Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha

Wyprodukowali w domu ponad pół tysiąca przyłbic

Kwi 16, 2020

Dwa małżeństwa, nie oglądając się na nikogo, rozpoczęły na drukarkach 3D produkcję przyłbic ochronnych dla służby zdrowia. W własnych mieszkaniach wyprodukowali ich już pół tysiąca i przekazali do pomorskich szpitali. Ty też możesz przyłączyć się do tej  akcji.

Dziś w nocy zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. To pierwsza ofiara COVID-19 wśród pracowników medycznych w Polsce. Co szósty zakażony w Polsce koronawirusem to pracownik służby zdrowia – wynika z opublikowanych na początku kwietnia danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To prawdopodobnie wynik braków środków ochrony bezpośredniej dla lekarzy i służb medycznych, który występuje od początku występowania epidemii w Polsce.

- Witajcie, jesteśmy czwórką przyjaciół (2 małżeństwa), która postanowiła podjąć własną inicjatywę niesienia pomocy dla medyków z województwa pomorskiego – czytamy w ogłoszeniu "#POMAGAM - przyłbica dla medyka", które od kilkunastu dni jest na portalu zrzutka.pl.

- Realizacja projektu wynikła z potrzeby serca, naszym celem jest wyprodukowanie jak największej ilości masek i przekazanie ich odpowiednim służbom tak, aby zabezpieczyć życie tych, którzy są najbardziej narażeni na ryzyko – opowiada pochodzący z Oliwy Lech Falkowski. - Nasze przyłbice produkujemy w oparciu o projekt czeskiego producenta drukarek 3D firmy. Zbieramy kwotę 20000 zł w celu zwiększenia produkcji i pokrycia kosztów niezbędnych materiałów. Wszystkie wytworzone maski zostaną przekazane bezpłatnie osobom zaangażowanym na co dzień w walkę z koronawirusem w województwie pomorskim.

Cztery drukarki 3D chodzą praktycznie non-stop. Jak dotychczas udało się wyprodukować ponad 500 przyłbic, które przekazane zostały  m.in. do szpitala na Zaspie, szpitala Marynarki Wojennej w Oliwie. Używają ich również służby medyczne szpitali w Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Słupsku, Wejherowie czy też w stacji pogotowia ratunkowego w Gdańsku i hospicjum w Sopocie.

 - Naszym celem jest zwiększenie potencjału produkcyjnego do ok 50 masek dziennie, czyli ok 1500 masek miesięcznie – zapowiada Lech Falkowski. Do tego potrzebne jest jednak wsparcie internautów.

Osoby zainteresowane przekazaniem materiałów lub udzieleniem pomocy niematerialnej prosimy o kontakt:

Sebastian Wołejszo 504071827 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Lech Falkowski 698633236 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Na te kontakty mogą się również zgłaszać podmioty medyczne potrzebujące przyłbic ochronnych.

ts

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 kwiecień 2020 16:00

Newsletter

Historia

Uwaga, detal!

W ramach projektu „Uwaga, detal!” Fundacja Polanki kieruje uwagę na detal architektoniczny w Gdańsku – Oliwie. Warto go dostrzec, poznać i chronić. 

20-09-2021 833 Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1225 Historia

Ostatnio dodane

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wytawy pt. Wajda. Człowiek z Gdańska to ponad 150 rysunków i akwarel autora Człowieka z żelaza, a także ponad 50 plakatów jego filmów. Wszystkie prace udostępniło ze swoich zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej...

10-10-2021 83 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 163 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Październik 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31