Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Grafika promująca otwieranie zamkniętych lokali gastronomicznych, siłowni, hoteli itp. Grafika promująca otwieranie zamkniętych lokali gastronomicznych, siłowni, hoteli itp.

Sanepid w asyście policji zamknął pub przy ul. Bitwy Oliwskiej

Sty 31, 2021

Gdańscy policjanci kontrolowali w piątek lokale gastronomiczne pod kątem ich stosowania się do obostrzeń związanych z COVID- 19. Jedna z kontroli zakończyła się zamknięciem pubu Play Off w Oliwie i wyproszeniem gości z lokalu. Właściciel pubu zapowiada odwołanie się od decyzji.

Coraz więcej lokali gastronomicznych i innych branż zamkniętych przez rozporządzenia rządowe otwiera się, aby ratować tonące w długach działalności gospodarcze. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu stwierdził w jednym z wyroków, że zakaz prowadzenia działalności narusza konstytucję RP.

Tymczasem w wielu miastach ruszyły zmasowane kontrole lokali, które otwarto mimo rządowych zakazów.

- Gdańscy policjanci przeprowadzili wczoraj kontrole lokali, podczas których sprawdzali, czy ich właściciele stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19 – informował w sobotę asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - Tym razem funkcjonariusze wzięli pod lupę kluby i lokale zlokalizowane w rejonie Wrzeszcza, Moreny, Oliwy oraz centrum.

Oprócz stosowania się do  obostrzeń związanych z COVID- 19 kontrolowano również sprawy dot. sprzedaży alkoholu. W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli m. in. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z miejskiej i wojewodzkiej komendy, policjanci prewencji, pracownicy inspekcji sanitarnej oraz przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.

- Działania funkcjonariuszy tej nocy skupione były również na lokalach rozrywkowych. W wyniku przeprowadzonych kontroli wspólnie z funkcjonariuszami KAS oraz inspektorami sanitarnymi jeden z otwartych wbrew zakazowi klubów w Oliwie został zamknięty a goście lokalu wyproszeni – opisuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli monitoring, dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zgromadzony podczas kontroli materiał dowodowy przekażą do prokuratury. W związku z wydaną na miejscu decyzja administracyjną właściciel musiał zamknąć lokal.

Kochani. Póki co, niestety, :( musimy chwilowo zamknąć lokal, nie chcąc eskalować napięć między nami, naszymi gośćmi oraz urzędnikami... Przepraszamy

Opublikowany przez Pub Play Off Piątek, 29 stycznia 2021

Udało nam się ustalić, że chodzi o pub Play Off przy ul. Bitwy Oliwskiej, który otworzył się 22 stycznia  na spotkanie Strajku Przedsiębiorców. Już wtedy odbyła się kontrola sanepidu w asyście policji, którą filmował stojący na czele strajku Paweł Tanajno.

- Sanepid się powołał na rozporządzenie dotyczące zgromadzeń. W pubie było mniej więcej 30 osób, parę osób na zewnątrz. Natomiast sanepid wpisał 40 osób. Była to ewidentnie nieprawda – mówi Adam Kosiński z pubu Play Off. Pan Adam twierdzi, że wszystkie zarzuty Sanepidu są do obalenia.

Lokal będzie na razie zamknięty, właściciele konsultują się z prawnikiem i będą w poniedziałek pisać odwołanie od decyzji administracyjnej o zamknięciu pubu.

ts

Ostatnio zmieniany niedziela, 31 styczeń 2021 15:14

Newsletter

Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 155 Historia

Uwaga, detal! - zdjęcia cz.1

Mijamy go, oglądamy i dotykamy na co dzień. Mowa o detalu architektonicznym, który w Gdańsku - Oliwie jest na wyciągnięcie ręki. Czas przyjrzeć się bliżej poszczególnym skarbom Oliwy.

31-10-2021 228 Historia

Ostatnio dodane

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. Akademia Lechii Gdańsk

Mikołajkowy mecz - Akademia AWFiS vs. A…

Akademia AWFiS (kadra dydaktyczna + zawodniczki) kontra Akademia Lechii Gdańsk (trenerzy + zawodniczki klubu).

29-11-2021 56 Rozrywka

Wigilia Oliwska 2021

Wigilia Oliwska 2021

Fundacja Wspólnota Gdańska i Rada Dzielnicy Oliwa zapraszają na świąteczne życzenia od duchownych wielu wyznań i religii, połączone z iluminacją szopki z piasku.PONAD podziałami, BEZ WZGLĘDU na wyznanie i poglądy. Bądźmy...

22-11-2021 180 Rozrywka