Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Na Grunwaldzkiej już tylko 50 km/h fot. Tomasz Strug

Na Grunwaldzkiej już tylko 50 km/h

Mar 12, 2021

W sobotę 13 marca na al. Grunwaldzkiej oraz al. Zwycięstwa ujednolicona zostanie dopuszczalna prędkość samochodów. Na całej długości obu alei ,od granicy z Sopotem do do centrum Gdańska, będzie można jechać maksymalnie 50 km/h.

 

- W sobotę rano znikną ustawione na fragmentach al. Grunwaldzkiej oraz al. Zwycięstwa znaki, ograniczające prędkość do 70 km/h – informuje Magadalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządy Dróg i Zieleni. -  Od tego momentu na całej długości obu alei będzie można jechać z prędkością do 50 km/h.

Najważniejsze bezpieczeństwo

- Obniżenie prędkości na głównej arterii komunikacyjnej Gdańska ma przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa ruchu nie tylko kierowców, którzy do tej pory traktowali obie ulice niczym biegnącą środkiem miasta autostradę – dodaje Magdalena Kiljan. -  To również sposób na ochronę pieszych i rowerzystów, którzy padali ofiarami wypadków, spowodowanych nadmierną prędkością.

Ograniczenie prędkości na al. Zwycięstwa i al. Grunwaldzkiej to także odpowiedź na zmiany legislacyjne w prawie o ruchu drogowym, które wejdą w życie 1 czerwca 2021 roku. Polegać one będą na wprowadzeniu jednolitej prędkości 50 km/h w obszarze zabudowanym przez całą dobę (obecnie w godz. 23:00 – 5:00 ta prędkość to 60 km/h).

GZDiZ twierdzi, że ograniczenie prędkości do 50 km/h na al. Grunwaldzkiej i al. Zwycięstwa nie wpłynie na przepustowość oraz płynność ruchu bowiem zachowana zostanie koordynacja świateł.

Pw/gzdiz

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1064 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1146 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 424 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 61 Rozrywka