Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Okradli seniorkę metodą "na policjanta" a łupy trzymali w wózku dziecięcym mat. prasowe policji

Okradli seniorkę metodą "na policjanta" a łupy trzymali w wózku dziecięcym

Wrz 28, 2020

W mieszkaniu w Oliwie policja zatrzymała kobietę i mężczyznę podejrzewanych o oszustwo na tzw "policjanta”. Wyłudzone pieniądze i kosztowności para ukrywała w wózku dziecięcym. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

 

W ubiegłym tygodniu do 74-letniej gdańszczanki zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta. Powiedział, że prowadzi tajną akcję oraz że pieniądze seniorki są zagrożone.  

- Kobieta poddała się manipulacji oszustwa i wynajętą przez niego taksówką zawiozła swoje oszczędności oraz biżuterię do Wrzeszcza i zostawiła w wiacie śmietnikowej. Podczas gdy pokrzywdzona już bez pieniędzy i kosztowności wracała do domu, jej mąż zadzwonił na komisariat, ponieważ chciał potwierdzić informację o policyjnej akcji – mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski, Oficer PrasowyKomendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy, którzy w pierwszej kolejności zadbali o zgłaszającą, sprawdzili także miejsce pozostawienia pieniędzy i kosztowności. I choć sprawcy zdążyli je zabrać, to funkcjonariusze wiedzieli, że ustalenie i zatrzymanie sprawców oraz odzyskanie mienia jest możliwe.

Sprawdzano monitoringi, połączenia telefoniczne oraz przeprowadzono wiele rozmów. Nad sprawą pracowali także funkcjonariusze z komisariatu Policji na Oruni, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Szczegółowa analiza zdobytych informacji oraz ustalenia pomogły policjantom w wytypowaniu sprawców, oraz ustaleniu ich adresu.

Wczoraj tuż po godz. 16 policjanci weszli do jednego z mieszkań w Oliwie i zatrzymali tam 41-letnią kobietę oraz jej 33-letniego konkubenta. Na miejscu znaleziono pieniądze oraz biżuterię, które były ukryte w szkatułce i w dziecięcym wózku. Wartość  odzyskanego w całości mienia to kilkadziesiąt tys. zł.

Gdańsk Zatrzymani sprawcy oszustw metodą na policjanta 4

- Zatrzymani sprawcy trafili do policyjnego aresztu, usłyszeli już zarzuty oszustwa, za które grozi im 8 lat więzienia. Decyzją sądu kobieta trafiła pod dozór Policji, a mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski

Apel policji

Oszustwa metodami „na wnuczka”, „na wypadek”, „na policjanta” czy „na funkcjonariusza CBŚP” wciąż się pojawiają. Dlatego apelujemy o czujność i rozsądek podczas rozmów telefonicznych z obcymi osobami. Przypominamy, że:

- policjanci nie informują o prowadzonych działaniach;
- nie proszą o przekazanie pieniędzy oraz kosztowności;
- potwierdź informację u innych członków rodziny;
- nie działaj w pośpiechu i odłóż termin udzielenia pożyczki, nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel;
- nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom obcym;
- o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformuj POLICJĘ: nr alarmowy 112.

Pp/KMP

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 wrzesień 2020 15:38

Newsletter

Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1487 Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 4312 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2072 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 522 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Marzec 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31