Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Jedna z pilotażowych akcji na rynku w 2019 roku - Kwietna Oliwa Jedna z pilotażowych akcji na rynku w 2019 roku - Kwietna Oliwa mat. prasowe

Targowisko w Oliwie otwiera się po "rynkowych rewolucjach"

Maj 07, 2021

Kilkunastu nowych wystawców, odnowiona nawierzchnia targowiska, ciekawe wydarzania i aktywności popołudniowe. W najbliższą sobotę po raz pierwszy będzie można zrobić zakupy na zmodernizowanym Rynku w Oliwie.

Zupełnie jak restauracje w "Kuchennych rewolucjach", rynek w Oliwie przeszedł prawdziwą rewolucję. Jest nowy astortyment, dołączają nowi wystawcy, będą cykliczne wydarzenia tematyczne. To już nie piękne wizualizacje, ale prawdziwy handel i zabawa na odnowionym oliwskim rynku.

To tradycyjne dla oliwian miejsce zakupów będzie można odwiedzić już w najbliższą sobotę od godziny 6:00 do 13:00.

Do dotychczasowych sprzedawców dołączą m.in. Miody Jakubowe, wytwórcy przetworów warzywnych i owocowych z Liniewa i Janówka, prawdziwych serów z gospodarstwa Kaszubska Koza, a także tradycyjnego pieczywa z Pracowni Wypieków. Zakupom towarzyszyć będą degustacje, muzyka, poranna kawa a także możliwość zakupu gotowego jedzenia na wynos. 

W ostatnim czasie byliśmy świadkami prac budowlanych od strony ul. Schopenhauera. Plac targowy został wyłożony kostką brukową, dzięki czemu powiększyła się powierzchnia dostępna dla sprzedawców i kupujących. Całość uzupełniają siedziska i ławki oraz spora liczba donic z roślinnością. Co ważne, zachowano wszystkie drzewa i otoczono ozdobnymi zieleńcami, a także założono ogrody deszczowe odprowadzające wodę opadową. Ma to poprawić warunki przyrodnicze roślin otaczających plac.

- W trakcie prac specjalnie powiększyliśmy teren zielony wokół drzew, by nie uszkodzić korzeni wiekowych drzew na naszym placu. Teren ten będzie również pełnił funkcję retencyjną – opowiada Piotr Czyż, prezes stowarzyszenia Inicjatywa Miasto, które podjęło się przemiany oliwskiego targowiska.

Wkrótce odświeżony zostanie budynek hali targowej (wybudowana w 2009 roku) oraz zawieszone zostaną nowe szyldy dla całego budynku i poszczególnych sklepów. Ostateczny projekt przemian placu targowego został zatwierdzony przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Rynek miejscem spotkań i odpowiedzialnych zakupów

Nadchodzący sezon zapowiada się dla Rynku w Oliwie bardzo aktywnie.

- Nowością będą sobotnie popołudnia. Na Rynku w Oliwie w każdą sobotę można będzie kupić używane, wyselekcjonowane ubrania. W sobotę inaugurujemy tą inicjatywę w postaci targów Vintage Oliwa – zapowiada Piotr Czyż. -  Na tym wydarzeniu sprzedawać będą bardziej profesjonalni sprzedawcy związani z modą vintage. Natomiast w każdą kolejną sobotę zapraszamy na Oliwski Misz masz - gdzie sprzedawać będzie mógł każdy. 

Organizatorzy chcą w ten sposób promować odpowiedzialne robienie zakupów i idee cyrkularnej ekonomii.  - Jak wiele z naszych ubrań, w doskonałym stanie, zalega w naszych szafach bądź ląduje w koszu. Zamiast tego możemy nadać im drugie życie. Za tą sobotnią inicjatywę odpowiadają nasze współorganizatorki z Kacowej Niedzieli z któymi nawiązaliśmy współpracę – opowiada szef Inicjatywy Miasto.

Przypominamy, że już w najbliższą sobotę widzimy się na nowym otwarciu Rynku w Oliwie ? Sprawdźcie koniecznie naszych...

Opublikowany przez Rynek w Oliwie Czwartek, 6 maja 2021

Tak więc już w dniu otwarcia rynku (8 maja) między godziną 14:00 a 20:00 odbędzie się wydarzenie pn. Vintage Oliwa, podczas którego będzie można zakupić specjalnie wyselekcjonowane ubrania w stylu vintage.

W niedzielę (9 maja) w godzinach 09:00 - 15:00 na Rynek powraca Pchli Targ.

Obie inicjatywy promują ekologiczne, odpowiedzialne robienie zakupów oraz są świetną okazją do znalezienia prawdziwych skarbów modowych, bądź wnętrzarskich.

W maju zaplanowane zostały jeszcze takie wydarzenia, jak:

  • Kwietna Oliwa (16 maja), podczas której będzie można kupić i wymienić rośliny;
  • Eko Rynek w Oliwie (23 maja) z ofertą naturalnych produktów, takich jak środki czyszczące i kosmetyki;
  • Słodki Rynek (30 maja) oferujący szeroki wybór słodkości z okazji Dnia Dziecka.

Rynek przechodzi przemianą wizualna i jakościową. Pojawił się również w internecie. Na facebooku powstał fanpage, gdzie można znaleźć więcej szczegółów na temat otwarcia i zbliżających się wydarzeń.

Dla przypomnienia - handel na Rynku odbywa się w środy i soboty między godziną 6:00 a 13:00. Sprzedaż prowadzona jest przy zachowaniu wszelkich aktualnie obowiązujących obostrzeń i rygorów sanitarnych.

kalendarzwydarzen2021 1

Projekt modernizacji Rynku w Oliwie jest pilotażowym działaniem, które docelowo ma przyczynić się do regeneracji podobnych targowisk w Polsce. Jest to część programu pn. „Na Rynek - Strategia Regeneracji Rynków”, realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywę Miasto, Politechnikę Gdańską, Akademię Sztuk Pięknych, a finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Pp

Ostatnio zmieniany sobota, 08 maj 2021 19:22

Newsletter

Historia

Teren artysty. Pamięć o artystach z Ol…

Oliwa jest niezwykłym miejscem, które w związku z różnymi zbiegami okoliczności i niepowtarzalną atmosferą, przyciągało i przyciąga niebanalnych ludzi sztuki. Po II Wojnie Światowej osiedliło się tu wielu artystów reprezentujących...

21-05-2021 674 Historia

Duchy Pradawnej Oliwy [Film]

Film "Duchy Pradawnej Oliwy" to opowieść o pradziejach i legendach, jakie spowijają dwa szczególne dla gdańskie Oliwy miejsca: Diabelski Kamień oraz Wzgórze Pachołek. Film powstał z inspiracji wycieczką "Szlakiem gdańskich...

09-03-2021 2519 Historia

Ostatnio dodane

Spotkanie z Michałem Ślubowskim

Spotkanie z Michałem Ślubowskim

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Michałem Ślubowskim w Kawiarni Kafe Delfin. Na spotkaniu porozmawiamy o historii starej Oliwy, ale skupimy się na kobiecej perspektywie: przyjrzymy się życiu oliwskich gospodyń w...

14-06-2021 266 Rozrywka

Półkolonie dla dzieci - Oliwski Ratusz Kultury

Półkolonie dla dzieci - Oliwski Ratusz…

Fundacja Wspólnota Gdańska zaprasza na letnie półkolonie w Oliwskim Ratuszu Kultury. Na dzieci czeka świetna zabawa podczas licznych warsztatów i zajęć. Twórczo spędzą czas w gronie rówieśników, w bezpiecznych i...

09-06-2021 189 Rozrywka

  1. Najnowsze
  2. Oceniane
  3. Komentarze

Kalendarium tekstów

« Czerwiec 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30