Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Kocia kawiarnia żegna się ze Starym Rynkiem Oliwskim facebook.com/kotkacafe

Kocia kawiarnia żegna się ze Starym Rynkiem Oliwskim

Sty 07, 2021

 Zakaz spożywania posiłków w lokalu oraz home office zbiera pierwsze żniwo wśród oliwskich lokali.

W ostatnich latach oferta gastronomiczna w Oliwie rozwinęła się do niespotykanych wcześniej rozmiarów. Być może podobna lub większa ilość lokali gastronomicznych była tylko w czasach Luftkurort Oliva.

Pandemia Covid-19 jednak mocno zmieniła sytuację. Możliwość wydawania posiłków jedynie na wynos oraz dużo mniejsza ilość pracowników w oliwskich biurowcach odbija się na płynności finansowej oliwskich lokali gastronimicznych.

Od dłuższego czasu zamknięta jest Alchemia Wina w biurowcu na rogu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej. Lokal ten serwował dania kuchni śródziemnomorskiej. Działalność zakończyła również restauracja „Oliwka na widelcu” przy ul. Polanki 124d.

- Zamknęliśmy się 11 grudnia - mówi Rafał Osiadacz, właściciel „Oliwki na widelcu”. - Wcześniej przygotowywaliśmy m.in. około 300 obiadów do biurowców. Ale teraz praktycznie nikt tam nie przychodzi do pracy. Mam nadzieję powrócić do gastronomii jak coś się wyklaruje z obecną sytuacją.

Bardzo pokochaliśmy Oliwę i serce pęka ale przyszedł czas pożegnać się z tym miejscem... Sytuacja w kraju się nie...

Opublikowany przez Kotka Cafe - Kocia Kawiarnia w Gdańsku Wtorek, 5 stycznia 2021

Kocia kawiarnia w nowym miejscu

W lokalu po „Oliwce na widelcu” pojawi się wkrótce „Kotka Cafe” – oliwska kocia kawiarnia działająca dotychczas przy Starym Rynku Oliwskim 19. O przeprowadzce na Polanki również zdecydowała pandemia. - Sytuacja w kraju się nie zmienia. Stałe koszty ciągną nas w dół – mówi Weronika Wiśniewska, prowadząca „Kotka Cafe” -  Zaraz skończą nam się oszczędności a nadal nie widać możliwości normalnego funkcjonowania dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie lokalu. Nowy adres jest na uboczu ale z nieco niższymi opłatami i miejskim ogrzewaniem co dla nas i kociaków jest bardzo ważne.

W starym lokalu ogrzewanie było elektryczne. Kawiarnia uruchomiła kolejną już zbiórkę pieniędzy w walce o przetrwanie ale również na opiekę nad zamieszkującymi kawiarnię kotami, które czekają na adopcję. Od początku działania kawiarni udało się znaleźć nowe domy dla około 250 bezdomnych kotów.

- 11 stycznia w kawiarni w Oliwie odbędzie się wyprzedaż naszego internetowego sklepu oraz kiermasz naszych domowych ciasteczek – zaprasza Weronika Wiśniewska. - Wszystkie środki przeznaczymy na przystosowanie nowego domku dla naszych podopiecznych.

Mili Państwo w związku z obecną, bardzo trudną dla nas sytuacją, spowodowaną pandemią i obostrzeniami rządu stoimy przed...

Opublikowany przez Food Art Company Poniedziałek, 21 grudnia 2020

O byt walczy również restauracja wegetariańska "Food Art Company" z ul. Schopenhauera. „Mili Państwo w związku z obecną, bardzo trudną dla nas sytuacją, spowodowaną pandemią i obostrzeniami rządu stoimy przed wizją zamknięcia lokalu. Staraliśmy się ze wszystkich sił przetrwać, ale nikt nie spodziewał się, że z dnia na dzień nie będziemy w stanie sobie poradzić z utrzymaniem naszego bistro dlatego mimo, oporów postanowiliśmy założyć zbiórkę pieniędzy na przetrwanie.” – czytamy na profilu restauracyjki.

Tomasz Strug

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 styczeń 2021 19:06

Newsletter

Historia

Duchy Pradawnej Oliwy [Film]

Film "Duchy Pradawnej Oliwy" to opowieść o pradziejach i legendach, jakie spowijają dwa szczególne dla gdańskie Oliwy miejsca: Diabelski Kamień oraz Wzgórze Pachołek. Film powstał z inspiracji wycieczką "Szlakiem gdańskich...

09-03-2021 2181 Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1823 Historia

Ostatnio dodane

Odkrywaj gdańskie dzielnice z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami: online i na żywo

Odkrywaj gdańskie dzielnice z Lokalnymi…

W kameralnym gronie i reżimie sanitarnym, ale już nie tylko online, a na świeżym powietrzu. Na stronie IKM ruszyły zapisy na specjalne, wiosenne spacery po gdańskich dzielnicach. Tematami spotkań będzie między innymi rozwój...

29-04-2021 221 Rozrywka

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2460 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Maj 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31