Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Zabytkowe pojazdy na WOŚP w Oliwie fot. Krystian Jacobson

Zabytkowe pojazdy na WOŚP w Oliwie

Sty 26, 2021

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oliwa ponownie stanie się w tym dniu jednym z ważniejszych punktów przesiadkowych między dwoma liniami obsługiwanymi przez zabytkowe tramwaje i autobus.

Już w niedzielę 31. stycznia 2021 roku odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chcąc aktywnie działać podczas tego szczególnego dnia, Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego będzie poruszać całe Trójmiasto! Specjalnie dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wolontariusze w imieniu PSSTM oraz fundacji WOŚP będą kwestowali w okazjonalnych liniach komunikacji miejskiej, uruchomionych specjalnie na ten dzień.

Oliwa ponownie stanie się w tym dniu jednym z ważniejszych punktów przesiadkowych między dwoma liniami obsługiwanymi przez zabytkowe tramwaje i autobus. Będzie to niezwykła okazja do poznania historii trójmiejskiej komunikacji, a także przypomnienia sobie dawnych czasów. Na pokładzie każdego pojazdu znaleźć będzie można wolontariusza ze sztabu PSSTM kwestującego na rzecz WOŚP – każdy pasażer będzie mógł włączyć się w WOŚP przekazując w komunikacji miejskiej datki na rzecz Fundacji. Jako, że wszystkie przejazdy będą bezpłatne, bilety będą obowiązywać jedynie w formie symbolicznej – limitowanej serii wydawanej na pamiątkę.

WOSP Oliwa3 Ikarus Petla Oliwa Karol Wozniak

fot. Karol Woźniak/PSSTM

W ramach 29. finału WOŚP zostaną uruchomione specjalne linie:

• linia 29S obsługiwana przez zabytkowe tramwaje na trasie:

SIEDLCE – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Jaśkowa Dolina – Strzyża PKM – ul. Wita Stwosza - OLIWA PĘTLA

• linia 29A obsługiwana przez zabytkowy autobus na trasie:

OLIWA PĘTLA – ul. Cystersów – ul. Czyżewskiego – SOPOT REJA
• linia 29T obsługiwana przez zabytkowe trolejbusy na trasie:

GDYNIA DWORZEC GŁÓWNY – Skwer Kościuszki Infobox – Wzgórze św. Maksymiliana SKM – Orłowo SKM – Wejherowska – SOPOT REJA

• linia 29D obsługiwana unikatową drezyną ręczną na trasie NOWE OGRODY – Dworzec PKS – NOWE OGRODY. Możliwość wsiadania/wysiadania jedynie na przystanku Nowe Ogrody.

W związku z pandemią Covid-19, w pojazdach obowiązywać będą określone limity dopuszczalnej liczby pasażerów. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem, na mieście pojawią się najbardziej pojemne zabytkowe pojazdy: tramwaje 102Na z 1970 roku i 105N z 1977 roku oraz autobus Ikarus 260 z 1993 roku.

Cezary Kamiński, PSSTM

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 styczeń 2021 12:39

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1064 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1146 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 424 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 61 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Wrzesień 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
</