Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Grafika promująca otwieranie zamkniętych lokali gastronomicznych, siłowni, hoteli itp. Grafika promująca otwieranie zamkniętych lokali gastronomicznych, siłowni, hoteli itp.

Sanepid w asyście policji zamknął pub przy ul. Bitwy Oliwskiej

Sty 31, 2021

Gdańscy policjanci kontrolowali w piątek lokale gastronomiczne pod kątem ich stosowania się do obostrzeń związanych z COVID- 19. Jedna z kontroli zakończyła się zamknięciem pubu Play Off w Oliwie i wyproszeniem gości z lokalu. Właściciel pubu zapowiada odwołanie się od decyzji.

Coraz więcej lokali gastronomicznych i innych branż zamkniętych przez rozporządzenia rządowe otwiera się, aby ratować tonące w długach działalności gospodarcze. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu stwierdził w jednym z wyroków, że zakaz prowadzenia działalności narusza konstytucję RP.

Tymczasem w wielu miastach ruszyły zmasowane kontrole lokali, które otwarto mimo rządowych zakazów.

- Gdańscy policjanci przeprowadzili wczoraj kontrole lokali, podczas których sprawdzali, czy ich właściciele stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19 – informował w sobotę asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Tym razem funkcjonariusze wzięli pod lupę kluby i lokale zlokalizowane w rejonie Wrzeszcza, Moreny, Oliwy oraz centrum.

Oprócz stosowania się do  obostrzeń związanych z COVID- 19 kontrolowano również sprawy dot. sprzedaży alkoholu. W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli m. in. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z miejskiej i wojewodzkiej komendy, policjanci prewencji, pracownicy inspekcji sanitarnej oraz przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.

- Działania funkcjonariuszy tej nocy skupione były również na lokalach rozrywkowych. W wyniku przeprowadzonych kontroli wspólnie z funkcjonariuszami KAS oraz inspektorami sanitarnymi jeden z otwartych wbrew zakazowi klubów w Oliwie został zamknięty a goście lokalu wyproszeni – opisuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli monitoring, dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zgromadzony podczas kontroli materiał dowodowy przekażą do prokuratury. W związku z wydaną na miejscu decyzja administracyjną właściciel musiał zamknąć lokal.

Kochani. Póki co, niestety, :( musimy chwilowo zamknąć lokal, nie chcąc eskalować napięć między nami, naszymi gośćmi oraz urzędnikami... Przepraszamy

Opublikowany przez Pub Play Off Piątek, 29 stycznia 2021

Udało nam się ustalić, że chodzi o pub Play Off przy ul. Bitwy Oliwskiej, który otworzył się 22 stycznia  na spotkanie Strajku Przedsiębiorców. Już wtedy odbyła się kontrola sanepidu w asyście policji, którą filmował stojący na czele strajku Paweł Tanajno.

- Sanepid się powołał na rozporządzenie dotyczące zgromadzeń. W pubie było mniej więcej 30 osób, parę osób na zewnątrz. Natomiast sanepid wpisał 40 osób. Była to ewidentnie nieprawda – mówi Adam Kosiński z pubu Play Off. Pan Adam twierdzi, że wszystkie zarzuty Sanepidu są do obalenia.

Lokal będzie na razie zamknięty, właściciele konsultują się z prawnikiem i będą w poniedziałek pisać odwołanie od decyzji administracyjnej o zamknięciu pubu.

ts

Ostatnio zmieniany niedziela, 31 styczeń 2021 15:14

Newsletter

Historia

"Tworzymy kolaże. Sklejamy histori…

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie w ramach projektu "Tworzymy kolaże . Sklejamy historię. Edycja III Oliwa, Zaspa."

22-07-2021 72 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 936 Historia

Ostatnio dodane

OLIWA gra dzielnicowa | edycja letnia

OLIWA gra dzielnicowa | edycja letnia

Zapraszamy do odkrywania zakamarków Oliwy, poznawania ciekawych oliwian i oliwianek w aktywny sposób, w przestrzeni dzielnicy. Premierę edycji letniej gry dzielnicowej planujemy na 1 sierpnia 2021.

22-07-2021 111 Rozrywka

Spotkanie autorskie z Anną Rozenberg - autorką „Masek pośmiertnych”

Spotkanie autorskie z Anną Rozenberg - …

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Anną Rozenberg autorką zbierającego pochlebne recenzje kryminału z wątkiem historycznym pt. „Maski pośmiertne” (Czwarta Strona Kryminału). Spotkamy się 4 sierpnia (środa) o godzinie 18.00...

22-07-2021 60 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Lipiec 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
<