Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
DPS Polanki w 2019 roku DPS Polanki w 2019 roku

Pracownik DPS Polanki w Oliwie zakażony koronawirusem

Kwi 15, 2020

Jeden z pracowników Domu Pomocy Społecznej Polanki ma COVID-19. Teraz wszyscy pracownicy i podopieczni domu przejdą testy na koronawirusa.

Jak udało nam się ustalić, zakażony pracownik miał od dłuższego czasu nie przychodzić do pracy, jednak informacja o jego chorobie postawiła cały DPS na baczność.

- Personel DPS został powiadomiony o sytuacji, pracownicy pozostają na swoich stanowiskach – informuje Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Dom Pomocy Społecznej został zaopatrzony w zapasy odzieży ochronnej i środków ochrony osobistej. Jeszcze dziś miały zostać dostarczone łóżka, materace oraz pościel dla dodatkowego personelu, który będzie musiał pozostać w placówce

Już wcześniej przygotowywano się na możliwość pojawienia się wirusa w przy Polankach. Od kilku tygodni obowiązują specjalne procedury bezpieczeństwa i wprowadzony został zakaz przemieszczania się pracowników pomiędzy oddziałami.

Wszyscy pracownicy i podopieczni oliwskiego DPS, łącznie 130 osób, przejdą testy na obecność koronawirusa. Z tym nie powinno być problemów. Miasto zakupiło ostatnio 2200 testów, przy wsparciu finansowym Saur Neptun Gdańsk.

ts/umg

Ostatnio zmieniany środa, 15 kwiecień 2020 19:27

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2407 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5385 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 257 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 119 Rozrywka