Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Kawiarnia to ...ludzie Kawiarnia to ...ludzie fotografia z 2019 roku (źródło: https://www.facebook.com/Przelewki-Kawiarnia)

Studenci zbadają fenomen oliwskiej kawiarni

Kwi 21, 2021

Wszelkich informacji i historii na temat budynku przy Cystersów 12 szukają studenci pierwszego roku Gospodarki Przestrzennej UG. Bardzo przydatne w ich zadaniu mają być wyniki ankiety poświęconej działającej w kamienicy kawiarni „Przelewki”.

Kawiarnia „Przelewki” ma swój niepowtarzalny klimat i bardzo pozytywnie nastawionego do świata właściciela. Chyba nie ma osoby, która by się tu źle czuła. Fenomen tego miejsca będzie przedmiotem analiz studentów pierwszego roku Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Gdańskim.

- Naszym zadaniem na jednym z przedmiotów jest opisanie ciekawego miejsca/ budynku w Trójmieście. Razem z moją grupą badamy temat kawiarni „Przelewki” pod adresem Cystersów 12, oraz ogólnie budynek i okolicę, w której lokal się znajduje – tłumaczy Zofia Dopichaj, studentka UG. - Żeby przybliżyć Państwu na czym polega ten projekt wysyłam link do strony, na której znajdują się najlepsze tego typu prace, którym będziemy starali się dorównać. (https://projektmiejski.ug.edu.pl/)

Studenci przygotowali również ankietę, która ma na celu zbadanie klientów kawiarni.

Zachęcamy do jej wypełnienia.

>>>ANKIETA<<<

 

Pp

Ostatnio zmieniany środa, 21 kwiecień 2021 14:29

Newsletter

Historia

Ostatnia księżniczka z Gdańska - Oliw…

Nazywała się Nadina Perloff, w książce meldunkowej Gdańska z 1942 r p.t. "Danziger Einwohnerbuch 1942" wypisane jest jej nazwisko pod adresem Böttchergasse Nr. 23/27 z dopiskiem Witwe (wdowa). Jej rodzina...

17-12-2021 490 Historia

Detal architektoniczny w Oliwie - zapis …

Zapraszamy do obejrzenia zapisu rozmowy o oliwskiej architekturze mieszkaniowej z przełomu wieków (i nie tylko). Rozmawialiśmy o tym skąd czerpano wzorce dla tej architektury, w jakim stylu powstawała i kto ją...

14-11-2021 337 Historia

Ostatnio dodane

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cysterskiej

Motety na Boże Narodzenie w tradycji cy…

Capella Cistersian to obok Scholi Gregoriana Oliviensis nowy człon zajmujący się kulturą muzyczną cysterską w Oliwie. Choć powstał w trudnym czasie, jakim jest epidemia, to ma za sobą wiele występów.

17-01-2022 153 Rozrywka

Tomasz Olszewski - koncert &quot;Czarna tęcza&quot;

Tomasz Olszewski - koncert "Czarna …

Tytuł koncertu "Czarna tęcza" to także tytuł najnowszej płyty Tomasza Olszewskiego, choć zawartość może się tu i ówdzie zmieniać. Przekrojowy repertuar z sześciu płyt autorskich, swoiste ,,greatest hits", na miarę...

17-01-2022 33 Rozrywka