Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Grafika promująca otwieranie zamkniętych lokali gastronomicznych, siłowni, hoteli itp. Grafika promująca otwieranie zamkniętych lokali gastronomicznych, siłowni, hoteli itp.

Sanepid w asyście policji zamknął pub przy ul. Bitwy Oliwskiej

Sty 31, 2021

Gdańscy policjanci kontrolowali w piątek lokale gastronomiczne pod kątem ich stosowania się do obostrzeń związanych z COVID- 19. Jedna z kontroli zakończyła się zamknięciem pubu Play Off w Oliwie i wyproszeniem gości z lokalu. Właściciel pubu zapowiada odwołanie się od decyzji.

Coraz więcej lokali gastronomicznych i innych branż zamkniętych przez rozporządzenia rządowe otwiera się, aby ratować tonące w długach działalności gospodarcze. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu stwierdził w jednym z wyroków, że zakaz prowadzenia działalności narusza konstytucję RP.

Tymczasem w wielu miastach ruszyły zmasowane kontrole lokali, które otwarto mimo rządowych zakazów.

- Gdańscy policjanci przeprowadzili wczoraj kontrole lokali, podczas których sprawdzali, czy ich właściciele stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19 – informował w sobotę asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Tym razem funkcjonariusze wzięli pod lupę kluby i lokale zlokalizowane w rejonie Wrzeszcza, Moreny, Oliwy oraz centrum.

Oprócz stosowania się do  obostrzeń związanych z COVID- 19 kontrolowano również sprawy dot. sprzedaży alkoholu. W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli m. in. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z miejskiej i wojewodzkiej komendy, policjanci prewencji, pracownicy inspekcji sanitarnej oraz przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.

- Działania funkcjonariuszy tej nocy skupione były również na lokalach rozrywkowych. W wyniku przeprowadzonych kontroli wspólnie z funkcjonariuszami KAS oraz inspektorami sanitarnymi jeden z otwartych wbrew zakazowi klubów w Oliwie został zamknięty a goście lokalu wyproszeni – opisuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli monitoring, dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zgromadzony podczas kontroli materiał dowodowy przekażą do prokuratury. W związku z wydaną na miejscu decyzja administracyjną właściciel musiał zamknąć lokal.

Kochani. Póki co, niestety, :( musimy chwilowo zamknąć lokal, nie chcąc eskalować napięć między nami, naszymi gośćmi oraz urzędnikami... Przepraszamy

Opublikowany przez Pub Play Off Piątek, 29 stycznia 2021

Udało nam się ustalić, że chodzi o pub Play Off przy ul. Bitwy Oliwskiej, który otworzył się 22 stycznia  na spotkanie Strajku Przedsiębiorców. Już wtedy odbyła się kontrola sanepidu w asyście policji, którą filmował stojący na czele strajku Paweł Tanajno.

- Sanepid się powołał na rozporządzenie dotyczące zgromadzeń. W pubie było mniej więcej 30 osób, parę osób na zewnątrz. Natomiast sanepid wpisał 40 osób. Była to ewidentnie nieprawda – mówi Adam Kosiński z pubu Play Off. Pan Adam twierdzi, że wszystkie zarzuty Sanepidu są do obalenia.

Lokal będzie na razie zamknięty, właściciele konsultują się z prawnikiem i będą w poniedziałek pisać odwołanie od decyzji administracyjnej o zamknięciu pubu.

ts

Ostatnio zmieniany niedziela, 31 styczeń 2021 15:14

Newsletter

Historia

Oliwski kurort - spotkanie z Janem Danil…

Czym żyła dawna Oliwa? O sporcie, rekreacji i rozrywce (do 1945 r.) opowiada dr Jan Daniluk.

27-09-2020 1454 Historia

Dom młodzieży Hitlera w Oliwie

W 75 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej publikujemy relację prasową z 1936 roku przybliżającą historię brunatnych czasów w Oliwie i Gdańsku. Sięgamy do tekstu z organu prasowego NSDAP w Gdańsku...

08-05-2020 4274 Historia

Ostatnio dodane

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Ratujemy oliwską gastronomię!!

Szczęście nie trwało długo. Po pierwszym lockdownie, gastronomia mogła zacząć w miarę normalnie działać od 18 maja. Dziś ogłoszono,  że po pięciu miesiącach -  24 października następuje zawieszenie stacjonarnej działalności...

23-10-2020 2045 Rozrywka

Krystyna Łubieńska zaprasza…  Nie tylko teatr

Krystyna Łubieńska zaprasza… Nie ty…

„Krystyna Łubieńska zaprasza…” do Pałacu Opatów w Oliwie, gdzie w Galerii Teatralnej można oglądać Jej wystawę. Piękne fotografie ze spektakli Teatru Wybrzeże, rysunki Mariana Kołodzieja i kolekcje aktorki.

29-09-2020 511 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Luty 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28