Ankieta: oceń wydatki z budżetu Dzielnicy Oliwa fot. Tomasz Strug

Ankieta: oceń wydatki z budżetu Dzielnicy Oliwa

Sty 10, 2021

Kto jeszcze nie głosował i nie oceniał wydatków Rady Dzielnicy Oliwa, zachęcamy do udziału w przygotowanej przez radnych ankiecie. Jej wyniki będą pomocne przy kontruowaniu budżetu Dzielnicy Oliwa na ten rok. Do wydania jest ponad ćwierć miliona złotych.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej oceny wydatków Rady Dzielnicy Oliwa przeznaczonych na naszą dzielnicę. To nasze wspólne pieniądze, za które możemy choć w części zmieniać naszą dzielnicę. Prosimy o ocenę oraz o propozycje przyszłych wydatków. W minionym roku nasz budżet wynosił 266 tysięcy złotych. W roku 2021 ta suma to będzie 263,6 tyś złotych. Wyniki tej ankiety pozwolą nam dokładniej zbadać potrzeby mieszkańców Oliwy.

W roku 2020 naszym priorytetem było ponowne zazielenienie dzielnicy. Najwięcej środków wydaliśmy na program odtworzenia zadrzewień ulic Grunwaldzkiej, Rybińskiego, Polanki, Grottgera, Bitwy Oliwskiej oraz Czyżewskiego. Kontynuowaliśmy także program zazieleniania poboczy – z naszej inicjatywy rok temu powstały już nowe zielone pobocza, klomby i kwietniki przy ulicach Żeromskiego, Hołdu Pruskiego oraz Kanapariusza, a w 2020 roku powstały kolejne przy ulicach Grottgera, Tatrzańskiej, róg Asnyka i Wita Stwosza oraz róg Czyżewskiego i Gdańca.

Staraliśmy się służyć lokalnej społeczności m. in. przez dofinansowanie przebudowy działu dziecięcego w Bibliotece Oliwskiej, wsparcie młodych sportowców, seniorów i najuboższych mieszkańców naszej dzielnicy. Reagowaliśmy również na bieżące problemy, remontując schody oraz punkt widokowy pod wieżą na Pachołku czy odtwarzając zniszczoną przez wandali wiklinową "Altanę westchnień" przy Stawie Młyńskim. Z budżetu dzielnicy stanęło kolejnych osiem ławek, o co wnioskowali mieszkańcy.

Ankieta składa się z 8 pytań. Jej rozwiązanie zajmie jedynie 5-10 minut. Będziemy wdzięczni za przesyłanie ten ankiety dalej innym mieszkańcom Oliwy.. 

>>>Link do ankiety

Rada Dzielnicy Oliwa

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 styczeń 2021 14:46

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 616 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1168 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 153 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1256 Rozrywka