Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Kocia kawiarnia żegna się ze Starym Rynkiem Oliwskim facebook.com/kotkacafe

Kocia kawiarnia żegna się ze Starym Rynkiem Oliwskim

Sty 07, 2021

 Zakaz spożywania posiłków w lokalu oraz home office zbiera pierwsze żniwo wśród oliwskich lokali.

W ostatnich latach oferta gastronomiczna w Oliwie rozwinęła się do niespotykanych wcześniej rozmiarów. Być może podobna lub większa ilość lokali gastronomicznych była tylko w czasach Luftkurort Oliva.

Pandemia Covid-19 jednak mocno zmieniła sytuację. Możliwość wydawania posiłków jedynie na wynos oraz dużo mniejsza ilość pracowników w oliwskich biurowcach odbija się na płynności finansowej oliwskich lokali gastronimicznych.

Od dłuższego czasu zamknięta jest Alchemia Wina w biurowcu na rogu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej. Lokal ten serwował dania kuchni śródziemnomorskiej. Działalność zakończyła również restauracja „Oliwka na widelcu” przy ul. Polanki 124d.

- Zamknęliśmy się 11 grudnia - mówi Rafał Osiadacz, właściciel „Oliwki na widelcu”. - Wcześniej przygotowywaliśmy m.in. około 300 obiadów do biurowców. Ale teraz praktycznie nikt tam nie przychodzi do pracy. Mam nadzieję powrócić do gastronomii jak coś się wyklaruje z obecną sytuacją.

Bardzo pokochaliśmy Oliwę i serce pęka ale przyszedł czas pożegnać się z tym miejscem... Sytuacja w kraju się nie...

Opublikowany przez Kotka Cafe - Kocia Kawiarnia w Gdańsku Wtorek, 5 stycznia 2021

Kocia kawiarnia w nowym miejscu

W lokalu po „Oliwce na widelcu” pojawi się wkrótce „Kotka Cafe” – oliwska kocia kawiarnia działająca dotychczas przy Starym Rynku Oliwskim 19. O przeprowadzce na Polanki również zdecydowała pandemia. - Sytuacja w kraju się nie zmienia. Stałe koszty ciągną nas w dół – mówi Weronika Wiśniewska, prowadząca „Kotka Cafe” -  Zaraz skończą nam się oszczędności a nadal nie widać możliwości normalnego funkcjonowania dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie lokalu. Nowy adres jest na uboczu ale z nieco niższymi opłatami i miejskim ogrzewaniem co dla nas i kociaków jest bardzo ważne.

W starym lokalu ogrzewanie było elektryczne. Kawiarnia uruchomiła kolejną już zbiórkę pieniędzy w walce o przetrwanie ale również na opiekę nad zamieszkującymi kawiarnię kotami, które czekają na adopcję. Od początku działania kawiarni udało się znaleźć nowe domy dla około 250 bezdomnych kotów.

- 11 stycznia w kawiarni w Oliwie odbędzie się wyprzedaż naszego internetowego sklepu oraz kiermasz naszych domowych ciasteczek – zaprasza Weronika Wiśniewska. - Wszystkie środki przeznaczymy na przystosowanie nowego domku dla naszych podopiecznych.

Mili Państwo w związku z obecną, bardzo trudną dla nas sytuacją, spowodowaną pandemią i obostrzeniami rządu stoimy przed...

Opublikowany przez Food Art Company Poniedziałek, 21 grudnia 2020

O byt walczy również restauracja wegetariańska "Food Art Company" z ul. Schopenhauera. „Mili Państwo w związku z obecną, bardzo trudną dla nas sytuacją, spowodowaną pandemią i obostrzeniami rządu stoimy przed wizją zamknięcia lokalu. Staraliśmy się ze wszystkich sił przetrwać, ale nikt nie spodziewał się, że z dnia na dzień nie będziemy w stanie sobie poradzić z utrzymaniem naszego bistro dlatego mimo, oporów postanowiliśmy założyć zbiórkę pieniędzy na przetrwanie.” – czytamy na profilu restauracyjki.

Tomasz Strug

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 styczeń 2021 19:06

Newsletter

Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1450 Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 4268 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2041 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 509 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Luty 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28