Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
DPS Polanki w 2019 roku DPS Polanki w 2019 roku

Trwa kwarantanna i wyczekiwanie wyniku testów wszystkich pracowników i pensjonariuszy DPS Polanki

Kwi 17, 2020

Być może jeszcze dziś będą znane wyniki testów na koronawirusa przeprowadzonych wśród wszystkich pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Polanki w Oliwie. Po zachorowaniu jednego z pracowników, wszyscy pozostali pracownicy poraz podopieczni domu przechodzą kawarantannę. Na razie nikt więcej nie ma objawów choroby.

Spośród pracowników DPS Polanki jedna osoba przechodzi COVID 19. O tej niepokojącej wszystkich sprawie opowiadał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska.

Pracownik DPS Polanki 13 kwietnia zszedł z dyżuru i poczuł się źle. Następnie zgłosił się zdalnie do sanepidu. Po wywiadzie przeprowadzono test i miał on wynik pozytywny. – Pracownik ten  został objęty kwarantanną domową i został powiadomiony w tym zakresie pracodawca – informuje Piotr Grzelak. - Pracownik miał dość ograniczony kontakt z pozostałymi pracownikami i pensjonariuszami DPS, dlatego że już kilka tygodni temu wprowadziliśmy dodatkowe obostrzenia w gdańskich DPS-ach. Wprowadzono między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się między oddziałami domu pomocy.

Wszyscy pracownicy tej jednej zmiany zostali zatrzymani w pracy. Natomiast  wszystkim pracownikom DPS zostały pobrane wymazy przez SANEPID. -  Oczekujemy teraz na wyniki badań i od tych wyników będzie zależała nasza dalsza reakcja – mówił wiceprezydent Grzelak. Na ten moment DPS ma zapewnione wyżywienie dla wszystkich przebywających w środku. - Personel jest powiadomiony i pozostaje na służbie. Został również objęty kwarantanną w DPS a nie w miejscu zamieszkania. Druga zmiana pracowników także jest objęta kwarantanną (domową) i też została objęta testami – informował wiceprezydent.

W razie potrzeby, personel oliwskiego domu mają wesprzeć pracownicy z innego gdańskiego DPS-u. – Zabezpieczyliśmy zapasy materiałów ochronnych. Wszystkie one są dowiezione, zamówione są kolejne łóżka, materace oraz pościel dla dodatkowego personelu. Sytuacja jest pod kontrolą. Na chwilę obecną, co pozytywne, nie ma u kogokolwiek w środku w Domu Pomocy Społecznej żadnych objawów. Teraz oczekujemy, mam nadzieję, że jak najszybciej dostaniemy wyniki testów.  Liczymy na to, że nawet to będzie miało miejsce dzisiaj - mówił Piotr Grzelak.

W oliwskim DPS pracuje oraz mieszka łącznie 130 osób

Pp

Ostatnio zmieniany piątek, 17 kwiecień 2020 14:46

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2407 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5385 Historia

Ostatnio dodane

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowsk…

XVII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski MOZARTIANA 21-27.08.2022, Gdańsk W dniach 21-27 sierpnia br. w Gdańsku odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, która od lat na swoich scenach gości wybitnych artystów...

26-07-2022 257 Rozrywka

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Na rolki czy wrotki w ERGO Arenie

Ergo Arena już po raz szósty otwiera się na miłośników sportów wrotkarskich. W dwa weekendy lipca i sierpnia hala na granicy Gdańska i Sopotu bezpłatnie udostępnia płytę główną dla osób...

18-07-2022 119 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Sierpień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31