Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Drzewo przewróciło się przy Placu Inwalidów Wojennych fot. Michał Ślubowski

Drzewo przewróciło się przy Placu Inwalidów Wojennych

Mar 18, 2021

Na temat wycinek drzew wszyscy są ostatnio wyczuleni. I słusznie! Przez Gdańsk przetacza się bowiem plaga mniej lub bardziej legalnych wycinek. Tymczasem z przyczyn naturalnych ubyło drzewa rosnącego przy Placu Inwalidów Wojennych.

Dostaliśmy wczoraj zdjęcie pociętej na kawałki lipy rosnącej dotychczas przy chodniku na Placu Inwalidów Wojennych. Jej fotografie są również dostępne na facebooku.

Jak sprawdziliśmy,  ta konkretna wycinka nie wymagała jednak żadnej zgody administracyjnej. Drzewo po prostu samo się przewróciło 12 marca. Dzięki strażakom wiatrołom został pocięty na mniejsze kawałki i nie tarasuje przejścia.

Informację tę uzyskaliśmy w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni, a potwierdziliśmy w Państwowej Straży Pożarnej. GZDiZ zlecił już uprzątnięcie miejsca.

ts

Ostatnio zmieniany czwartek, 18 marzec 2021 15:16

Newsletter

Historia

125 lat tramwajów elektrycznych w Gdań…

Okazjonalny piknik, atrakcje dla dzieci i zabytkowe tramwaje - Miasto Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje zapraszają na festyn rodzinny z okazji 125-lecia tramwajów elektrycznych...

08-08-2021 1064 Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 1146 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem detalu architektonicznego w Oliwie

Spacer szlakiem detalu architektoniczneg…

Zapraszamy do wspólnego odkrywania detalu architektonicznego w Gdańsku - Oliwie! Start spaceru - sobota, godz. 12:00, spotykamy się przy kościele św. Jakuba w Oliwie (róg ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego).

20-09-2021 420 Rozrywka

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin

Marianowi Kołodziejowi w setną rocznic…

Marian Kołodziej przez wiele lat współpracował z Muzeum Narodowym w Gdańsku, przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. Stał...

20-09-2021 61 Rozrywka