Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
DPS Polanki w 2019 roku DPS Polanki w 2019 roku

Trwa kwarantanna i wyczekiwanie wyniku testów wszystkich pracowników i pensjonariuszy DPS Polanki

Kwi 17, 2020

Być może jeszcze dziś będą znane wyniki testów na koronawirusa przeprowadzonych wśród wszystkich pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie. Po zachorowaniu jednego z pracowników, wszyscy pozostali pracownicy poraz podopieczni domu przechodzą kawarantannę. Na razie nikt więcej nie ma objawów choroby.

Spośród pracowników DPS Polanki jedna osoba przechodzi COVID 19. O tej niepokojącej wszystkich sprawie opowiadał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

Pracownik DPS Polanki 13 kwietnia zszedł z dyżuru i poczuł się źle. Następnie zgłosił się zdalnie do sanepidu. Po wywiadzie przeprowadzono test i miał on wynik pozytywny. – Pracownik ten  został objęty kwarantanną domową i został powiadomiony w tym zakresie pracodawca – informuje Piotr Grzelak. - Pracownik miał dość ograniczony kontakt z pozostałymi pracownikami i pensjonariuszami DPS, dlatego że już kilka tygodni temu wprowadziliśmy dodatkowe obostrzenia w gdańskich DPS-ach. Wprowadzono między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się między oddziałami domu pomocy.

Wszyscy pracownicy tej jednej zmiany zostali zatrzymani w pracy. Natomiast  wszystkim pracownikom DPS zostały pobrane wymazy przez SANEPID. -  Oczekujemy teraz na wyniki badań i od tych wyników będzie zależała nasza dalsza reakcja – mówił wiceprezydent Grzelak. Na ten moment DPS ma zapewnione wyżywienie dla wszystkich przebywających w środku. - Personel jest powiadomiony i pozostaje na służbie. Został również objęty kwarantanną w DPS a nie w miejscu zamieszkania. Druga zmiana pracowników także jest objęta kwarantanną (domową) i też została objęta testami – informował wiceprezydent.

W razie potrzeby, personel oliwskiego domu mają wesprzeć pracownicy z innego gdańskiego DPS-u. – Zabezpieczyliśmy zapasy materiałów ochronnych. Wszystkie one są dowiezione, zamówione są kolejne łóżka, materace oraz pościel dla dodatkowego personelu. Sytuacja jest pod kontrolą. Na chwilę obecną, co pozytywne, nie ma u kogokolwiek w środku w Domu Pomocy Społecznej żadnych objawów. Teraz oczekujemy, mam nadzieję, że jak najszybciej dostaniemy wyniki testów.  Liczymy na to, że nawet to będzie miało miejsce dzisiaj - mówił Piotr Grzelak.

W oliwskim DPS pracuje oraz mieszka łącznie 130 osób

Pp

Ostatnio zmieniany piątek, 17 kwiecień 2020 14:46

Newsletter

Historia

Uwaga, detal!

W ramach projektu „Uwaga, detal!” Fundacja Polanki kieruje uwagę na detal architektoniczny w Gdańsku – Oliwie. Warto go dostrzec, poznać i chronić. 

20-09-2021 833 Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1225 Historia

Ostatnio dodane

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wytawy pt. Wajda. Człowiek z Gdańska to ponad 150 rysunków i akwarel autora Człowieka z żelaza, a także ponad 50 plakatów jego filmów. Wszystkie prace udostępniło ze swoich zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej...

10-10-2021 83 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 163 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Październik 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31