku w środę odbędzie się webinarium pt: #ZOSTANWDOMU i dowiedz się co dalej - czyli: czy roboty zabiorą Ci pracę? Przejście na home office, automatyzacja procesów - obecna sytuacja nie tylko przyspieszy zmiany w organizacjach, ale też wiele osób pozbawi pracy. Czy oznacza to, że roboty zabiorą nam pracę? Te kwestie poruszy nasze webinarium.

Kolejną ofertą będzie uruchomienie porad prawnych, w ramach których współpracujący z nami eksperci z zakresu prawa odpowiadać będą na zgłaszane przez przedsiębiorców pytania w zakresie aktualnych obecnie kwestii prawnych. Pytania można przesyłać również na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Olivia Business Centre

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 marzec 2020 05:57

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2762 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5710 Historia

Ostatnio dodane

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oliwa na fotografiach przedwojennych i współczesnych

Jak piękne są wspomnienia… Stara Oli…

Wszystkich zainteresowanych Oliwą zapraszamy 27.09 (wtorek) o godzinie 18:00 do Biblioteki Oliwskiej na projekcję montaży fotograficzno-muzycznych, których tematem będzie Stara Oliwa. Spotkanie poprowadzi Marcin Stanisław Wilga – „Borsuk”.

26-09-2022 546 Rozrywka

Fangor. Poza obraz

Fangor. Poza obraz

Mogłoby się wydawać, że po stu latach od urodzin artysty i około siedmiu dekadach jego intensywnej pracy, twórczość Wojciecha Fangora została już dobrze rozpoznana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich...

17-09-2022 173 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30