Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Ulica Piastowska, skrzyżowanie z ul. Beniowskiego Ulica Piastowska, skrzyżowanie z ul. Beniowskiego fot. Tomasz Strug

Coraz bliżej remontu ulicy Piastowskiej

Gru 09, 2020

Miasto w końcu przymierza się do solidnego remontu ul. Piastowskiej. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę niemal kilometrowego fragmentu tej ulicy na odcinku od ul. Chłopskiej do okolic ul. Subisława.

Stan nawierzchni ul. Piastowskiej od ul. Chłopskiej  do linii kolejowej jest fatalny. Szczególnie uciążliwy dla komfortu jazdy jest pas w kierunku Oliwy. Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę niemal kilometrowego fragmentu ul. Piastowskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Chłopskiej do okolic ul. Subisława.

O ten remont od lat zabiega Zarząd Dzielnicy Przymorze Małe. Było już blisko w 2017 roku, gdy trwała przebudowa sieci wodociągowej przy Piastowskiej. Niestety skończyło się wówczas tylko na naprawie zniszczonej przy pracach wodociągowych nawierzchni jezdni i chodników.

Świetna wiadomość❗ W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na remont ul. Piastowskiej na Przymorzu Małym. ? ▶️...

Opublikowany przez Marcina Mickuna - Przewodniczącego Zarządu Dzielnicego Przymorzego Małego Wtorek, 8 grudnia 2020

Piastowska zostanie przebudowa na odcinku od ul. Chłopskiej do ul. Subisława (rejon przystanku autobusowego „Droszyńskiego”). Oprócz wymiany nawierzchni na odcinku liczącym ok. 950 metrów, przebudowane zostaną chodniki, a także sieć wodociągowa. Prace będą koordynowane przez przedstawicieli DRMG i GIWK.  

Jeśli wszystko pójdzie dobrze w procedurze przetargowej, to prace rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest pod koniec grudnia.

Pp

Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2020 15:35

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1053 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1135 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 359 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 46 Rozrywka