W tym roku nie będzie świetlistych kurtyn w alei lipowej W tym roku nie będzie świetlistych kurtyn w alei lipowej fot. Tomasz Strug (arch.)

Bez świetlistych kurtyn i dużo skromniej - świąteczna iluminacja Parku Oliwskiego w czasach pandemii

Lis 20, 2020

Świetliste kurtyny, główna atrakcja iluminacji świątecznej Parku Oliwskiego zostanie przeniesiona do Parku Reagana. To właśnie tam oraz na Targu Węglowym ma być w tym roku najwięcej atrakcji związanych ze świątecznymi ozdobami. Powodem takiej decyzji organizatora jest troska o zdrowie mieszkańców.

Organizowana z rozmachem od czterech lat świąteczne iluminacja Parku Oliwskiego będzie w tym roku dużo skromniejsza. Przede wszystkim nie będzie najpopularniejszej atrakcji w alei lipowej Książęcego Widoku.

- W trosce o zdrowie mieszkańców, którzy w ubiegłych latach licznie odwiedzali Park Oliwski, podjęto decyzję o przeniesieniu części świetlnych atrakcji , m.in. świetlistych kurtyn do Parku Reagana – informuje Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy Międzynarodowych Targów Gdańskich, które odpowiadają za świąteczne ioświetlenie w Gdańsku.

Same iluminacje maja być rozproszenie na cztery lokalizacje: na Targu Węglowym, Placu Kobzdeja, w Parku Oliwskim i Parku Reagana.

Po raz pierwszy, nad Targiem Węglowym rozbłyśnie gwiaździsty dach, świetliste bombki, gigantyczne bramy, kareta z reniferami, a także Anielski Młyn, brama adwentowa, strażnice z dziadkami.

Start świątecznej iluminacji w Gdańsku przewidziano na sobotę 5 grudnia.

Kilka dni temu Rada Oliwy wystosowała uchwałę, w której z powodu pandemii apelowała do Prezydent Gdańska o nieorganizowanie w tym roku iluminacji w Parku i przeznaczenie zaplanowanych na to pieniędzy na jego renowację i ochronę. Okazuje się jednak, że już wcześniej MTG zdecydowało o przeniesieniu części ozdób z Parku Oliwskiego do Parku Reagana.

pw

Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2020 20:57

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 650 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bronić …

Zawsze po zakończeniu lekcji w szkole podstawowej SP23 tzw. „czerwonej“ w Oliwie szliśmy ze szkolnymi kumplami do domu. I zawsze przechodziliśmy koło pijalni piwa znajdującą się ȯwcześnie po prawej stronie...

19-11-2022 1419 Historia

Ostatnio dodane

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska

Szopka z piasku oraz Międzywyznaniowa W…

Spotkanie przy wspólnym stole i międzywyznaniowa modlitwa, polsko-ukraiński spektakl muzyczny, świąteczny kiermasz, warsztaty dla dzieci i oczywiście piaskowa szopka – coroczna Międzywyznaniowa Wigilia Oliwska odbędzie się w sobotę, 17 grudnia...

30-11-2022 167 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 847 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Grudzień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31