Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
W tym roku nie będzie świetlistych kurtyn w alei lipowej W tym roku nie będzie świetlistych kurtyn w alei lipowej fot. Tomasz Strug (arch.)

Bez świetlistych kurtyn i dużo skromniej - świąteczna iluminacja Parku Oliwskiego w czasach pandemii

Lis 20, 2020

Świetliste kurtyny, główna atrakcja iluminacji świątecznej Parku Oliwskiego zostanie przeniesiona do Parku Reagana. To właśnie tam oraz na Targu Węglowym ma być w tym roku najwięcej atrakcji związanych ze świątecznymi ozdobami. Powodem takiej decyzji organizatora jest troska o zdrowie mieszkańców.

Organizowana z rozmachem od czterech lat świąteczne iluminacja Parku Oliwskiego będzie w tym roku dużo skromniejsza. Przede wszystkim nie będzie najpopularniejszej atrakcji w alei lipowej Książęcego Widoku.

- W trosce o zdrowie mieszkańców, którzy w ubiegłych latach licznie odwiedzali Park Oliwski, podjęto decyzję o przeniesieniu części świetlnych atrakcji , m.in. świetlistych kurtyn do Parku Reagana – informuje Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy Międzynarodowych Targów Gdańskich, które odpowiadają za świąteczne ioświetlenie w Gdańsku.

Same iluminacje maja być rozproszenie na cztery lokalizacje: na Targu Węglowym, Placu Kobzdeja, w Parku Oliwskim i Parku Reagana.

Po raz pierwszy, nad Targiem Węglowym rozbłyśnie gwiaździsty dach, świetliste bombki, gigantyczne bramy, kareta z reniferami, a także Anielski Młyn, brama adwentowa, strażnice z dziadkami.

Start świątecznej iluminacji w Gdańsku przewidziano na sobotę 5 grudnia.

Kilka dni temu Rada Oliwy wystosowała uchwałę, w której z powodu pandemii apelowała do Prezydent Gdańska o nieorganizowanie w tym roku iluminacji w Parku i przeznaczenie zaplanowanych na to pieniędzy na jego renowację i ochronę. Okazuje się jednak, że już wcześniej MTG zdecydowało o przeniesieniu części ozdób z Parku Oliwskiego do Parku Reagana.

pw

Ostatnio zmieniany piątek, 20 listopad 2020 20:57

Newsletter

Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1446 Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 4265 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2029 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 505 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Luty 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28