DPS Polanki w 2019 roku DPS Polanki w 2019 roku

Trwa kwarantanna i wyczekiwanie wyniku testów wszystkich pracowników i pensjonariuszy DPS Polanki

Kwi 17, 2020

Być może jeszcze dziś będą znane wyniki testów na koronawirusa przeprowadzonych wśród wszystkich pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie. Po zachorowaniu jednego z pracowników, wszyscy pozostali pracownicy poraz podopieczni domu przechodzą kawarantannę. Na razie nikt więcej nie ma objawów choroby.

Spośród pracowników DPS Polanki jedna osoba przechodzi COVID 19. O tej niepokojącej wszystkich sprawie opowiadał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

Pracownik DPS Polanki 13 kwietnia zszedł z dyżuru i poczuł się źle. Następnie zgłosił się zdalnie do sanepidu. Po wywiadzie przeprowadzono test i miał on wynik pozytywny. – Pracownik ten  został objęty kwarantanną domową i został powiadomiony w tym zakresie pracodawca – informuje Piotr Grzelak. - Pracownik miał dość ograniczony kontakt z pozostałymi pracownikami i pensjonariuszami DPS, dlatego że już kilka tygodni temu wprowadziliśmy dodatkowe obostrzenia w gdańskich DPS-ach. Wprowadzono między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się między oddziałami domu pomocy.

Wszyscy pracownicy tej jednej zmiany zostali zatrzymani w pracy. Natomiast  wszystkim pracownikom DPS zostały pobrane wymazy przez SANEPID. -  Oczekujemy teraz na wyniki badań i od tych wyników będzie zależała nasza dalsza reakcja – mówił wiceprezydent Grzelak. Na ten moment DPS ma zapewnione wyżywienie dla wszystkich przebywających w środku. - Personel jest powiadomiony i pozostaje na służbie. Został również objęty kwarantanną w DPS a nie w miejscu zamieszkania. Druga zmiana pracowników także jest objęta kwarantanną (domową) i też została objęta testami – informował wiceprezydent.

W razie potrzeby, personel oliwskiego domu mają wesprzeć pracownicy z innego gdańskiego DPS-u. – Zabezpieczyliśmy zapasy materiałów ochronnych. Wszystkie one są dowiezione, zamówione są kolejne łóżka, materace oraz pościel dla dodatkowego personelu. Sytuacja jest pod kontrolą. Na chwilę obecną, co pozytywne, nie ma u kogokolwiek w środku w Domu Pomocy Społecznej żadnych objawów. Teraz oczekujemy, mam nadzieję, że jak najszybciej dostaniemy wyniki testów.  Liczymy na to, że nawet to będzie miało miejsce dzisiaj - mówił Piotr Grzelak.

W oliwskim DPS pracuje oraz mieszka łącznie 130 osób

Pp

Ostatnio zmieniany piątek, 17 kwiecień 2020 14:46

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 616 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1168 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 153 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1256 Rozrywka