Kawiarnia to ...ludzie Kawiarnia to ...ludzie fotografia z 2019 roku (źródło: https://www.facebook.com/Przelewki-Kawiarnia)

Studenci zbadają fenomen oliwskiej kawiarni

Kwi 21, 2021

Wszelkich informacji i historii na temat budynku przy Cystersów 12 szukają studenci pierwszego roku Gospodarki Przestrzennej UG. Bardzo przydatne w ich zadaniu mają być wyniki ankiety poświęconej działającej w kamienicy kawiarni „Przelewki”.

Kawiarnia „Przelewki” ma swój niepowtarzalny klimat i bardzo pozytywnie nastawionego do świata właściciela. Chyba nie ma osoby, która by się tu źle czuła. Fenomen tego miejsca będzie przedmiotem analiz studentów pierwszego roku Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Gdańskim.

- Naszym zadaniem na jednym z przedmiotów jest opisanie ciekawego miejsca/ budynku w Trójmieście. Razem z moją grupą badamy temat kawiarni „Przelewki” pod adresem Cystersów 12, oraz ogólnie budynek i okolicę, w której lokal się znajduje – tłumaczy Zofia Dopichaj, studentka UG. - Żeby przybliżyć Państwu na czym polega ten projekt wysyłam link do strony, na której znajdują się najlepsze tego typu prace, którym będziemy starali się dorównać. (https://projektmiejski.ug.edu.pl/)

Studenci przygotowali również ankietę, która ma na celu zbadanie klientów kawiarni.

Zachęcamy do jej wypełnienia.

>>>ANKIETA<<<

 

Pp

Ostatnio zmieniany środa, 21 kwiecień 2021 14:29

Newsletter

Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Bić kla…

Po odwilży październikowej i po objęciu 21 października 1956 roku funkcji I sekretarza Komitu Centralnego PZPR w Warszawie przez Władysława Gomułkę, wielu obywateli PRL musiało pożegnać się z "szacownymi" instytucjami...

06-01-2023 625 Historia

Opowieści lasku oliwskiego – Marchewk…

Będąc latem 2005 w Oliwie odwiedziłem Stefana Dargacza, mieszkańca Starej Oliwy, w domu usytuowanym obok Domu Zrazy. Był to mȯj rodzinny obowiązek, ponieważ Stefan był przyjacielem naszej rodziny i wiele...

02-12-2022 1175 Historia

Ostatnio dodane

Drzwi otwarte AWFiS

Drzwi otwarte AWFiS

We wtorek 14 lutego w godz. 9.00-14.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędą się Drzwi Otwarte Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1) dla maturzystów, jak również uczniów klas trzecich.

25-01-2023 156 Rozrywka

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Dom Sąsiedzki w Domu Zarazy

Od 14 listopada w Domu Zarazy działa Dom Sąsiedzki.  Niezwykle aktywna i kreatywna grupa wolontariuszy postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców Oliwy (i nie tylko Oliwy). Zapraszamy codziennie, od poniedziałku...

23-11-2022 1259 Rozrywka