Zaloguj się

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Zarejestruj się

Pola oznaczone (*) są wymagane.
Nazwa użytkownika *
Użytkownik *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Captcha *
Reload Captcha
Zamknięty kiosk Ruchu przy ul. Wita Stwosza Zamknięty kiosk Ruchu przy ul. Wita Stwosza fot. Tomasz Strug

Zamknięto ostatni kiosk Ruchu w Oliwie

Cze 15, 2021

Zamknięto ostatni kiosk Ruchu w Oliwie. Reaktywacja jest jeszcze możliwa, gdy znajdzie się chętna osoba do pracy w kiosku.

Na początku roku pisaliśmy o likwidacji kiosku przy Placu Inwalidów Wojennych. Teraz ważą się losy ostatniego kiosku w Oliwie.

Dziś pracownicy Ruch S.A. wynosili towar z kiosku przy ul. Wita Stwosza na wysokości przystanku tramwajowego „Obrońców Westerplatte”. Punkt jest nieczynny od ponad miesiąca.

Prawdopodobnie nie zapadła jeszcze decyzja o likwidacji tego punktu sprzedaży prasy. Na kiosku powieszono plakat z informacją o poszukiwaniu chętnej osoby do prowadzenia tego interesu.

Sieć popularnych kiedyś kiosków znika na naszych oczach nie tylko w dzielnicy. Na koniec 1998 r. przedsiębiorstwo posiadało 198 hurtowni i 31 313 punktów sprzedaży detalicznej, w tym 15 227 punktów w ramach sieci własnej. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, sieć Ruch to obecnie już tylko 1200 kiosków i saloników w całym kraju.

ts

Newsletter

Historia

Zdobycie Oliwy w 1945 roku - "Oliws…

Poniżej  publikujemy wspomnienia dawnej Oliwianki zawarte w korespondencji prowadzonej z Bogdanem Gołuńskim, który podjął się również tłumaczenia. Dziękujemy za udostępnienie tych wspomnień wszystkim zainteresowanym historią Oliwy.

09-02-2022 2137 Historia

II Wojnę Światową zaplanowano w Gdań…

Publikujemy opracowanie pochodzącego z Oliwy Bogdana Gołuńskiego (obecnie Hamburg). Opracowanie to nie zostało dotychczas zweryfikowane naukowo i jest jedynie próbą połączenia w całość wielu faktów i teorii.

09-02-2022 5095 Historia

Ostatnio dodane

Spacer szlakiem oliwskich willi

Spacer szlakiem oliwskich willi

Zapraszamy do wspólnego spacerowania szlakiem historycznych willi w Oliwie! Naszą przewodniczką będzie Anna Półtorzycka, która opowie m.in. o tym jak układ pomieszczeń zabytku wpływa na jego wygląd zewnętrzny. Ten spacer...

21-06-2022 258 Rozrywka

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym - warsztaty: haftu, lepienia pierogów, malarstwa ...

Dzień Ukrainy w Muzeum Etnograficznym -…

Zapraszamy w niedzielę 26 czerwca na dzień poświęcony kulturze ukraińskiej. Czekają na Was wielokulturowe warsztaty ekologiczne dla dużych i małych, koncert Valeriyego Filipova oraz dedykowane stoiska na Letnim Jarmarku Etnograficznym...

20-06-2022 94 Rozrywka