Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Kompost - czarne złoto ogrodników za złotówkę i z darmowym transportem mat prasowe

Kompost - czarne złoto ogrodników za złotówkę i z darmowym transportem

Maj 04, 2020

Od dziś do końca maja mieszkańcy Gdańska, którzy dokonują opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na danej nieruchomości, mogą kupić nawet tonę kompostu za złotówkę (+ VAT), z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres w obrębie miasta. Minimalna ilość zamówionego produktu z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres to 100 kg, a maksymalna – 1 tona.

Akcja jest pomysłem, który powstał w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku i Gdańskich Usługa Komunalnych. – Wiosna to moment, gdy przyroda budzi się do życia. I nie zmienia tego fakt panującej obecnie epidemii. Na szczęście możemy już spędzać czas na świeżym powietrzu, także w swoich przydomowych ogródkach czy na działkach. – mówi Iwona Bolt, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. - Panująca susza nie sprzyja odradzającej się roślinności, dlatego wspólnie z GUK postanowiliśmy wesprzeć mieszkańców Gdańska i przyrodę, oferując środek służący polepszaniu właściwości gleby, środek który jest produkowany w zakładzie z odpadów zielonych i bio zbieranych przez mieszkańców

Bezpłatny transport

Bezpłatną usługę transportu będziemy realizować dla mieszkańców Gdańska w każdy wtorek i czwartek. Właśnie jako ukłon w stronę mieszkańców, którzy codziennie w swoich domach segregują odpady i z roku na rok robią to coraz bardziej profesjonalnie - Gdańska – mówi Bartosz Piotrusiewicz, prezes Gdańskich Usług Komunalnych. – Cieszę się, że tym sposobem każdy mieszkaniec Gdańska, który segreguje odpady będzie mógł skorzystać z produktu, do wytworzenia którego również się przyczynił.

Minimalna ilość zamówionego produktu z opcją bezpłatnego transportu pod wskazany adres na terenie Gdańska to 100 kg, a maksymalna – 1 tona.

Możliwy jest też zakup większej ilości kompostu w promocyjnej cenie, ale z własnym transportem. Osoby decydujące się na taki zakup proszone są o zachowanie wszystkich środków ochrony osobistej (rękawiczki i maseczki).

WAŻNE!

Aby minimalizować ryzyko zarażenia epidemicznego składanie zamówień możliwe jest drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie, dzwoniąc pod dedykowany do sprzedaży numer tel. 728 895 362 w godzinach 7.00–13.00. Po złożeniu zamówienia ustalone zostaną kwestie transportu, który odbywać się będzie dwa dni w tygodniu z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Liczy się tu kolejność zgłoszeń.

Przed zakupem warto zasięgnąć także porady ogrodnicznej – dodaje Iwona Bolt – trzeba pamiętać, że produkowany polepszacz gleby może zawierać śladowe ilości domieszki drobnego szkła i folii. Pamiętajmy również, że należy go mieszać z ziemią oraz, że jest dedykowany tylko do trawników i roślin ozdobnych. Aby zasięgnąć porady ogrodniczej warto skontaktować się Ekspertem ds. Terenów Zielonych pod numerem: 696 788 458 (od 7:00 do 15:00).

Oferta ważna jest od 4 do 31 maja 2020 r. i skierowana jest do mieszkańców Gdańska. Transport nawozu odbywał się będzie w każdy wtorek i czwartek maja w godzinach 7.00–13.00 po wcześniejszym ustaleniu dokładnego terminu z zamawiającym. Wymagana jest płatność gotówką. Szczegóły promocji, i regulamin dostępne są na stronach www.zut.com.pl i www.guk.gda.pl.

Co warto wiedzieć o produkcie?

“Kompost” (zarejestrowany pod nazwą “SK 8”) może być stosowany do poprawy właściwości fizycznych i chemicznych wszystkich rodzajów gleb, m.in. w uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych czy balkonowo-tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych. Szczególnie polecany jest dla gleb o niskiej zawartości próchnicy. Kompost wyprodukowany przez Zakład Utylizacyjny posiada pozytywną opinię Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uwaga! Produkt może zawierać śladowe ilości drobnego szkła i folii. Zalecane jest używanie rękawiczek ochronnych przy jego stosowaniu. Przy wykorzystaniu zgodnym z przeznaczeniem oraz instrukcją jest bezpieczny dla środowiska. Kompost spełnia wszystkie przewidziane prawem normy i wymogi jakościowe. http://zut.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/SK

pp/zu

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 maj 2020 13:11

Newsletter

Historia

Uwaga, detal!

W ramach projektu „Uwaga, detal!” Fundacja Polanki kieruje uwagę na detal architektoniczny w Gdańsku – Oliwie. Warto go dostrzec, poznać i chronić. 

20-09-2021 835 Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1227 Historia

Ostatnio dodane

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wajda. Człowiek z Gdańska

Wytawy pt. Wajda. Człowiek z Gdańska to ponad 150 rysunków i akwarel autora Człowieka z żelaza, a także ponad 50 plakatów jego filmów. Wszystkie prace udostępniło ze swoich zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej...

10-10-2021 84 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 167 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Październik 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31